Dziecko Królowej Pokoju

Pokój musi zapanować pomiędzy człowiekiem i Bogiem, a także między ludźmi

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

Posted by Dzieckonmp w dniu 24 Grudzień 2011

Przyjdą wszystkie ludy, które stworzyłeś,

I Tobie, Panie, pokłon oddadzą,

I będą sławiły Twe Imię,

Boś Ty jest wielki i działasz cuda:

Tylko Ty jesteś Bogiem. (z Psalmu 86)

Doprawdy, z Jego pełni wszyscyśmy otrzymali i jest to łaska, albowiem On jest naszym POKOJEM!
Z życzeniami, by Boży pokój zapanował w sercach, rodzinach, we wszystkich krajach i na całym świecie:
RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
Niech Boże Narodzenie będzie dniem pełnym radości i pokoju. Niech Jezus nawiedzi wasze rodziny i narodzi się w skrytości waszego serca!

Niech Wasza miłość wynagrodzi Mu oziębłość świata dotkniętego obojętnością i niewiarą.

Dla Was wszystkich czytelnicy ta piękna kolęda

Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy;
dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski..
Niebo ziemi, niebu ziemia,
wszyscy wszystkim ślą życzenia.
Drzewa ptakom, ptaki drzewom.
W wiewie wiatru płatkom śniegu.
Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku;
Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku.
Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem.
Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze.
Niebo ziemi, niebu ziemia,
wszyscy wszystkim ślą życzenia.
Seweryn Krajewski

Tekst pięknej kolędy

Biała ziemia prosi Ciebie Jezu,
abyś ludziom seca Dzieci dał.
Biała Ziemia prosi Cię maleńki,
abyś secem świata został sam.

Ref.
Maleńki, Kochany, Najmniejszy,
z Betlejem, z ołtarzy, z opłatka,
Maleńki, a przecież największy,
odwieczny, najbardziej, wspólczesny. /x2

Rozświeć myśli wszytkich ludzi Panie
i kryształów lodu daj nam blask.
Zabierz nasze słabe ludzkie serca,
a nam swoje boskie serce daj.

Ref.Maleńki, Kochany, Najmniejszy,
z Betlejem, z ołtarzy, z opłatka,
Maleńki, a przecież największy,
odwieczny, najbardziej, współczesny. /x2

Z koncertu zespołu Akademii Młodzieżowej AKADEMUZ w kościele o.o Dominikanów w Lublinie

Odpowiedzi: 77 to “Radosnych Świąt Bożego Narodzenia”

 1. Alaude arvensis said

  Z widzeń Marii Valtorty……..
  całość na http://www.voxdomini.com.pl/valt/valt/v-01-047.htm

  Stojący niżej żłób z ciemnego drewna, wygląda jak bryła oksydowanego srebra. Ściany pokrywa brokat, na którym jasność jedwabiu znika pod haftem ozdobionym wystającymi perłami. A czymże jest teraz klepisko? To oświetlony białym światłem kryształ. Występy zdają się różami ze światła, rzuconymi na znak hołdu na ziemię. A dziury to kryształowe puchary, z których wydobywają się wonności i zapachy.

  Światło coraz bardziej wzrasta. Staje się nie do zniesienia dla oka. W tym świetle, jakby wchłonięta za rozżarzoną zasłoną, znika Dziewica… i ukazuje się Matka.

  Tak. Kiedy moje oczy znów mogą znieść jasność światła, widzę Maryję ze Swym nowo narodzonym Synem w ramionach. Małe, różowe i pulchniutkie Dzieciątko porusza się i macha rączkami małymi jak pączki róży i nóżkami, które zmieściłyby się w jej kielichu. Kwili drżącym głosem nowo narodzonego jagnięcia, otwierając buzię jak poziomka i ukazując drgający przy różowawym podniebieniu języczek. Porusza główką tak jasną, że wygląda jakby była bez włosów. Tę okrągłą główką Mama podtrzymuje w zagłębieniu jednej dłoni i patrzy na Swoje Dzieciątko i uwielbia Je ze łzami i z uśmiechem. Pochyla się, żeby Je pocałować, ale nie w niewinną główkę, lecz w pierś, gdzie jest maleńkie serduszko, które bije, bije dla nas… to serduszko, w którym pewnego dnia będzie Rana… Mama już teraz opatruje tę ranę Swym nieskalanym pocałunkiem.

  Zbudzony blaskiem wół podnosi się z rykiem i hałasem kopyt, a osiołek odwraca łeb i też ryczy. Zwierzęta zbudziło światło, lecz wolę myśleć, że chcą powitać swego Stwórcę w imieniu swoim i wszystkich zwierząt.

  Także Józef – który pogrążył się w modlitwie tak intensywnej, że był oderwany od wszystkiego, co go otaczało – otrząsa się i widzi, że dziwne światło prześwituje mu przez palce [dłoni, w których ukrył twarz]. Odejmuje więc dłonie od twarzy, podnosi głowę, odwraca się. Stojący wół zasłania Maryję, która woła:

  «Chodź tu, Józefie!»

  Józef zrywa się. Widząc [Dziecko] zatrzymuje się porażony szacunkiem i tam, gdzie stoi, chce paść na kolana.

  Maryja jednak nalega: «Podejdź, Józefie!»

  Opiera lewą rękę na sianie, prawą zaś trzyma Dzieciątko, tuląc Je do serca. Wstaje i podchodzi do wahającego się Józefa, który idzie onieśmielony. Pragnie podejść, lecz powstrzymuje go lęk, żeby nie okazać braku szacunku. Małżonkowie spotykają się przy posłaniu, patrzą na siebie płacząc ze szczęścia.

  «Chodź – mówi Maryja. – Ofiarujemy Jezusa Ojcu.»

  Józef klęka, Ona zaś, stojąc pomiędzy dwoma podpierającymi pułap słupami, unosi Swe Dziecko w ramionach mówiąc:

  «Oto jestem… W Jego Imieniu, o Boże, mówię Ci te słowa. Oto jestem, żeby pełnić Twoją wolę. A wraz z Nim – Ja, Maryja, i Józef, Mój małżonek. Oto Twoi słudzy, Panie. Spraw, żebyśmy w każdej godzinie i w każdym zdarzeniu pełnili Twoją wolę – dla Twojej chwały i z miłości do Ciebie.»

  Potem Maryja schyla się i podaje Dzieciątko Józefowi, mówiąc:

  «Weź, Józefie.»

  «Ja? Mnie [Je dajesz]? O, nie! Nie jestem godzien!»

  Józef jest wprost przerażony i sparaliżowany myślą, że ma dotknąć Boga. Maryja nalega jednak z uśmiechem:

  «Jesteś bardzo godny i nie ma godniejszego od ciebie. Dlatego właśnie ciebie wybrał Najwyższy. Weź Go i potrzymaj, Józefie, Ja zaś poszukam ubranka.»

  Józef, czerwony jak purpura, wyciąga ramiona i bierze to maleńkie ciałko krzyczące z zimna. Kiedy ma Dziecię w swoich ramionach, nie upiera się już, żeby Je trzymać z szacunkiem z dala od siebie. Tuli Jezusa do serca, wybuchając głośnym płaczem:

  «O! Panie! Boże mój!»

  Schyla się, żeby ucałować nóżki. Czuje, że są zziębnięte, więc siada na ziemi, tuli je do siebie, zakrywa swą brązową szatą, stara się rękami osłonić przed zimnem nocy i ogrzać. Chciałby przybliżyć się do ognia, lecz tam wieje od wejścia. Lepiej tu zostać. A jeszcze lepiej będzie wejść między oba zwierzęta, które mogą osłonić przed przeciągiem i wydzielają ciepło. Idzie więc między woła i osła, ustawia się tyłem do wejścia, pochyla nad Nowonarodzonym, żeby zrobić wnękę z własnej piersi. Jej boczne ściany stanowi z jednej strony szara głowa z długimi uszami, a z drugiej – wielki biały pysk, z parującymi chrapami i dobrymi wilgotnymi oczyma.

  Maryja otworzyła już kuferek i wyciąga płótno oraz pieluszki. Podchodzi do ognia i ogrzewa je. Idzie do Józefa i owija Dziecię w lekko ogrzane płótna. Główkę osłania własnym welonem.

  «Gdzie Go teraz położymy?» – pyta.

  Józef rozgląda się wokół siebie, zastanawia się…

  «Poczekaj – mówi. – Odsuniemy zwierzęta i ich siano. Ściągniemy tamto siano i położymy je tutaj, w [żłobie]. Jego wystający brzeg będzie osłoną od wiatru, a z siana zrobimy poduszkę. Wół ogrzeje Dzieciątko swoim oddechem. Lepszy będzie wół, bo jest bardziej cierpliwy i spokojniejszy.»

  Józef zabiera się do roboty, a Maryja kołysze Swe Maleństwo, tuląc Je do serca. Przybliża policzek do główki Jezusa, żeby ją choć trochę ogrzać. Józef, nie szczędząc [gałęzi], podsyca ogień, by płonął wysoko. Ogrzewa siano, susząc je po trochu. Potem wkłada je w zanadrze, żeby nie ostygło. Gdy ma go już dosyć na posłanie dla Dzieciątka, idzie do żłobu i wyściela go jak kołyskę.

  «Gotowe – mówi. – Teraz potrzeba tylko przykrycia, żeby siano nie kłuło i żeby Go okryć…»

  «Weź Mój płaszcz.» – mówi Maryja.

  «Będzie Ci zimno.»

  «O, nie szkodzi! Derka jest zbyt szorstka! A płaszcz jest miękki i ciepły. Wcale nie jest Mi zimno. Niech tylko On już nie cierpi!»

  Józef bierze duży płaszcz Maryi, wykonany z delikatnej ciemnoniebieskiej wełny, i kładzie go w żłobie złożony podwójnie w taki sposób, by jedna część zwisała poza wystającą krawędź żłobu.

  Pierwsze łóżeczko Zbawiciela jest gotowe. Matka, stąpając pełnym wdzięku, delikatnym krokiem, niesie Je i kładzie. Połą płaszcza zakrywa Dziecko. Otula też gołą, pogrążoną w sianie główkę, oddzieloną od niego jedynie Jej delikatnym welonem. Odkryta pozostaje tylko twarzyczka, wielkości ludzkiej pięści. Oboje, schyleni nad żłobem, patrzą szczęśliwi na pierwszy sen Dzieciątka. Ciepło pieluszek i siana koi płacz i przynosi sen słodkiemu Jezusowi.

 2. puszka said

  Z okazji Świąt Narodzenia Pana Naszego Jezusa Chrystusa ,życze wszystkim przyjaciołom i ich rodzinom,aby Maleńki Jezus ,który tej nocy Swoją Rączka błogosławi świat ,nigdy nad Wami Tej Rączki nie opuścił i nieustannie Wam błogosławił,w życiu i pracy ,Wam i Waszym najbliższym.
  Niech obdarowuje Was niebiańskim pokojem,zdrowiem,miłością i wszelką pomyślnością.
  Niech zakróluje w waszych domostwach i całej naszej Ojczyżnie
  Życzę Wam tego z całego serca Maria Pusz

  • Antonio said

   WSZYSTKIM BLOGOWICZOM RADOSNYCH,WESOŁYCH SPOKOJNYCH ŚWIĄT NARODZENIA NASZEGO PANA ,ZBAWICIELA I KRÓLA WIELU ŁASK OD NOWONARODZONEGO NA CALUSKI ROK zyczy Wiesław Antonik z rodzina.

 3. Tomasz said

  Również życzę Wesołych Świąt.
  Dziś rano niestety mały zgrzyt. Zamiast porannych Mszy św. były zamknięte głucho drzwi. W ogłoszeniach brak jakiejkolwiek informacji. Można dodać że w okolicznych kościołach Msze św. poranne w Wigilię normalnie były.
  Niestety po zmianie proboszcza parafia zamiera. Mocny spadek frekwencji na Mszach św. Zanik wspólnot. (a obserwuje zaledwie ostatnie 2,5 roku) Za 10-15 lat parafia będzie trupem. Wszystko co ks. Piotr mówi się ziszcza. A dzieje się to w Polsce. Co prawda w dużym mieście ale bynajmniej nie w dzielnicy „młodych, wykształconych…”
  W 2012 trzeba pomyśleć o większej modlitwie za naszych duszpasterzy.

 4. Kazimierz said

  Najlepsze życzenia
  z okazji Świąt Bożego Narodzenia
  i Nowego Roku,
  aby przyjście na świat Chrystusa
  przyniosło ze sobą radość, pokój, nadzieję i miłość.

  Weź do ręki opłatek ze stołu
  http://www.chwilkawytchnienia.com/Boze_Narodzenie/Oplatek.htm

  • Kazimierz said

   Czy ten minus to za życzenia?- to co że skopiowane jeśli myślę tak samo.
   Czy za kolędę pani Eleni?- bo przecież przyszła Maleńka Miłość.
   Czy za ten wirtualny opłatek?- to nic że wirtualny jeśli dany był szczerze, ja tylko chciałem się nim z Tobą podzielić nie bój się go, nie bój.

 5. cox said

  ,,W Dzień Bożego Narodzenia radość wszelkiego stworzenia”
  W ten Święty Dzień wigili Bożego narodzenia pragnę złożyć wszystkim blogowiczkom i blogowiczom najserdeczniejsze życzenia, aby Boża Dziecina, której pamiątkę Narodzenia będziemy już za chwilę obchodzić błogosławiła wam wszystkim we wszystkich waszych poczynaniach. Niech Boże dzieciątko błogosławi także wam drodzy admini w tym dobrym i jakże potrzebnym dziele, jakim jest ten blog!

 6. młody said

  Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich blogowiczów z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

 7. bog65 said

  Jest jeden taki wieczór w roku
  gdzie niebo z ziemią się łączy.
  Gwiazda z nieba spada by ten wieczór ogłosić.
  To wieczór miłości
  gdzie zostaje pokonane wszelkie zło,
  panuje zgoda i miłość a w oku łza się kręci,
  że to tylko taki jeden wieczór.
  Życzę Wam, aby takich chwil w Waszym życiu było jak najwięcej.

  Z darem modlitwy przy żłóbku.

 8. babcia said

  Założycielom bloga, czytającym i piszącym. Przyjaciołom i wrogom. Składam życzenia. Ponieważ zostałam blogerką, to podaję link do mojego pierwszego posta:

  http://www.niepoprawni.pl/blog/5573/komu-i-jak-pomagac-%E2%80%93-scena-z-rynku-zamiast-zyczen

  PS. Jedną z tych choineczek zaniosę do szopki w kościele księży zakonu Modernistów ;-) . Dam ją małemu Jezusowi, aby pobłogosławił dziecku, które zrobiło choineczkę. A dając swoje serce ściśnięte żalem nad ubóstwem Polaków, będę prosiła Jezusa o błogosławieństwo dla Polski i Polaków, o roztropnych rządzących. Dam Jezusowi także wszystkich Was i Wasze sprawy.

  • Marek said

   Dla BABCI od Marka

   Napisałem wczoraj kolędę, którą chcę wraz z żoną dedykować Babci wraz z najlepszymi życzeniami.
   Treść dotyczy ściśle naszej rodziny i naszych zwyczajów więc wymaga objaśnienia.
   Marysia, Asia, Zosia to nasze wnuczki, które w tym roku goszczą u drugich dziadków w miejscowości Przygłów.
   Stara Kocica to bohaterka bajek, które kiedyś opowiadałem moim dzieciom i odtąd wszystkie życzenia w naszej rodzinie kończą się sakramentalnym: …I życzę Ci żeby Cię lubiła Stara Kocica.
   Fedor to wigilijny tort czekoladowy, którego nie lubi Basia ( najmłodsza córka ).
   Najstarsza córka Martusia wyszła za mąż za Chilijczyka i mieszka w Santiago.
   Mały rudy kotek to świeża atrakcja u teściów Martusi w Quilpue nad Pacyfikiem . Tam będzie wigilia ( w upale ponad 30 st.C) .
   Miluś to nasz kotek domowy.
   Siódma zwrotka: nie, to pomyłka – autora poniosła fantazja. Nie mamy pachnącej choinki, dziadka z fajką ani kominka – a szkoda.
   Dzwonek u drzwi-
   dzieci po wieczerzy wigilijnej wypatrują przez okno aniołka z prezentami, w tym czasie rodzice szybko wysypują pod choinkę przygotowane prezenty a tata dzwoni. To znak, że aniołek był przed chwilą więc wszyscy biegną pod choinkę.

   KOLĘDA 2011 – Autor: Marek NN
   Zimowy wieczór wcześnie zapada
   Anioł zapala gwiazdki na niebie
   Puszysty śnieżek na ziemię pada
   Stół wigilijny czeka na ciebie

   Kotek zdziwiony mruczy radośnie
   Że idą święta, czas się weselić
   Stańmy wokoło, już serce rośnie
   Białym opłatkiem trzeba się dzielić

   Biblijne kartki odkrywa tata
   Jezus zwiastuje już Nową Erę
   Żyjmy w pokoju przez długie lata
   Składajmy sobie życzenia szczere

   Z telewizora już prymas głosi
   Tak jak co roku swoje orędzie
   Małej Marysi, Asi i Zosi
   Tego wieczora z nami nie będzie

   Gdzieś tam w Santiago słoneczko świeci
   Tęskni za nami Martusia słodka
   Znowu chilijskie cieszą się dzieci
   Pozdrówcie od nas rudego kotka

   Barszczyk już stygnie, siądźmy do stołu
   Pysznych pierogów woń się unosi
   Czas by kolędę śpiewać pospołu
   Miluś na próżno o mięso prosi

   Choinka mocno pachnie żywicą
   Dziadek nabija tytoń do fajki
   Iskry z kominka na parkiet lecą
   Nie, to pomyłka, to nie z tej bajki

   Wtem słychać dzwonek. Ach! to nas cieszy
   Już wszyscy biegną, każdy przejęty
   I pod choinkę co prędzej śpieszy
   Jakie aniołek przyniósł prezenty?

   A gdy wśród rozmów czas szybko zmyka
   I na zegarze późna już pora
   Pusto się robi na talerzykach
   Basiu kochana, spróbuj Fedora

   Wnet się odezwą dzwony z kościoła
   Czas się pokłonić Dzieciątku w żłobie
   I na pasterkę proboszcz nas woła
   Dziś wół z osiołkiem pogada sobie

   Dziewczynkom naszym, których w Przygłowie
   Mnogość prezentów dzisiaj zachwyca
   Powtórzmy jeszcze nasze przysłowie
   Niechaj was lubi Stara Kocica

   • babcia said

    Dziękuję Markowi i jego Żonie za sympatyczne życzenia. Wszystkiego najlepszego dla całej Rodzinki.
    Pogłaskaj Milusia.

 9. Jestem dzieckiem Boga said

  Ja też życzę wszystkim radosnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.Serdecznie dziękuję Adminom i wszystkim tu piszącym.Niech Święta Rodzina błogosławi wszystkie rodziny i wszystkich ludzi na całej ziemi,niech nas obdarzy pokojem.

 10. Tuptusia said

  Dzisiaj 9-ty dzień Nowenny Bożego Narodzenia
  i także ostatni dzień Nowenny do Dzieciątka Jezus
  z Najcudowniejszej Kaplicy w Polsce po Mszy Św.
  o godz. 18.30 – można słuchać
  z Internetu http://WWW.radiojasnagora.pl
  lub z satelity radio JASNA GÓRA

  Dziewiata eksplozja Milosci

  Moja córko, Mój stan jest jeszcze bardziej bolesny. Jesli Mnie kochasz, przypatrz Mi sie uwaznie i zobacz, czy czy nie moglabys ofiarowac Swojemu malenkiemu Jezusowi jakiejs ulgi; jedno slowo milosci, jeden uscisk, jeden pocalunek, przyniesie ulge Mojemu szlochaniu i Moim cierpieniom. Posluchaj Moja córko, wydobylem z Siebie osiem eksplozji Mojej Milosci, a czlowiek potraktowal je tak zle, lecz Moja Milosc nie dala za wygrana i chciala dodac dziewiata eksplozje do ósmej. A byly to niezglebione tesknoty, palace spojrzenia, plomienne pragnienia które chcialy wyjsc poza matczyne lono aby ogarnac czlowieka. To zredukowalo Moje malenkie Czlowieczenstwo jeszcze nieurodzone, doprowadzajac do takiej agonii, ze doszedlem prawie do chwili oddania z Siebie ostatniego oddechu. Ale gdy juz nieomalze po raz ostatni oddychalem, Moja Boskosc, która Mi byla nieodlaczna, dala Mi lyki zycia. I odzyskalem zycie, zeby kontynuoawc Moja agonie, i ponownie powrócic do punktu smierci. To byla dziewiata eksplozja Mojej Milosci, nieustanna agonia i smierc z Milosci dla stworzenia. Och! Cóz za dluga agonia przez dziewiec miesiecy! Och! Jakze milosc dusila Mnie i doprowadzala do smierci. Gdyby nie bylo we Mnie Boskosci, która za kazdym razem odnawiala we Mnie zycie gdy zblizalem sie do Mojego konca, to Milosc bylaby Mnie wyniszczyla zanim bym doszedl do momentu wyjscia na swiatlo dnia.” Potem dodal, “Spójrz na Mnie, posluchaj w jakiej jestem w agonii, jak Moje malenkie Serce uderza, lomocze i plonie. Popatrz, Ja umieram!”

  I zapanowala gleboka cisza. I ja czulam jakbym umarla, krew zakrzepla mi w zylach i drzac powiedzialam do Niego, ”Milosci moja, Zycie moje, nie umieraj, nie pozostawiaj mnie samej. Ty chcesz milosci, a ja Cie bede kochala, juz wiecej Cie nie opuszcze, daj mi Twoje plomienie, zebym Cie mogla kochac jeszcze wiecej, i zostac calkowicie wyniszczona z milosci do Ciebie.”

  Z listu Bl. Annibale Di Francia :

  „…czytajac dziewiec eksplozji Milosci Bozego Narodzenia, (…) stajemy zdumieni wobec niezglebionej Milosci i niezglebionych cierpien Naszego blogoslawionego Pana Jezusa Chrystusa, z milosci dla nas i dla zbawienia dusz. Nigdy, w zadnej innej ksiazce na ten temat nie spotkalem sie z Objawieniem tak glebokim uczuciowo i tak przejmujacym.

  http://www.divinewill.org/Polish%20Page/naszej_mamie_w_dniu_sw.htm

 11. Promyczek Nadziei said

  Życzenia złożyłam wczoraj ale dzis je powtórzę:
  Otrzymałam je, a są tak piękne i realne, że oddaję je wszystkim czytającym i piszącym

  …Całym swoim sercem będę Was zawierzać Matce Najświętszej,
  Jej Niepokalanemu Sercu – Arce Nowego Przymierza.
  Jest Ono (Serce MB) w tych dniach jedynym miejscem schronienia
  dla wszystkich ludzi przed nadchodzącym uciskiem.
  Życzę Wamale i sobie także, aby w te święta Bożego Narodzenia
  Niepokalane Serce Maryi a wraz Nim Zjednoczone Serce Zbawiciela
  były szczególnym schronieniem i przebłaganiem przed sprawiedliwością
  Boga Ojca w Niebie naszych dusz.
  Ewa

  A teraz zapraszam Was zobaczyć ten niesamowity cud. Kometa wygląda na półkuli południowej jak gwiazda betlejemska. (niestety nie rozumiem co mówią na filmie)

  http://zmianynaziemi.pl/wideo/kometa-lovejoy-jest-widoczna-w-poblizu-horyzontu-ziemi

  Ale ten film polecam każdemu i zapytam skromnie, czy widzicie coś w 48-50 sekundzie?
  Nie podpowiadam, bo nie chcę by ktoś się sugerował moim „widzeniem” . Powiem tyle. z lewej strony w chmurach ;)))

  • Promyczek Nadziei said

   zrobiłąm preent scan z mego kompa jak zatrzymałam film na 50 sekundzie
   Proszę!!!
   Prezent z Nieba!
   Ps. Może admin wstawi to zdjecie tutaj :)

   chmury

  • cox said

   Bardzo piękne życzenia! Filmik poruszający! I ty Promyczku chciałaś opuścić ten blog.

  • Przemek said

   czyzby druga planeta jakas ??? co to jest wg was na tej stop klatce ??

 12. atryda said

  Tyle można by powiedzieć tym, których się kocha, że nie starczyłoby tego świętego czasu, więc krótko;
  Niech nam wszystkim, dzieciom bożym błogosławi Boże Dziecię,
  Bóg, co wszechmoc swą, ukrył w tej Dziecinie.
  Wesoły, pogodnych i świętych Świąt Bożego Narodzenia życzy Andrzej.

 13. Basia said

  Zdrowych, rodzinnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.
  Wielu łask i błogosławieństwa Bożego.
  Aby Dzieciątko Jezus rodziło się w waszych sercach nie tylko raz w roku,
  ale każdego dnia wciąż na nowo.
  Niech w waszych sercach zawsze jest przygotowane miejsce dla Boga.

  Życzy Wam Basia

 14. Kayo said

  Kochani.
  Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego, życzę wam wszystkim,
  aby Wcielony Boży Syn, błogosławił was i tych, których kochacie obfitymi łaskami.
  Niech was broni i strzeże od wszelkiego zła i otacza Swoją Miłością.
  Niech darzy zdrowiem, pomyślnością i wewnętrzną radością.

  Z całego serca życzę wam, błogosławionych i przepełnionych miłością Świąt.
  Kasia

 15. Dzieckonmp said

  Wszystkim solenizantom dzisiejszym a szczególnie ks. Adamowi życzę aby Jezus żyjący wśród nas wypełniał waszą codzienność, aby Kościół coraz bardziej stawał się waszym domem, w którym znajdować będziecie siły, pokój i radość.

 16. Przemek said

  Wesołych Świat:)

 17. Justa said

  „PODNIES REKE BOZE DZIECIE BLOGOSLAW OJCZYZNE MILA…..”
  zdrowia, prawdziwej radosci ,aby ZBAWICIEL na nowo narodzil sie w naszych sercach

 18. Tadeusz said

  Ja też życzę wszystkim dużo Błogosławieństwa Bożego na te święta i na następny rok, i co najmniej takich cudów jakim jest „Siedem Pieśni Maryi”

  Tu jest piękne świadectwo uzdrowienia Mateusza i cała historia jak działa Bóg aby powstało tak piękne oratorium –
  http://www.lesniow.pl/teksty_prasowe/gazety/dziennik_zachodni/21122007/dz21122007.htm
  Narodzenie –

 19. Promyczek Nadziei said

  A tu na koniec kolęda dedykowana nam przez Admina w oryginale: :)
  Szczęśliwych i pogodnych Świąt, by nikt dziś nie był sam, a jeśli już musi być sam, niehc wie, że jeszcze jest Najświętsza Dziewica, Sw. Józef, Dzieciątko Jezus i nasi Aniołowie.
  Wszystkiego Wam najlepszego

 20. Dawid said

  Wesołych Świąt życzę Wam :)

 21. Kazimierz said

 22. Józef Piotr said

 23. Józef Piotr said

  http://www.piotrskarga.pl/ps,8786,2,0,1,I,informacje.html

 24. Józef Piotr said

 25. Józef Piotr said

 26. Bogda said

  Wraz z tym opłatkiem w Wigilijny wieczór chcę być razem z Wami drodzy blogowicze.Niech miłość i łaska przychodzącego Zbawiciela towarzyszy Wam przez wszystkie dni.

 27. Pustelnik said

  Spokojnych Swiat Bozego Nrodzenia ,duzo lask Boztch zycze Wam.

 28. Józef Piotr said

  POKOJU < POKOJU < POKOJU < POKOJU
  Bożego Pokoju ,Ludzkiego POKOJU.
  Pojednania się Ludzi z Panem Bogiem !

 29. Orędzie z groty Betlejemskiej said

  Orędzie z groty Betlejemskiej

  „Narodziłem się NAGI, mówi Bóg,
  abyś ty potrafił wyrzekać się samego siebie.
  Narodziłem się UBOGI,
  abyś ty mógł uznać mnie za jedyne bogactwo.
  Narodziłem się W STAJNI,
  abyś ty nauczył się uświęcać każde miejsce.
  Narodziłem się BEZSILNY,
  abyś ty nigdy się mnie nie lękał.
  Narodziłem się Z MIŁOŚCI,
  abyś ty nigdy nie zwątpił w moją miłość.
  Narodziłem się W NOCY,
  abyś ty uwierzył, iż mogę rozjaśnić każdą rzeczywistość
  spowitą ciemnością.
  Narodziłem się W LUDZKIEJ POSTACI, mówi Bóg,
  abyś ty nigdy nie wstydził się być sobą.
  Narodziłem się JAKO CZŁOWIEK,
  abyś ty mógł się stać synem Bożym.
  Narodziłem się PRZEŚLADOWANY OD POCZĄTKU,
  abyś ty nauczył się przyjmować wszelkie trudności.
  Narodziłem się W PROSTOCIE,
  abyś ty nie był wewnętrznie zagmatwany.
  Narodziłem się W TWOIM LUDZKIM ŻYCIU, mówi Bóg,
  aby wszystkich ludzi zaprowadzić do domu Ojca.”
  – Lambert Noben

 30. Starszy Jerzy said

  Niechaj Pan będzie zawsze pośród nas.
  Chwalmy Pana i pokłony mu bijmy
  Podnieś rękę Boże Dziecię
  Błogosław Ojczyznę miłą.

 31. benka said

  ” My wszyscy w Tobie Panie nadzieje pokładamy,
  a Ty dajesz nam POKARM CZASU POTRZEBNEGO,
  otwierasz prawice i napełniasz wszystko błogosławieństwem .
  Chwała Ojcu , i Synowi i Duchowi Świętemu ,
  jak była na początku , teraz i zawsze i na wieki wieków Amen.”
  Wszystkim Wam Kochani , piszącym ,czytającym , i szczególnie Adminowi
  niech Boża Dziecina otworzy rączkę i błogosławi , równiez naszej Ojczyźnie.

 32. Patriota said

  O późnej porze gdy Dzieciątko Jezus zagościło w moim domu, mojej rodzinie i moim sercu. Gdy dom już cichy po kilkudniowym zabieganiu spieszę złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia: zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech Boże Dzieciątko błogosławi Wam i waszym rodzinom. Niech otoczy opieką naszą Ojczyznę a w szczególny sposób pochyli się nad tymi, którzy niedawno stracili swoich bliskich. Niech w tym czasie żałoby, smutku i żalu mały Jezus wraz z Maryją i Józefem otoczą rodziny 5 polskich żołnierzy, Damiana czytelnika tego bloga z rodziną, a także Magdę i jej rodzinę, swoją miłością i ukoją choć na chwilę ból ich serc aby mogli poczuć radość z narodzin Zbawiciela.
  Z Panem Bogiem

 33. Michal said

  Wszystkim Życzę Wesołych Świąt, ten Blog jest wspaniały, nie przez przypadek tyle ludzi tu zagląda.Miałbym prośbę, miałby ktoś tapetę na pulpit z Obrazkiem Pana Jezusa Ufam Tobie?Szukałem w internecie ale kurcze nie mogłem znaleźć, bardzo bym prosił o namiar strony z taką tapetą.Bóg zapłać.

 34. Michal said

  O taki obrazek zwłaszcza mi chodzi.

 35. Michal said

  Zapomniałem dopisać, że chodzi mi o tapetę Pana Jezusa ale na cały pulpit, żeby był duży.A nie w kilka kratek.Nie mogę znaleźć takiego obrazka na mój pulpit..

 36. Malgosia said

  Serdeczne Zyczenia Swiateczne i Noworoczne dla Admina, IKM i wszystkich blogowiczow.
  Niech Matka Boza przytula Was do swego serca, a milosierny Jezus Blogoslawi. Duchu Swiety prowadz…..

 37. serafin said

  Życzę Wszystkim, aby mieli udział w Królestwie Bożym na Ziemi i niech Pokój Dzieciątka Bożego będzie z Wami w te Święta. Monika

 38. Kazimierz said

 39. zenobiusz said

  http://zenobiusz.wordpress.com/2011/12/25/na-swiecie-drastycznie-na-czas-wigilii-ustaly-kataklizmy-dane-z-ostatnich-48-godzin-2-zdarzenia-nikt-nie-zginal/
  Allelujah !!!

  • zenobiusz said

   Śledzę tę stronę codziennie.
   Zdumiała mnie, ta przerwa 17 godzin,gdy nic się nie zdarzyło.
   Wypadła właśnie w czasie naszej Wigilii i czasu,kiedy domniema się ,
   że na świat w betlejemskiej stajence ,przyszedł Zbawiciel.

 40. Tuptusia said

  Nasza Błogosławiona Matka z Marmora w Kanadzie powiedziała, że każdy, kto w Dzień Bożego Narodzenia zapali świeczkę oraz odmówi modlitwy z modlitewnika „Jak zbawić swoją duszę”, udzieli swojego Światła jednej duszy z Czyśćca a Ona zabierze tą duszę razem z tym Światłem do Nieba.

  Ja będę dziś modliła się tymi modlitwami za moją zmarłą mamę przy zapalonej gromnicy a potem od Sylwestra przez 9 dni jako nowennę o nawrócenie w mojej rodzinie.

  Jeśli odmawiamy codziennie Różaniec oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego, to tych kilka dodatkowych modlitw nie zabierze nam więcej niż 10 minut czasu. Do tego bardzo zachęca tłumaczka posłań.

  Posłanie Matki Bożej dla Dory Tan, Marmora, Kanada z 25 grudnia 2009
  http://pages.ca.inter.net/~jcpapin/indexe.htm

  O północy w Wigilię Bożego Narodzenia, gdy Dory odmawiała modlitwy z modlitewnika „ Jak zbawić swoją duszę?”, Nasza Błogosławiona Matka objawiła się jej. Dory mówi, że Nasza Błogosławiona Matka uśmiechała się i była bardzo szczęśliwa, ponieważ ludzie spełnili Jej prośbę. Powiedziała, że odmawiając te modlitwy okazaliśmy miłość wobec naszych bliźnich i poprzez zrobienie tej ofiary w specjalny sposób okazaliśmy miłość wobec Niej i Jej Syna Jezusa.. Poprzez te modlitwy dziewięciodniowej nowenny sprawiliśmy, że wiele nieszczęśliwych rodzin na świecie było szczęśliwych w dzień Bożego Narodzenia.

  Nasza Błogosławiona Matka prosiła, ażebyśmy nie czuli się zmęczeni z powodu tej prośby, z jaką zwróciła się do nas poprzez Dory. Gdy spełniamy te życzenia, okazujemy jak bardzo Ich kochamy. Ten czas, jaki spędzamy na ziemi, to jest jedyna szansa ażebyśmy okazali miłość wobec Boga oraz naszego bliźniego. Żebyśmy nie zignorowali tej możliwości, jaka jest nam dawana.

  Nasza Błogosławiona Matka powiedziała, że każdy, kto w Dzień Bożego Narodzenia zapali świeczkę oraz odmówi modlitwy z modlitewnika „Jak zbawić swoją duszę”, udzieli swojego Światła jednej duszy z Czyśćca a Ona zabierze tą duszę razem z tym Światłem do Nieba.

  Dory powiedziała, że podczas gdy czynimy tą ofiarę dla innych, to zbawiamy również i swoją duszę oraz poprzez te modlitwy pomagamy duszom naszej rodziny.

  Dory podziękowała wszystkim, którzy postąpili zgodnie z życzeniem Naszej Błogosławionej Matki, co uczyniło tak wiele ludzi szczęśliwymi w to Boże Narodzenie.

  Dory zakończyła, mówiąc: „Niechaj Pan Bóg pobłogosławi nas wszystkich oraz najserdeczniejsze życzenia Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku dla każdego.

  „Jak zbawić swoją duszę”
  jest to zbiór modlitw zebranych na życzenie
  Naszej Matki z Marmoa

  3 maja 2008 Nasza Błogosławiona Matka zwróciła się do całego świata poprzez Dory Tan o to, żebyśmy odmawiali te modlitwy, a za spełnienie tej prośby będziemy w Niebie razem z Nią i z Jej Synem.

  1. Jedna część Różańca Świętego

  Tajemnice Radosne – w poniedziałek i w czwartek
  Tajemnice Bolesne – we wtorek i w piątek
  Tajemnice Chwalebne – w środę, sobotę i niedzielę

  Po zakończeniu różańca odmówić:
  a) O Mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego Miłosierdzia.
  b) Przyjdź Duchu Święty, przyjdź przez możne wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi, Twej wiernej Oblubienicy.
  c) Bolesne i Niepokalane Serce Matki Maryi módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy

  2. Koronka do Pięciu Przenajświętszych Ran Pana Jezusa

  a) Znak Krzyża Świętego
  b) Skład Apostolski

  c) Ojcze Nasz, 3x Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu (powtarzamy 3 razy od Ojcze Nasz)

  d) Panie Jezu, poprzez Twoją Przenajdroższą Krew wypływającą z Twoich Pięciu Przenajświętszych Ran, prosimy, okryj nas oraz zmyj nasze grzechy.

  e) Przenajświętsze Serce Jezusa i Niepokalane Serce Matki Maryi przyjmijcie nas i pozostawcie nas w Waszych Sercach na zawsze.

  3. Koronka do Miłosierdzia Bożego

  Po zakończeniu koronki – Jezu ufam Tobie (3 razy)

  4. Modlitwa do Przenajdroższej Krwi

  a) Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo (7 Razy) i Chwała Ojcu.

  b) Panie Jezu, za przyczyną Twojej Przenajdroższej Krwi,
  niechaj spełniona zostanie Twoja Wola (odmówić 3 razy)

  c) Przenajświętsze Serce Jezusa i Niepokalane Serce Matki Maryi przyjmijcie nas i pozostawcie nas w Waszych Sercach na zawsze.

  5. Modlitwa Krucyfiksu

  Panie Jezu, Swoim Świętym Krzyżem – przybij mnie.
  Swoją Świętą Koroną Cierniową – otocz mnie.
  Swoje Święte Stopy – postaw na mnie.
  Za przyczyną Twojej Przenajdroższej Krwi – przebacz mi i zmyj moje grzechy.
  Za przyczyną Twoich Przenajdroższych Ran – ukryj mnie i ochraniaj mnie.

  Przenajświętsze Serce Jezusa i Niepokalane Serce Matki Maryi przyjmijcie nas i pozostawcie nas w Waszych Sercach na zawsze.

  Każdemu, kto będzie odmawiał te modlitwy Nasza Matka obiecuję, że będzie razem z Nią i z Jej Synem w Niebie.
  Pokój niech będzie z tobą, Moje dziecko.”

  Źródło: Orędzia styczeń 2010 (tłumacz; Magdalena Tuszyńska) m.in. ze strony http://WWW.laudate.pl

 41. Imelda said

  POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI !

 42. Promyczek Nadziei said

  Zapraszam Wszystkich dobrej woli o włączenie się w codzienną modlitwę „Pod Twoja obronę” w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Kard. Hlonda w okresie od 25.III.2011 do 19.III. 2012

  Ewa

  • Starszy Jerzy said

   Promyczku , dlaczego takie daty?

   • Promyczek Nadziei said

    Dowiesz się w Niebie :)
    Powiem Tak – Bóg tak chciał, i NMP również. Dzieciątko i Jego ziemski opiekun Św. Józef też ;)
    Ave Maria!

    • Starszy Jerzy said

     Masz rację!
     Ciekawość to pierwszy stopień do piekła.
     (i dwie żółte buźki, których nie potrafię wkleić)

    • Kazimierz said

     To ja wklejam za Ciebie ;) :) i dodaję jeszcze dwie ;) :)
     A modlitwę „Pod Twoja obronę” w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Kard. Hlonda popieram i przyłączam się.

    • Promyczek Nadziei said

     Oczywiście kosmaty namieszał jak zawsze :(
     Nie od 25 III ale od dziś, od 25 XII

     Adminie drogi, popraw moj wpis na 25 grudnia a ten koment usuń

     Acha, jak złemu się ta inicjatywa nie podoba!

    • Starszy Jerzy said

     A przeprosić Jerzego Promyczku za delikatne zwrócenie uwagi to nie łaska?
     Kazimierzowi dziękuję za buźki,a do modlitwy się dołączam.

    • Promyczek Nadziei said

     Bardzo Cie przepraszam
     Myślałam, że pytasz, dlaczego do 19 III a nie na przykład do 25.III
     Przepraszam raz jeszcze

    • Starszy Jerzy said

     Skoro Bóg i Święta Rodzina tak chcieli, to nie będę z nimi dyskutował, choć przyznam, że po ludzku rzecz biorąc, bardziej pasuje od 26 III do 25 XII.
     Dobrej Nocy życzę.

 43. Zbyszko said

  Z najlepszymi Świątecznymi Życzeniami polecam wszystkim transmisję z Szopki przy Franciszkańskiej w Krakowie. Wystepy na żywo m.in Skaldów z kolędami
  http://www.szopka.franciszkanska4.pl/?page_id=93

 44. Kayo said

  Niedziela, 25 grudzień 2011, Orędzie z Ontario
  WYSŁAWIAJCIE MOJĄ MIŁOŚĆ DO WAS. ŚWIĘTUJCIE MOJE NAJŚWIĘTSZE NARODZENIE.

  Dzieci Mojego Boskiego Serca,
  Kocham was. Kocham was wieczną Miłością.
  JAM JEST ALFA I OMEGA. JESTEM KTÓRY JESTEM.
  Mówi JESTEM.
  Powołuję was do świętości. Wzywam, abyście miłowali. Wzywam, abyście miłowali tak, jak nigdy dotąd.
  Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, wymagam, byście miłowali każdą osobę, którą umieszczę na waszej drodze.
  Bądźcie otwarci na ich potrzeby. Bądźcie otwarci na wysłuchanie ich kłopotów, ich niepokojów.
  Dzieci Moje, kochajcie. Poświęćcie się dla dobra ludzkości.
  Idźcie za Moim przykładem. Ja, Król nad królami, oddałem Moje Życie i wszystko co miałem, aby nauczyć was Drogi.
  Udzieliłem wam Mojego Światła. Obdarowałem Moją Radością. Uczyniłem wiele cudów, abyście poznali prawdziwe Szczęście w Bogu.

  Moim pragnieniem było wówczas i pozostaje nadal, abyście wzrastali w miłości, w Bożej Miłości.
  Nic od tego nie jest ważniejsze. To ma być waszą życiowa misją.
  Miłujcie Boga. Miłujcie bliźniego jak siebie samego.
  Nie osądzajcie. Nie oskarżajcie, gdyż tylko Ja wiem, co naprawdę kryje się w sercach mężczyzn i kobiet, w sercach dzieci na całym świecie.
  Wysławiajcie dzisiaj Moją Miłość do was. Świętujcie Moje Najświętsze Narodzenie.

  Uczcijcie to, że z miłości do każdego z was, przyjąłem Swoje Posłannictwo.
  Uczcijcie i uklęknijcie przede Mną w Uwielbieniu. Adorujcie Mnie.
  Adorujcie Syna Bożego, który stał się Ciałem.
  Uwielbiajcie Bożą Obecność w waszych sercach teraz i zawsze. Nigdy nie zapominajcie, że przebywam w was.
  Zostaliście stworzeni dla Mojej Chwały. Hojnie i starannie, czule/z miłością was stworzyłem.
  Bądźcie błogosławieństwem, dla wszystkich tych, których dzisiaj spotkacie.
  Bądźcie błogosławieństwem i Sławcie Moje Najświętsze Imię.
  Złóżcie Dziękczynienie, a na znak waszej miłości do Mnie, oddajcie/poświęćcie Mi swoje dusze .
  Zostawiam wam Mój Pocałunek Pokoju.
  Shalom

  http://jabezinaction.blogspot.com/

 45. Krystynas said

  Pani Heleno!Dziekuje za milosierne serce i za bozonarodzeniowe zamyslenie a Tuptusi za zamieszczanie pieknych modlitw. Drogie Panie, serce rosnie! Wielu Lask Bozych dla Was, Wszystkich Spotkanych i Czytelnikow blogu oraz szybkiego powrotu do zdrowia corki Joli ( wespre modlitwa) Krystyna.

 46. BOGDAN said

  Orędzie Matki Bożej z 25 grudnia 2011 r.

  „Drogie dzieci! Również dziś przynoszę wam na ręku mojego Syna Jezusa, by On dał wam swój pokój. Dziatki, módlcie się i dawajcie świadectwo, by w każdym sercu zapanował pokój nie ludzki lecz Boży, którego nikt nie może zniszczyć. Jest to taki pokój w sercu, który Bóg daje tym, których miłuje. Przez chrzest wszyscy jesteście w szczególny sposób powołani i umiłowani, dlatego dawajcie świadectwo i módlcie się byście byli moimi wyciągniętymi rękoma w tym świecie, który pragnie Boga i pokoju. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.” Doroczne objawienie Matki Bożej dla Jakova z 25 grudnia 2011 r. „Drogie dzieci! Dziś w szczególny sposób pragnę was poprowadzić i oddać swemu Synowi. Dziatki, otwórzcie wasze serca i pozwólcie Jezusowi niech narodzi się w was, bowiem tylko tak dziatki sami będziecie mogli przeżyć swoje ponowne narodzenie i ruszyć z Jezusem w waszych sercach ku drodze zbawienia. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

  • mer said

   COROCZNE OBJAWIENIE JAKOVA 25 GRUDNIA 2011r.

   W czasie ostatniego codziennego objawienia 12 września 1998 r. Matka Boża powiedziała Jakovowi Czolo, że odtąd będzie miał objawienia raz w roku 25 grudnia, na Boże Narodzenie. Tak się stało również w tym roku. Matka Boża objawiła się trzymając Dzieciątko Jezus na rękach. Objawienie zaczęło się o 15:30 i trwało 11 min.

   Jakov powiedział: Drogie dzieci! Dziś w szczególny sposób pragnę was poprowadzić i oddać swemu Synowi. Dziatki, otwórzcie wasze serca i pozwólcie Jezusowi niech narodzi się w was, bowiem tylko tak dziatki sami będziecie mogli przeżyć swoje ponowne narodzenie i ruszyć z Jezusem w waszych sercach ku drodze zbawienia. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.

   Więcej

 47. Basia said

  Ciekawy świąteczny Flash mob na Dworcu Centralnym w Warszawie http://www.youtube.com/watch?v=TOcbhppLO7A

 48. Basia said

  Sekretariat Różańca Pompejańskiego

  przy Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła

  Barzkowice 11/4, 73-131 Pęzino

  Tel. 91 561 84 54

  e-mail: parafiabarzkowice@gmail.com

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

  Sekretariat Różańca Pompejańskiego bardzo dziękuje Wszystkim, którzy włączyli się w odmawianie Nowenny Pompejańskiej. Bardzo się cieszymy że jest nas coraz więcej. Ludzie ciągle proszą o ulotki, o informację jak odmawiać. Ulotek rozdano kilkanaście tysięcy. W wielu pismach katolickich były artykuły propagujące tę formę modlitwy.

  Nasza Ojczyzna potrzebuje modlitwy. A nasza Ojczyzna to najpierw My, Nasze Rodziny, Parafie, Społeczności, Naród. To nasza historia i nasza przyszłość. To nasze dzisiaj pokazuje że modlitwa jest potrzebna. Widzimy problemy natury religijnej, moralnej, gospodarczej i inne. Trzeba więc naszej ufnej modlitwy aby budować na skale, którą jest Dekalog i Ewangelia. Trzeba łaski, aby Naszym Rodakom chciało się po Bożemu na co dzień. To łaska którą trzeba wyprosić.

  Nie ma mądrej przyszłości, bez modlitewnej solidarności.

  A zatem Sekretariat Różańca Pompejańskiego zachęca, aby od dnia 31 grudnia tego roku włącznie, czyli w przeddzień Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, do 22 lutego włącznie, czyli do Środy Popielcowej, podjąć niezmieniony temat:
  „Maryjo, prosimy o religijne i moralne odrodzenie dla Polski.”

  Z wyrazami wdzięczności i błogosławieństwem ks. Jacek Skowroński

  Ksiądz Jacek Skowroński.

  P.S. Proszę przekazać znajomym tę ulotkę. Bóg zapłać.

 49. babcia said

  Panie Jezu,
  przyniosłam Ci złotą choineczkę.
  Przyjmij ją od nas ubogich duchowo i materialnie.
  Proszę, przyjmij ten dar i błogosław nam abyśmy zawsze byli Wierni Bogu i Ojczyźnie.

  Helena.

 50. autoscopy said

  W Polsce w tegoroczną Wigilie,

  dwa miliony Polaków było głodnych

  Jeden milion Polaków, spędziło Wigilie zorganizowane przez Caritas, jadłodajnie Brata Alberta i inne organizacje charytatywne.

  To rezultat rządów pana Tuska.

 51. Kuba said

  Drogi Bronislawie!
  Bardzo Ci dziekuje za przepiekna kolede „Cicha noc nad Palestyna”.
  Slucham ja jeszcze raz, i jeszcze, i jeszcze…
  To da mojej dusze pokoj, jakiego niestety tak brakuje na tym wariackim swiecie…

  Zycze Ci i wszystkim Wam, oraz Waszym Rodzinom, Blogoslawionych Swiat i wszystkiego najlepszego!

  Szczesc Boze!

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

 
Obserwuj

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.

Dołącz do 370 obserwujących.

%d bloggers like this: