Dziecko Królowej Pokoju

Pokój musi zapanować pomiędzy człowiekiem i Bogiem, a także między ludźmi

Dramatyczny list katoliczki do papieża Franciszka

Posted by Dzieckonmp w dniu 29 Październik 2013

Kochani większość ma dość , chce odejść. Wstawiam tłumaczenie listu kobiety która mając 9 dzieci ma mnóstwo pracy a mimo to wie że jej obowiązkiem jest troszczyć się o swój Kościół. W ramach swoich możliwości robi co należy aby ochronić wiarę milionów ludzi. Nie poddaje się tak jak wielu u nas na blogu i robi to jakże pięknie. Myślę że jest wzorem pokazującym nam jak mamy postępować.

” On kocha być kochanym przez wszystkich „

Meksykańska katoliczka Lucrecia Rego de Planas, matka wielodzietnej rodziny i długoletnia przyjaciółka papieża Franciszka napisała 23 września
do papieża bardzo osobisty i długi  list. W nim skarży mu się ona z  jej  całego  cierpienia spowodowanego jego pontyfikatem , oraz sposób, w jaki wypełnia on urząd św. Piotra. Dramatyczny  dokument naszych czasów,  który można poròwnać do  listòw św. Hildegardy z Bingen , czy św. Katarzyny ze Sieny.
 
Rego de Planas wymienia następnie  wielokrotne  spotkania  z kardynałem 
Jorge Mario  Bergoglio w ” ostatnich dwunastu latach” na posiedzeniach , spotkaniach kościelnych i rekolekcjach w różnych miastach w Ameryce Środkowej i Południowej „, które dały  mi okazję  przez kilka dni spać z Tobą pod jednym dachem , dzielić ten sam stół , a nawet to samo biurko.”
 
Po tym  jak list ten został przekazany do Watykanu , Rego de Planas opublikowała  go na swoim blogu . Żadnej odpowiedzi z Rzymu jeszcze nie  otrzymała.  Tytuł i podtytuły zostały wybrane przez redakcję .
Huixquilucan , Meksyk, 23 wrzesień 2013
Najdroższy  papieżu Franciszku!
(…) Wtedy  byłeś arcybiskupem  Buenos Aires , a ja byłam dyrektorem jednego z wiodących  katolickich  mediów.  Dziś jesteś niczym więcej i niczym mniej niż papieżem… a ja jestem tylko matką, katoliczką, żoną dobrego człowieka i matką dziewięciorga dzieci , która uczy matematyki na uniwersytecie i stara się najlepiej jak potrafi wspòłpracować z Kościołem , gdzie Bóg mnie  umieścił. W spotkaniach z ostatnich lat zaleciłeś mi kilkakrotnie : ” Dziewczyno, nazywaj  mnie Jorge Mario. Jesteśmy przyjaciółmi „. Ja odpowiadałam przestraszona! ,,Absolutnie nie, Kardynale! Niech Bóg zachowa mnie jednemu z jego książąt na ziemi, na ty mòwić! „
Teraz pozwolę sobie jednak powiedzieć Ci na ty, bo nie jesteś już kardynałem
Bergoglio, ale papieżem,  moim papieżem, słodkim Chrystusem na ziemi, do którego  śmiem zwrócić się z ufnością jak do mojego ojca.
Zdecydowałam  się napisać do Ciebie,  bo cierpię  i potrzebuję żebyś mnie pocieszył . (…) Wiem, że lubisz pocieszać  cierpiących,  a teraz jestem jedną
z nich.
1.
Kiedy zobaczyłam te rzeczy,  pomyślałam, ” Uff, co za chęć zwrócenia na siebie uwagi! „
Gdy poznałam Cię w czasie rekolekcji,  gdy byłeś jeszcze kardynałem Bergoglio, byłam zdumiona tym, że  nigdy nie zachowywałeś się tak jak inni kardynałowie i biskupi.  Aby przytoczyć kilka przykładów: Byłeś jedynym, który nie przyklękał przed  tabernakulum lub podczas przeistoczenia;  jeśli wszyscy biskupi pojawiali się w sutannach, bo tego wymagały przepisy,
Ty  przychodziłeś w zwykłym ubraniu i koloratce; kiedy wszyscy siadali na  zarezerwowanych dla biskupów i kardynałów miejscach, Ty zostawiałeś to miejsce zarezerwowane dla kardynała Bergolio puste i siadałeś gdzieś z tyłu mòwiąc ” tu siedzę  dobrze, tutaj czuję się dobrze „; podczas gdy inni przyjeżdżali   samochodami odpowiednio do godności biskupa, Ty przybywałeś  po wszystkich innych , bardzo zajęty i w  pośpiechu i opowiadałeś  im donośnym głosem o swoich spotkaniach w transporcie publicznym , których użyłeś by  przybyć na spotkanie. Kiedy zobaczyłam  te rzeczy – i wstyd mi powiedzieć – pomyślałam : Uff, co za chęć zwrócenia na siebie uwagi! „
Bo jeśli  chce się być bardzo skromnym i prostym, czy lepiej się nie zachowywać jak inni  biskupi,  aby nie być zauważonym? „
2.
On kocha być kochanym przez wszystkich
Nawet niektórzy z moich argentyńskich przyjaciół, którzy uczestniczyli w tych spotkaniach,  zauważyli  moje zdziwienie i powiedzieli do mnie: ” Ty nie jesteś jedyna. On  zaskakuje nas przez cały czas, ale wiemy , że ma jasne kryteria, w swoich wystąpieniach reprezentuje poglądy , które są zawsze wierne nauczaniu  i tradycji Kościoła , jest odważnym i  wiernym obrońcą prawej doktryny. Wydaje się jednak , kocha on być kochanym przez wszystkich i chce podobać się  wszystkim. I w tym sensie może on jednego dnia  mówić  w telewizji  przeciw aborcji , a następnego dnia na tym samym kanale  telewizyjnym błogosławić  pro aborcyjne feministki   Plaza de Mayo;
i mógłby  wspaniale przemawiać  przeciwko masonerii i godzinę później jeść i pić z nimi w klubie.”
Mój kochany papież Franciszek, to prawda, to  był kardynał Bergoglio, którego poznałam z bliska : Jednego dnia  zajęty , podekscytowany,  z  biskupem Duarte Aguer  obroną życia i liturgii i  w tym samym dniu  na kolacji, zawsze podekscytowany, zajęty  z eminencją Ysern i eminencją Rosa Chavez sprawami  społeczności lokalnych i strasznymi  przeszkodami „dogmatycznego nauczaniu”  Kościoła. Jednego  dnia  przyjaciel kardynała Cipriani i kardynała Rodriguez Maradiaga , który mòwi o etyce korporacyjnej i opowiada się przeciwko ideologii New Age, a nieco później przyjaciel Casaldàliga i Boff,  który mòwi o walce klas i ” bogactwie”, które  mogłyby dać  wschodnie praktyki Kościoła.
3.
Od tego momentu , modlę się za Ciebie i za mòj  umiłowany Kościòł
W oparciu o to przesłanie zrozumiesz , jak bardzo otworzyłam oczy, gdy usłyszałam  Twoje  nazwisko po Habemus Papam i od tego momentu ( zanim jeszcze poprosiłeś o to) modlę się za Ciebie i za mòj  umiłowany Kościòł. I od tamtej pory nie opuściłam ani jednego dnia.
Kiedy zobaczyłam Cię na balkonie bez czerwonej peleryny i jak łamiesz
protokół pierwszego powitania i  pomijasz łaciński tekst,  aby przez to śmiejąc się  odròżnić  się  od innych papieży w historii, powiedziałam do siebie zmartwiona : ” Tak, bez wątpienia, to kardynał Bergoglio „.
Po Twoim  wyborze (na papieża) dałeś mi wiele możliwości , potwierdzających to,  że nadal jesteś tą samą osobą, którą poznałam z bliska, zawsze szukającą bycia inną:  Chciałeś inne buty,inny pierścień, inny krzyż , inny fotel, a nawet inny pokój niż wszyscy  inni  papieże, którzy zawsze pokornie i  bez „szczególnych życzeń” byli zadowoleni z rzeczy, które zostały dla nich przewidziane.
4.
Z powodu rezygnacji mojego ukochanego Papieża Benedykta XVI  poczułam
się opuszczona, w środku wojny , trzęsienia ziemi ,  najdzikszego huraganu  i nagle przyszedłeś Ty.
W tych dniach starałam się wypocząć od  ogromnego bólu, którego doznałam w związku z rezygnacją  mojego ukochanego i bardzo szanowanego  papieża Benedykta XVI,  z którym się od początku identyfikowałam z  powodu jasności jego nauczania (najlepszy nauczyciel na świecie),  z powodu jego wierności  do  liturgii, z powodu  jego odwagi,  do  obrony  prawego nauczania pośród wrogów  Kościoła i z powodu tysiąca innych rzeczy, których nie chcę tutaj  wyliczać . (…) Ale zrozumiałam,  że wiatry były bardzo burzliwe i papiestwo było czymś zbyt wstrząsającym na jego  siły, które wraz z wiekiem  osłabiły się w trudnej i brutalnej walce kulturowej prowadzonej przez niego.
W tym momencie poczułam się opuszczona, w środku wojny , trzęsienia ziemi ,  najdzikszego huraganu  i nagle przyszedłeś Ty, żeby zastąpić go za sterem.
 Mamy nowego kapitana,  dziękujmy Bogu za to! Zaufałam całkowicie ( bez cienia wątpliwości ),  że papież Franciszek  ze wsparciem  Ducha Świętego, z modlitwą wiernych, z ciężarem odpowiedzialności,  z pomocą jego pracowników w Watykanie i świadomością bycia obserwowanym przez cały świat, zostawi za sobą jego własne sprawy i niejasności kardynała Bergoglio  i natychmiast przejmie dowództwo armii , aby kontynuować z nową wolą walkę, którą  rozpoczął jego poprzednik.
5.
Zamiast  chwycić za broń,  zaczął mòj generał swój pontyfikat od
telefonowania ze swoim fryzjerem i dentystą…
Ku mojemu zdziwieniu i zmieszaniu  zamiast chwycić za broń, zaczął
 mój generał  swój pontyfikat, niestety od telefonowania ze swoim fryzjerem i dentystą,  mleczarzem i  roznosicielem  gazet  i tak  zwrócił on uwagę na siebie, a nie na doniosłość  papiestwa.
Minęło sześć  miesięcy  i uznaję  z miłością i emocjami, że zrobiłeś  tysiące dobrych rzeczy. Podobają  mi się bardzo Twoje oficjalne przemówienia ( do polityków, ginekologòw,  dziennikarzy, Światowy Dzień Pokoju , itp.) oraz Twoje kazania w czasie świąt, bo  w nich rozpoznaje się skrupulatne przygotowanie i głęboką medytację w każdym tam  użytym słowie.
 Twoje słowa i te przemówienia i kazania były prawdziwym pokarmem dla mojego ducha i mojej duszy. Podoba mi się bardzo, że ludzie kochają Cię
 i Ci wiwatują. Jesteś moim papieżem, głową mojego Kościoła na ziemi, Kościoła Chrystusowego.
Niemniej jednak – i to jest powòd  mojego listu – Muszę powiedzieć, że ròwnież cierpiałam  ( i cierpię), z powodu  wielu z Twoich  słów , bo mówisz rzeczy , które odczuwam jak  uderzenie kijem w moje  podbrzuszu, podczas moich stałych wysiłków bycia wierną papieżowi i nauczaniu. Smutno mi , tak, ale słowo, aby najlepiej wyrazić moje uczucia to : bezsilność .
6.
Potrzebuję od Ciebie  wskazówek , drogi  papieżu Franciszku
Nie wiem  co powinnam powiedzieć i co nie, nie wiem, gdzie się powinnam upierać i gdzie  zostawić rzeczy takimi jakie są.  Potrzebuję od Ciebie  wskazówek , drogi  papieżu Franciszku. Cierpię naprawdę i bardzo z powodu tej  bezsilności, która mnie paraliżuje.  Moim dużym problem jest to, że  poświęciłam większość mojego życia na badaniu Pisma Świętego, tradycji i nauczania tak, że mam jasną podstawę do obrony mojej wiary . A teraz wielu stoi przed tymi  bezpiecznymi  fundamentami  w sprzeczności do tego, co mój ukochany papież robi i mówi . Jestem w szoku i potrzebuję żebyś mi powiedział co mam robić .
Wyjaśnię lepiej na przykładach .
Nie mogę przyklasnąć papieżowi, który ani przed tabernakulum ani podczas przeistoczenia nie  klęka jak uczy obrzęd  Mszy Świętej ;  ale nie mogę go ròwnież krytykować , bo jest papieżem!
7.
Czy powinnam  zignorować instrukcje naszego emerytowanego papieża ?
Benedykt XVI  poprosił nas w Redemptionis Sacramentum , żeby informować biskupa o liturgicznych nadużyciach i niewiernościach,  w  których bierzemy udział. Ale … kogo powinnam informować, gdy sam papież nie szanuje liturgii? Nie wiem,  co robić. Czy powinnam  zignorować instrukcje naszego emerytowanego papieża ?
Nie mogę być zadowolona  z usunięcia paten i klęczników dla komunikantòw  i nie podoba mi się, że Ty sam  się nigdy nie upokorzysz, aby wiernym udzielić Komunii;  że sam nigdy nie nazywasz  się ,, Papieżem”, ale tylko  ” biskupem Rzymu ” ;  lub , że nie nosisz  pierścienia Rybaka.  Ale nawet nie mogę z tego powodu skarżyć się, bo jesteś papieżem!
Nie jestem dumna z tego, że umyłeś w Wielki Czwartek  muzułmance  stopy, ponieważ jest to naruszeniem prawa liturgicznego . Ale nie mogę nic powiedzieć , bo jesteś papieżem, któremu muszę być wierna!
8.
Ale komu mogę poskarżyć się na bòl? Ty jesteś papieżem!
Strasznie mnie zraniłeś, kiedy  ukarałeś  Franciszkanów Niepokalanej , bo celebrowali  Mszę świętą za wyraźną zgodą Twojego  poprzednika w Summorum Pontificum w tradycyjnym obrzędzie.  Ukaranie ich oznacza działanie  przeciwko nauczaniu poprzednich papieży. Ale komu mogę poskarżyć się na bòl? Ty jesteś papieżem!
Nie wiedziałam,  co mam myśleć i mówić, kiedy oficjalnie  wyśmiałeś grupę, która odmawiała za Ciebie różańce,  nazwałeś ich ,,ci, którzy liczą modlitwy”.
Różaniec jest wspaniałą tradycją Kościoła, więc co o tym myśleć, kiedy mojemu  papieżowi oni się nie podobają i   żartuje on z tych,  którzy go za niego ofiarowują?
Mam wielu przyjaciół , którzy są obrońcami życia, których kilka dni  temu zasmuciłeś, bo nazwałeś ich „obsesyjnymi i opętanymi”. Co mam  robić? Pocieszyć ich,  próbując osłabić Twoje  słowa fałszując je, albo  jeszcze bardziej ich urazić powtarzając to, co im powiedziałeś, aby byli wierni papieżowi i jego nauczaniu?
W trakcie ŚDM wezwałeś  młodych ludzi do ” hałasowania na ulicach”.
Słowo  użyte przez Ciebie, o ile mi wiadomo, to synonim  ” bałaganu „, „chaosu”,” zamieszania” . Czy to jest naprawdę to, co chcesz , aby młodzi chrześcijanie robili na ulicach ? Nie istnieje już dość  zamieszania i nieporządku w świecie?
9.
Wiele starych i niezamężne kobiet, które są bardzo przyjazne, sympatyczne i hojne, poczuły się naprawdę jak śmieci …
Wiele starych i niezamężnych kobiet, które są bardzo przyjazne, sympatyczne i hojne, poczuły się naprawdę jak śmieci jak  powiedziałeś do siòstr zakonnych,
że nie powinny spoglądać jak  „stare panny”. Tym spowodowałeś, że moje  przyjaciółki i ja czujemy się źle. Zabolało mnie za nie  w duszy, gdyż nie ma nic w tym złego, aby pozostać niezamężną i  poświęcić  życie dobrym uczynkom (dlatego Katechizm określa  samotność jako powołanie).
Co mam  moim niezamężnym przyjaciółkom  „starym pannom” powiedzieć?
Że papież tego poważnie nie myślał (czegoś takiego papież nie powinien robić), lub powinnam wspierać papieża w tym, że dla niego wszystkie niezamężne kobiety mają wyraz twarzy zgorzkniałej zakonnicy?
10.
Jeśli kapitan nie widzi  góry lodowej, na którą zmierza , jest bardzo prawdopodobne , że dojdzie do kolizji
Kilka tygodni temu powiedziałeś, że „Kościołowi nigdy nie wiodło się
 tak dobrze jak dzisiaj. ” Jak może powiedzieć to papież,  kiedy wszyscy wiemy, że miliony młodych katolików żyje w konkubinacie i pigułka jest używana w milionach katolickich małżeństw ;  gdzie rozwód  ” to nasz chleb powszedni „, a miliony katolickich matek z pomocą katolickich lekarzy  zabija swoje nienarodzone dzieci; kiedy miliony katolickich przedsiębiorców nie kieruje się nauką społeczną Kościoła , ale chciwością i skąpstwem; kiedy tysiące kapłanów dokonują nadużyć liturgicznych; kiedy setki milionów chrześcijan  nigdy nie spotkało Chrystusa i nawet nie znają podstaw nauki wiary; jeśli edukacja Chrystusa i rządy są w rękach masonów i gospodarka światowa w rękach syjonizmu ? Czy jest to czas, w którym Kościołowi nigdy nie wiodło się  tak dobrze jak dzisiaj?
 Kiedy to  powiedziałeś, drogi papieżu, to ogarnęła mnie panika. Jeśli kapitan nie widzi  góry lodowej, na którą zmierza , jest bardzo prawdopodobne , że  dojdzie do kolizji. Czy uważasz tak naprawdę, czy to tylko przenośnia,  drogi papieżu?
11.
Czy mamy grzesznikom hołubić i mòwić  im słodko, że  umieją oni rzeczywiście  czytać katechizm?
Wielu wielkich kaznodziejów poczuło się zniszczonymi, gdy usłyszeli, kiedy powiedziałeś, że nie powinno się już  rozmawiać o sprawach, o których Kościół już mówił i które są napisane w Katechizmie.  Powiedz mi, drogi  papieżu Franciszku, co my chrześcijanie powinniśmy robić,  ci, którzy
chcemy być wierni papieżowi i ròwnież nauczaniu i tradycji?
Przestaniemy głosić kazania, choć św. Paweł mówi nam, że powinniśmy zawsze to robić? Kładziemy kres odważnym  kaznodziejom, zmuszamy ich do milczenia, podczas tego  hołubimy grzesznikom  i mòwimy im słodko, że jeśli tego chcą, są w stanie  czytać katechizm, aby wiedzieć co Kościół mówi?
12.
Nie chcę  pasterzy, którzy pachną jak owce, ale owce, które nie pachną  odchodami, ponieważ ich  pasterz je pielęgnuje
Za każdym razem, gdy mówisz o ” pasterzach z zapachem owiec „, myślę o tych wszystkich księżach, którzy dali się zainfekować przez rzeczy tego świata, którzy stracili kapłański zapach, żeby przyjąć pewną woń rozkładu.
Nie chcę  pasterzy, którzy pachną jak owce, ale owce, które nie pachną  odchodami, ponieważ ich  pasterz je pielęgnuje i zawsze utrzymuje je w czystości.
 Kilka dni temu mówiłeś o powołaniu św. Mateusza tymi słowami: ” Jestem pod wrażeniem gestu Mateusza . On trzyma się pieniędzy, jakby mówił: ” Nie , nie mnie! Pieniądze należą do mnie!” Nie można nic innego,  drogi  papieżu, jak twoje słowa o Ewangelii (Mt 9;9),  porównać z tym, co św. Mateusz  sam mówi o swoim nawróceniu : „Odchodząc stamtąd, Jezus ujrzał człowieka imieniem Mateusz, siedzącego w komorze celnej, i rzekł do niego: «Pójdź za Mną!» On wstał i poszedł za Nim.” Nie mogę rozpoznać, gdzie był on skąpy
 ( i nie widzę tego na obrazie Caravaggia ). Widzę dwie zupełnie różne historie i jedną fałszywą interpretację. Komu powinnam wierzyć , Ewangelii czy Papieżowi , jeśli chcę być wierna Ewangelii  i papieżowi ?
13.
Papieże od Piotra do Benedykta XVI  mòwili, że to niemożliwe, aby znaleźć pokòj  z dala od Boga, ale Papież Franciszek jest tego zdania
Kiedy opowiedziałeś o kobiecie, która  po rozwodzie i aborcji żyje w
konkubinacie, powiedziałeś: „Teraz żyje w pokoju.” Zastanawiam się: Jak kobieta, która dobrowolnie odsunęła  się od  Łaski Bożej może żyć w pokoju?
Poprzedni papieże  od Piotra do Benedykta XVI mòwili, że to niemożliwe, aby znaleźć pokòj  z dala od Boga, ale papież  Franciszek jest tego zdania.
 Na czym mam się wesprzeć, na wszechczasowym  nauczaniu ,  czy na  tej  nowości? Mam od dzisiaj, aby być wiernym,  twierdzić, że ròwnież żyjąc w grzechu można znaleźć spokój w życiu ?
14
Tak jakbyś chciał otworzyć puszkę Pandory
Następnie rzuciłeś  pytanie,  nie dając na nie odpowiedzi, jak ma się zachować spowiednik, tak jakbyś chciał otworzyć puszkę Pandory,  bo  wiesz doskonale, że istnieją setki  księży , którzy dają złe rady , w sprawie  kontynuowania konkubinatu. Dlaczego mòj papież , mój drogi  papież nie powiedział nam w kilku słowach tego, co w takich przypadkach doradzać, zamiast siać wątpliwości w uczciwych sercach?
Poznałam kardynała Bergoglio niemal w  rodzinnej atmosferze  i jestem wiernym świadkiem tego, że jest on inteligentnym , sympatycznym,  spontanicznym, dowcipnym i bystrym człowiekiem. Ale nie podoba mi się , że prasa  publikuje każde Twoje słowo i każdy Twój żart, bo nie jesteś wiejskim księdzem; nie jesteś już arcybiskupem  Buenos Aires; Ty jesteś teraz papieżem! I  każde słowo, które powiesz jako papież, zawiera dla wielu, którzy czytają Cię i słuchają,  wartość miarodajnego nauczania.
Napisałam już zbyt wiele i zbyt wiele  wykorzystałam Twojego  cennego czasu, mòj dobry papieżu. Myślę, że przykładami, które Ci przedstawiłam ( a byłoby ich o wiele więcej ), wytłumaczyłam Ci  mój ból, jaki cierpię
z powodu niepewności i bezradności.
Tylko ty możesz mi pomóc. Potrzebuję przywódcy, który oświeci moje kroki na podstawie tego, co Kościòł zawsze mówił; który  mówi z odwagą i jasnością; który nie obraża tego, kto stara się być wierny zaleceniom Jezusa;
który powie ,, chleb na chleb, wino na wino” i grzech na ,, grzech” i cnota na ,,cnotę”, nawet gdyby miał on tym  ryzykować swoją  popularność.
 Potrzebuję Twojej mądrości, Twojej  determinacji i klarowności.  Proszę Cię o pomoc , proszę , bo naprawdę bardzo cierpię…
15.
Dezorientujesz  nie tylko wroga , ale także  nas
Wiem, że Bóg podarował Ci  bystry umysł, i tak sobie wyobraziłam, gdy próbowałam się sama  pocieszyć, że wszystko  co robisz i co mówisz, jest częścią strategii,  by zmylić przeciwnika, gdy pokazujesz się  przed nim z białą flagą,  osiągając tym to, że opuści on swoją kryjòwkę. Ale wolałabym, żebyś  podzielił się swoją strategią z tymi, którzy  walczą po Twojej stronie, bo w przeciwnym razie nie tylko zmylisz przeciwnika,  ale także nas, którzy już nie wiedzą,  gdzie jest nasza głòwna kwatera, a gdzie dokładnie przebiega linia wroga.
I jeszcze raz dziękuję  Ci za wszelkie dobro, którego dokonałeś i co  powiedziałeś w uroczysty sposób, ponieważ to naprawdę nam pomogło.
Twoje słowa poruszyły nas i dały nam impuls do tego,  żeby bardziej kochać i zawsze kochać, lepiej kochać  i pokazywać światu kochającą twarz Jezusa .
Przesyłam  Ci  bardzo kochający i  dziecięcy uścisk z  zapewnieniem  mojej modlitwy. Proszę również o Twoją modlitwę za  mnie i za moją rodzinę, której zdjęcie załączam, abyś znał nasze twarze, gdy będziesz  się  za nas modlić.
Twoja kochająca córka, która modli  się za Ciebie codziennie.
Lucrecia Rego de Planas
 Tłumaczył: Nn

Odpowiedzi: 171 to “Dramatyczny list katoliczki do papieża Franciszka”

 1. kooool said

  „Nocna zmiana” fragment filmu. Słuchać, obserwować, kto z kim i gdzie i nie komentować.
  http://gloria.tv/?media=518698

  • Marti said

   Odpowiedzi nie otrzymała i zapewne nie otrzyma. Należy do tej gorszej części katolików, z którą się nie bywa na salonach. Jej cichy krzyk zostanie potraktowany jako nieistotny wytwór nadwrażliwego umysłu.

   • Marti said

    tak myślałam, ona już nie należy do towarzystwa przyjaciół królika czy wzajemnej adoracji jak kto woli ….znowu broń szybkiego rażenia: kpina

    • Wiktoria said

     Jak to w bajce „Wilk i siedmioro kozlat” prawda wczesniej czy pozniej ujawni sie, ale lepiej wczesnie,j by mniej bylo ofiar.

   • Marti said

    fragment orędzi

    5 marzec 2011

    Powstanie fałszywego proroka
    Muszą się teraz bardzo mocno modlić, bo wszyscy ujrzą rezultat tego ataku na mojego Wyświęconego Namiestnika. Módlcie się, módlcie się, módlcie się aby Fałszywy Prorok został zdemaskowany. Zwróćcie uwagę na jego postępowanie. Na jego przyciągający uwagę program działania. Zwróćcie uwagę na sposób w jaki Moi zagubieni wyświęceni słudzy padną mu do stóp w podziwie. A potem słuchajcie uważnie tego, co ma wam do powiedzenia. Jego pokora będzie fałszywa. Jego intencje będą szkodliwe, a miłość którą będzie promieniował, będzie miłością do siebie. Będzie uważany za innowacyjnego, dynamicznego– powiew świeżego powietrza. Chociaż pełen będzie ambicji i energii, jego moc nie będzie pochodzić od Boga, Ojca Przedwiecznego. Pochodzi ona od szatana, od złego.

    21 I 2012
    Moje dzieci, bądźcie jednak świadome, że fałszywy prorok będzie was zmuszał do uwierzenia, że on również przygotowuje wam podobne miejsce w raju.
    Jego kłamstwa zafascynują naiwne grupy katolickich wyznawców. Zaprezentuje on wspaniałą i czułą zewnętrzną charyzmę i wszystkie Moje dzieci w Kościele Katolickim będą zdezorientowane.Jedną z oznak, uważajcie, będzie jego pycha i arogancja ukryta za zewnętrzną, fałszywą pokorą. Moje dzieci będą tak oszukane, że będą myśleć, że jest on wyjątkową i czystą duszą. Będzie traktowany jak żyjący święty. Ani jedno słowo z jego ust nie będzie kwestionowane. Będzie również sprawiał wrażenie, że posiada nadprzyrodzone umiejętności i ludzie natychmiast uwierzą, że potrafi czynić cuda.
    Każdy, kto mu się sprzeciwi będzie krytykowany i uznany za heretyka.
    Wszystkie takie dusze oskarżone o bycie heretykami zostaną odrzucone i skazane na zatracenie. Cała prawda związana z Moimi Naukami zostanie przekręcona. Wszystko będzie kłamstwem. Prześladowanie rozwinie się początkowo powoli i subtelnie.

    12 IV 2012
    Ten Papież może zostać wybrany przez członków Kościoła Katolickiego, ale będzie on fałszywym prorokiem. Jego wyborcy są wilkami w owczej skórze i są członkami tajnej masońskiej i złej grupy kierowanej przez szatana. W ten sposób szatan będzie próbował zniszczyć Mój Kościół.
    Niestety, ten fałszywy prorok przyciągnie licznych zwolenników. Ci, którzy mu się sprzeciwią, będą prześladowani.Działajcie dzieci, dopóki możecie. Demaskujcie kłamstwa, które zostaną zaprezentowane przez tych, próbujących przekonać was o autentyczności fałszywego proroka.

   • Gossja said

    I takie są właśnie komentarze pod oryginałem – że histeryczka, że pokory jej brakuje. Jednym słowem – buzia w kubeł, na kolana i wielbić.

    • Dzieckonmp said

     ale i na naszym blogu oceniono ją jako biedna pyszna kobieta to co się dziwić jak katolicy też tak ludzi nienawidzą, ludzi którzy nie zabijają dzieci, ludzi którzy się modlą , modlą za kościół.

  • Apostoł Różańca said

   • szach said

    W nawiązaniu do Nocnej Zmiany ,polecam to :
    AGENT POD OCHRO­NĄ POL­SKICH SŁUŻB
    „To­masz Tu­row­ski nie jest pierw­szym lep­szym agen­tem Mo­skwy, dzia­ła­ją­cym w służ­bach spe­cjal­nych su­we­ren­nej RP. To je­dy­na oso­ba, któ­ra, dziw­nym zbie­giem oko­licz­no­ści, by­ła na miej­scu dwóch zna­mien­nych dla lo­sów Pol­ski wy­da­rzeń: 13 ma­ja 1981 ro­ku na pla­cu św. Pio­tra, kie­dy strze­la­no do Oj­ca Świę­te­go i 10 kwiet­nia 2010 ro­ku na lot­ni­sku w Smo­leń­sku. W pierw­szym przy­pad­ku wy­stę­po­wał w ha­bi­cie je­zu­ity, a w dru­gim – ja­ko pol­ski dy­plo­ma­ta.”
    http://www.warszawskagazeta.pl/polityka/35-polityka/1633-agent-pod-ochron-polskich-sub

    • szach said

     I jeszcze to:
     Wa­łę­sa. Czło­wiek z ku­tra
     Niech od­po­wie­dzią na to py­ta­nie bę­dą sło­wa księ­dza Je­rze­go Po­pie­łusz­ki:

     „Na tym po­le­ga w za­sa­dzie na­sza nie­wo­la, że pod­da­je­my się pa­no­wa­niu kłam­stwa, że go nie de­ma­sku­je­my i nie pro­te­stu­je­my prze­ciw nie­mu, na co dzień. Nie pro­stu­je­my go, mil­czy­my lub uda­je­my, że w nie wie­rzy­my. Ży­je­my wte­dy w za­kła­ma­niu. Od­waż­ne świad­cze­nie praw­dy jest dro­gą pro­wa­dzą­cą bez­po­śred­nio do wol­no­ści.

     No wła­śnie, wol­ność jest za­wsze na­gro­dą dla od­waż­nych, a znie­wo­le­nie za­słu­żo­ną ka­rą dla tchó­rzy.

     http://www.warszawskagazeta.pl/kraj/36-kraj/1629-wasa-czowiek-z-kutra

    • halina said

     Popieuszko to madry człowiek , miał w sobie charyzmę , był tym który za Wyszyńskiego miał przewodzić narodowi Polskiemu , ale taktyka przekletego szatana by usuwać z tego świata tych co mają łączność sercem z Jezusem i nie boją sie spraw świata duchowego postawić na pierwszym miejscu , przez sugusów napełnionych pychą egoizmem dla których najważniejsze są sprawy swiata ziemskiego spowodowało to że zostało przerwane jego zycie i my mamy braki teraz braki , bo brak nam przewodnika duchowego , brak nam przewodnika , który zjednoczy naród w wierze na Bozej drodze i poprowadzi do Bożego celu .. ….Był też Jan Paweł II, filary patriotyzmu wiary wiernosci Bogu w których działanie serca było złączone z czynami , był widoczny i odczuwalny przepływ łaski z Nieba …Wszystko bylo dobrze prawidłowo tak jak być powinno dlatego wokół nich gromadziły sie tłumy , bo wszyscy znajdowali to czego oczekiwało serce i rozum , wszystko szło w parze i budowała sie harmonia i jedność, której nie mógł rozbić nikt …Tylko smierć przerwała wspaniałą drogę tych wspaniałych Polaków ….Takich własnie ludzi nam trzeba by mogła budować sie nowa prawidłowa rzeczywistość ….Gdzie ich szukać???????Wejdzmy do naszych serc i szukajmy tam co mamy dobrego , co moglibysmy wykorzystać dla dobra wszystkich i dzielmy sie tym jak chlebem ….Kasujmy w naszych sercach to co wprowadził szatan, walczmy o to by z naszego serca wypływała tylko miłość szczerość prawda sprawiedliwość , blokujmy egoizm , pychę kłamstwo podstep itd wszystkie te cechy które wprowadził podstepem szatan i zapewnia nas że korzystanie z nich to mądrość bo każdy jest kowalem swego losu ,,, -tylko nie za cene utraty miłości i zycia wiecznego w szczesciu i radości — , ..Zaczynajmy odbudowe od siebie , Bo od czegoś zacząć trzeba …Nie czekajmy aż zobaczymy że ktoś postępuje jako wzór godny do nasladowania lecz sami starajmy sie być obrońcami tych cech i wartości które są miłe Bogu , które charakteryzują Naj swietrze Serce Jezusa i Niepokalane serce Maryji…Im bardziej sie do Nich upodobnimy , to tym bardziej w parze bedzie szło pragnienie serca z czynami pragnieniami dażeniami wypływającymi z milości do Boga ,tym wiekszy ład i porzadek bedzie panował w nas i wokół nas , małymi kroczkami bedziemy wracać do tego ładu i porzadku , który panował w raju przed ingerencją szatana , i wejdziemy na drogę prawidłowej wspólpracy z Bogiem , bedzie kontynuowane to co przerwał szatan swoja ingerencją ……..Przyjdz Boże z pomoca naszym staraniom i nie pozwól by szatan mógł nam przeszkadzać w naszych przedsięwzięciach ….Chryste Królu niechaj buduje sie Twoje Królestwo w sposób jaki Ty uznasz za stosowny ,,, Prosze poderwij nasze serca ku świetosci miłości , bysmy wraz z Tobą mogli dawać Bogu Ojcu to co On chce otrzymać ….Dopomóż nam Królu , błagam i prosze całym sercem …..

   • robert6419 said

    Moje chyba z czwarte podejście do tej nowenny,18ty dzień. Proszę o modlitwę bym tym razem wytrwał do końca i ukończył nowennę pomyślnie.

    • lucek said

     @ Robert
     Wytrwasz i dokonczysz .
     Pomysl o tym ze szkoda byloby stracic to co juz dokonales a pojdzie latwiej.
     Zacznij odliczac …. jeszcze 9 , jeszcze 8 jeszcze 7… a pozniej z gorki . Dziekujac idzie latwiej :D
     Masz moja modlitwe.

 2. OrszakBaranka said

  polecam.

 3. Małgosia said

  Łaska przebaczenia

  Kiedy łódź Twoja, Panie, przybiła
  Do brzegu mojego życia
  To Ty, Panie, z niej wyszedłeś, do mnie
  A światło w tajemniczym lustrze skupione
  Dotknęło mnie świetlistym promieniem
  Przeniknęło przez ciało, do serca zakamarków, dotarło
  Krople łez oświetliło, jeszcze nie przelane
  Myśli niedokończone, piękno nie poznane
  Słowa Twoje, na wpół zapomniane, na wpół odrzucone
  Na brzegu swego życia stałam
  Prześwietlona tym światłem, ale lęku nie czułam
  Jak dziecko, które przebaczenia doznało
  Jakby miłość ukryta w głębi słabości
  Zapaliła się i chciała płonąć
  Oczyszczać to, co zapomniane, nie poznane
  Stałam bez ruchu
  Popychana przez inne życie na brzegu
  Zadziwiona, wpatrywałam się w łagodne fale
  Zanurzyłam stopy w ciepłej wodzie
  Chciałam płynąć z Tobą, tam gdzie dobro i miłość
  Ręką, uniesioną wysoko, jak do błogosławieństwa
  Nakazałeś mi zostać
  Na brzegu twojego życia, mówiły Twoje oczy
  Są jeszcze burze, które musisz przetrwać
  Są Moje słowa, które musisz poznać
  Są czyny, których musisz dokonać
  Jest piękno, o którym musisz opowiedzieć
  Nie lękaj się opuszczenia, Ogrójca i Kalwarii
  W komunii świętej, przypłynę łodzią do ciebie …

 4. Aneta said

  Bardzo pięknie napisana „krytyka z miłością”. Naprawdę, daleko mi do subtelnej postawy matki – autorki listu.

  • halina said

   list tej nieszczęśliwej zagubionej , zdezorientowanej ,rozczarowanej
   kobiety, ja widze jako szukanie prawdy Bożej prawdy którą czuje sercem , lecz oczy nie widza potwierdzenia tego , bo jest rozdzwięk między tym jak miało być z woli Boga a tym jak jest ….Kazdy to widzi że jest coś nie tak , którego serce jest zakotwiczone w Bożej prawdzie i miłości i ocenia wszystko tak jak być powinno ….Tylko człowiekowi małej wiary to nie przeszkadza , co robi Franciszek bo ma fałszywe kryteria oceny i nie uchwyci co jest żle , bo nie wie jak być powinno , jak zyczy sobie Bóg aby było ……..

   • ena said

    Ja zaraz po konklawe rozmawiałam z zakonnikiem , że nie mogę zaakceptować Papieża Franciszka , że mam złe odczucia , powiedział mi , że mam się modlić i tak bardzo się nie przejmować , że Pan Bóg czasem dopuszcza zło by wyprowadzić z tego dobro .

    • Bożena said

     Miałam i mam tak samo wieczór wyboru papieża to był dla mnie wieczór wielkiego smutku i strachu całkiem inaczej jak przy wyborze papieża Benedykta wtedy byłam zadowolona i powiedziałam ten jest dobry podoba mi się i się cieszyłam z faktu że został papieżem choć wtedy to za wierząca nie byłam niestety.

   • Gossja said

    Moje odczucia są podobne, Halinko.

  • lucek said

   @ Aneta
   NAPRAAAAAWDE ???? Krytyka z miloscia ????????
   Krytyka z miloscia samej siebie PYCHA . Biedna kobieta uzurpowala sobie prawo tylko dlatego ze znala Ojca Swietego Franciszka jako kardynala.Mysle ze to jest list utworzony ” na potrzeby chwili ” tak samo jak profanacja krzyza i osoby Ojca Sw. Franciszka. . w nizej zamieszczonym poscie.
   Meksykanka napisala list … ( …) Ojciec Swiety pochodzi z Argentyny.
   Szkoda tylko ze Ojciec Swiety nie zaproponowal jej pracy w zespole doradcow, bo na mycie nog moze zalapac sie w Wielki Czwartek w przyszlym roku.
   Przepraszam , ale to jest moje odczucie.
   Kroluj nam Chryste !!!

   • MM said

    @Lucek
    Przykro mi, ale nie zgadzam się z Tobą. Natomiast podziwiam Tą katoliczkę, że miała odwagę napisać to co czuje. Kiedyś już pisałam, co czułam kiedy nie widziałam pozdrowienia papieskiego tylko machanie ręką. Brakuje mi Papieża Emeryta Benedykta XVI. Tęsknię za nim.

    • lucek said

     @ MM
     Ja tez tesknie za Ojcem Swietym Benedyktem. Ale ciesze sie ze JEST i wiem ze otacza nas swoja modlitwa. Dziekujmy Dobremu Bogu za Jego Pontyfikat za Jego wspaniala Ciepla Osobe. Wspierajmy Go swoja modlitwa , bo Krzyz ,ktory dzwiga jest ciezki , BARDZO CIEZKI. Mam wrazenie ze podjal sie dobrowolnie ofiary za Grzechy swiata, wynagradzajac zlo ,ktore uczynismy. Pan Bog przyjal Jego ofiare , ale potrzebuje ON naszej modlitwy.
     Kroluj nam Chryste !!!

   • Gossja said

    Lucek, niezwykle wspaniale współgra to co piszesz z twoją sygnaturką, zamieszczaną pod każdym twoim postem. Doprawdy, niezwykle.
    To była ironia, jakbyś się nie domyślił.

    • lucek said

     @ Gosja
     Ciesze sie ze Ci sie podoba – mi zreszta tez. :D
     Moze nie jest taka subtelna ( sygnaturka) :D jak Twoja … ale , taka mi przypadla i nawet ja lubie :D
     Prosze napisz w czym sie nie zgadzasz ? Co napisalam zle ?
     Mam nadzieje ze nikomu nie ublizylam , wyrazilam tylko wlasne zdanie.
     Moze inne niz ktore chcialas uslyszec , ale mysle ze nieodosobnione . Na kazda sprawe mozna i nalezy spojrzec w roznych aspektach. Jesli ma uwagi do ” starego ” przyjaciela powinna zachowac sie jak przyjaciel i powiedziec Mu to osobiscie.Nie watpie ze przyjal by jej uwagi do wiadomosci i wysnul odpowiednie wnioski. Przyjaciela wobec przyjaciol zachowuja sie LOJALNIE.

     Zycze ci, abys mial czlowieka, ktory cie nie sprzeda nawet wtedy, gdy bedzie mogl dobrze na tym zarobic. Abys mogl spokojnie isc obok niego nie bojac sie , ze cie zepchnie z drogi. Abys mogl go puscic spokojnie przed soba wiedzac , ze ci nie zatarasuje przejscia. Abys mogl go zostawic poza soba bez strachu, ze ci wbije noz w plecy,- Abys mial czlowieka, ktory za te lojalnosc wobec ciebie nie zagarnie ci twojej wolnosci , twojego czasu- ciebie samego.
     Zycze ci, zebys nie sprzedal swojego przyjaciela nawet wtedy , gdy bedziesz mogl na nim dobrze zarobic, Abys go nie zepchnal w przepasc , abys mu nie zatarasowal drogi, abys mu nie wbil noza w plecy – abys za te lojalnosc wobec niego nie zazadal wylacznego miejsca w jego zyciu , w jego myslach, w jego czasie,- Abys go nie chcial zagarnac dla siebie, jako swoja wlasnosc

     Kroluj nam Chryste !!! .

   • Tomasz said

    Ja odniosłem inne wrażenie. Ona w tym liście bezustannie mu kadzi i zapewnia o modlitwie. Nie powinna robić ani tego ani ostro krytykować OSOBY. Natomiast powinna i to robi oceniać CZYNY.

    • cox said

     Każdy z nas powinien modlić się za Ojca Św. Nie ma w tym nic złego.

    • lucek said

     @ Cox
     Modlitwa za Ojca Swietego , Jego intencjach, Kosciol Swiety, Kaplanow. Dusze w Czyscu – TO JEST NASZ OBOWIAZEK.
     Mozemy nie modlic sie za siebie samych ale musimy modlic sie za bliznich – Blizni beda sie modlic za nas :D i tez bedzie dobrze :D a nawet bardzo dobrze
     Kroluj nam Chryste !!!

   • cox said

    A jeśli ona naprawdę znała osobiście kard. Bergoglio? W wielu sprawach moje odczucia są bardzo podobne do jej.

    • lucek said

     @ Cox
     W tym wypadku zgadzam sie z Toba. Z calym Twoim komentarzem oprocz ( z sympatia ) jest raczej zdziwienie , zaskoczenie ze TAKIMS KIMS CHCE SIE BOG POSLUZYC . Pan Jezus TEZ nie mogl nic uczynic w Nazarecie.
     Modlmy sie , a reszte zostawmy Panu Bogu .
     Przez Ojca Swietego dziala Jezus Chrystus . Ojciec Swiety jest widzialna Glowa Kosciola. Tak jak w Sakramencie Spowiedzi , Jezus posluguje sie Kaplanem i przemawia jego ustami tak w osobie Ojca Swietego dziala BOG .

    • imburak said

     Cox popieram ona nie oceniała osoby a czyny gesty i słowa … ja jestem za obserwacją to nie czas na werdykt … czas na modlitwę i uwagę i na tym się skupiam

    • cox said

     @Lucek- Powiem tak. Jeśli ona naprawdę jest jego znajomą, to jeśli widzi coś niepokojącego powinna mu o tym powiedzieć. I to zrobiła z sympatią ( takie są moje odczucia). Ona oczywiście nie musi mieć racji, ale niektóre gesty i słowa papieża Franciszka faktycznie wywołują zdziwienie.

    • lucek said

     @ Cox
     chce dac minusik – ale raczka skacze.
     Czy znajomosc z KIMKOLWIEK upowaznia nas do czegos ? mam na mysli wlasne korzysci czy tez odmienne traktowanie. Swoim listem dala nam do zrozumienia ze Ojciec Sw. Franciszek ZAWSZE BYL INDYWIDUALNOSCIA nic nie robil wbrew wlasnych odczuciom. Mysle ze TO SIE BOGU SPODOBALO> BOg nie ma wzgledu na osoby PATRZY TYLKO NA NASZE SERCA.
     Ja w Ojcu Swietym Franciszku widze postac przypominajaca mi Matke Terese z Kalkuty – pochylajaca sie nad KAZDYM czlowiekiem ze wzgledu na to ze jekazdy czlowiek jest dzieckiem Bozym.
     Kardynal z New York-u DOLAN powiedzial :
     OJCIEC SWIETY JAN PAWEL II – BYL DUCHEM KOSCIOLA.
     BENEDYKT XVI – ROZUMEM.
     A FRANCISZEK SERCEM .
     Ludzie odsuwaja sie od Boga , Zyja tak jakby Boga nie bylo . Ojciec Sw Jan Pawel II wyszedl do ludzi tez budzil kontrowersje i podziw. Nie dziwilismy sie tylko MY POLACY – mowilismy NASZ CHLOPAK – POLAK – GORAL Z KRWII KOSCI I BYLISMY DUMNI>
     Inne narody otworzyli oczy i czekali co to z tego wyniknie . Wyszedl do Ludu – Papiez pielgrzym – pokochal i podziwial GO caly swiat.
     Ojciec Sw, Franciszek na serce na dloni otwiera sie na KAZDEGO CZLOWIEKA . Mowi ludziom BOG WAS KOCHA i nigdy nie przestanie to tylko od nas zalezy czy otworzymy sie na MILOSC Boga. Do jednego nas tylko nie moze zmusic – ABYSMY PRZYJELI TA BOSKA MILOSC – bo dal nam wolna wole. Pan Jezus powiedzial ; Nie potrzebuja lekarza zdrowi , ale ci co sie zle maja. ” A ludzie tacy okaleczeni , tacy zranieni nie potrafia zaufac samemu sobie z co dopiero drugiemu czlowiekowi. NIE JEST TO LATWE ale ZAUFAJMY PANU. Bez Woli Bozej NIC sie wokol nas nie dzieje. Pamietajmy o modlitwie za Ojca Swietego i Kosciol Swiety a reszte zostawmy Panu Bogu.
     Kroluj nam Chryste !!!

    • Wiktoria said

     @Lucek ” Otwiera sie na kazdego”? To chyba jakas kpina.W ten sposob sie otwiera, zeby przyciagnac do siebie, nie do Boga, odwrocic od tradycji. Papiez musi liczyc sie ze slowami. Jezeli wypowiadane przez niego slowa kogos ponizaja, to trzeba zastanowic sie, jezeli odwracaja od czci Eucharystyi i zniechecaja do modlitw, ktore zawsze byli najpotezniejsza bronia Kosciola, to tym bardziej.

    • cox said

     @Lucek- Bóg może się posłużyć każdym kim zechce.

   • jamek said

    • serce333 said

     Na innym lepszej jakości filmie z tym zdarzeniem, widziałem na stopach dziwne mało ropoznawalne ze względu na słabą rozdzielczość, tatuaże – znaki. Ciekawe co to były za znaki? Były nad kostką.
     Poszukajcie sami w sieci.

     Z Bogiem i Maryją.

   • halina said

    Lucek —-skąd w Tobie chęci deptania tego co z szczerości serca wypływa …..W każdym sercu dzieje sie walka , zachodzą reakcje o których próbujemy pisać i głośno mówić i wspierac sie wzajemnie w podejmowaniu prawidłowych decyzji , bo rozciagamy spojrzenie na ta sprawe ktora nas dotyczy na spojrzenie szersze z punktu widzenia szarszego niz nasze własne ……..Widze ze ty masz obsesje na punkcie wypowiadanych słow na temat Franciszka ….To że sie komuś szczerze kochającemu Boga nie podoba to co czyni Franciszek to nie znaczy ze nie ma racji i nie może o tym mówić , bo taką rzeczywistośc pisze właśnie on ..I prawdą jest że on robi wszystko pod publikę i chce byc innym , to nie znaczy bardziej świętym wzbogacającym sie w czynach wypływających z milości do Boga , On robi wszystko w myśl swojego prywatnego spojrzenia na kościół ..I to nie jest prawdą że przez to że zajął tron Piotrowy i stał sie głową kościoła może traktować go jako prywatny własny i prowadzić go własnymi drogami , nie konsultując sie wogóle z Założycielem Jezusem …Nie liczy sie z odczuciami tych którzy traktuja kościół Chrystusowy jako kościół prowadzony przez Jezusa w którym zachowywane są wszystkie Jego przykazania i nauki …..Jezus nie zniósł żadnego z 10 przykazań Bożych , ale je ubogacił wprowadzając przykazanie miłości …..Przykazanie miłości Boga i człowieka …..A Franciszek uczy tylko milości do człowieka ..Miłośc pochodzi od Boga i jeżeli milośc któórej sie uczy nie ma powiazania ze zródłem milości , to taka miłośc jest pusta bez wartości , nie spełnia tego co powinna , ma tylko nazwę ale nic pozatym …Dlatego kościół kolebka prawdziwej miłości , którą założył Król Miłości i Miłosierdzia ma prawo istnieć i rozwijać sie według wskazań i życzeń Króla , nie według widzimisie tego kto zasiądzia na tronie Piotrowym ……….A tak nawiasem mówiąc to prosze o argument , które obalą w mądry sposób to co napisała ta katoliczka ..Ona wyszczególnia wszystko punkt po punkcie ,a Ty , ?? Jednym wrzaskiem chcesz przekreslic wszystko i zdeptać ….Uzasadnij że masz racje , a z miłą chęcią Cię wysłucham i zastanowie sie nad twoim punktem widzenia jeżeli bedzie zgodny z Bożą prawdą ……….Argument że papież jest nieomylny i mam slepo podążać za błądzącą głową kościoła mnie nie przekonuje ……

    • lucek said

     @ Halina
     Ataki na Ojca Swietego nie moga wyplywac ze szczerego serca.

     Dla oskarzajacych Papieza http://pl.gloria.tv/?media=5059949

     Nie musimy ze wszystkim sie z Nim zgadzac , ale to wcale nie znaczy ze mamy Go atakowac. Jesli my Go nie bedziemy bronic i wspomagac modlitwa ? TO KTO ? On jest Glowa NASZEGO KOSCIOLA, a my MUSIMY WYTRWAC PRZY NIM. Zreszta mamy wolna wole mozemy z nia zrobic co chcemy . ale cena jest bardzo wysoka nasza wiecznosc.Nie musisz mi wierzyc, nie musisz sie ze mna zgadzac. Zamknij oczy i spytaj sama siebie … czy tego chcesz.
     Z Panem Bogiem .

    • Rzeczywiście ten osobnik lucek powtarza wciąż tą samą mantrę.

    • lucek said

     Ten osobnik narderlanden i tak nic nie rozumie.
     Mozna tlumaczyc jak krowie na rowie a on swoje.
     Powiem moze drukowanymi literami.:
     OJCA SWIETEGO MAMY BRONIC PRZED ATAKAMI NIEWIERNYCH I WROGOW KOSCIOLA.
     NASZYM OBOWIAZKIEM JEST MODLITWA ZA OJCA SWIETEGO , KOSCIOL SWIETY , KAPLANOW. POKOJ NA SWIECIE ZA WSZYSTKICH LUDZI NA CALYM BOZYM SWIECIE ABYSMY ZAWSZE PELNILI BOZA WOLE ORAZ DUSZE W CZYSCU CIERPIACE.
     Jesli atakujesz mnie bo bronie Ojca Swietego – dziekuje .
     Nadstawiam drugi policzek. Przyjmuje go z radoscia.
     Zycze Ci Blogoslawionego dnia.

     ” Zycie kazdego czlowieka jest bajka pisana reka Boga ”
     Kroluj nam Chryste !!!

   • Silon said

    A może ty nie wyobrażasz sobie, że przyjdzie ci mówić ludziom, że papież okazał się Fałszywym Prorokiem, gdy ty brałeś go za świętego? Wielu tak będze miało, bo – nie łudź się – wąż jest bardzo sprytny i nie pośle wytatuowanego zabójcy na papieża, tylko anioła światłości, GDYŻ CHCE ZWIEŚĆ NAWET WYBRANYCH -jak podaje Pismo.
    Co ty chcesz od tej kobiety?? Napisała z serca to, co ją boli. Czyś byś wykluczał to, co było przepowiedziane o Fałszywym Proroku w Biblii? Przykro mi, ale coraz bardziej wszystko wskazuje na to, że orędzia Ostrzeżenie są prawdziwe, a ty uważaj w przyszłości, abyś w odpowiednim czasie uskoczył w bok i nie został przez Antypapieża wepchnięty w przepaść.

   • szafirek said

    Czy też macie tak że nie udaje Wam się wcisnąć plusa . Powiem wprost w tym momencie nie da rady bym Jamkowi dała plusa ,mówie szczerze. 10 lub więcej razy próbuje i nic i tak jest w wielu przypadkach.

    • KRYSTYNA said

     KIEDYŚ MI SIĘ TEŻ TAK ZDARZAŁO.

     PLUS LUB MINUS MI UCIEKAŁ.

     TERAZ JEST WSZYSTKO DOBRZE.

     MOŻE TO ZALEŻY OD OPROGRAMOWANIA ?

     .

    • Gosia-3 said

     Ja też nie mogę od jakiegoś okresu oceniać piszącego i to wydaje mi się dziwne, delikatnie oceniając.

    • Basia said

     @Szafirek ,Krystyna i Gosia-3
     wcześniej też miałam z tym problemy i kiedy powiększyłam lub pomniejszyłam stronę to wszystko wracało do porzadku i można było oceniać .

 5. KRYSTYNA said

  Spotkanie z Biskupem Athanasiusem Schneiderem

  KRÓLUJ NAM CHRYSTE ! ! !

 6. Perła said

  Podpisuję się pod tym listem i mam nadzieję ze doczekamy się odpowiedzi papieża Franciszka.

 7. Grazyna. said

  Smutno sie zrobilo jeszcze bardziej, Wspaniala kobieta ta Lukrecja! Czy mozna bardziej dosadnie i z miloscia ?

  Panie Jezu nasz Dobry Pasterzu, prowadz nas . Daj nam niezlomnego ducha, aby nigdy nie zagasla nasza wiara w Ewangelię. Napelnij nas Laskami, o ktorych zapewniasz w Modlitwach Krucjaty i w Objawieniach. Kieruj nami, gdy przygotowujemy sie do Spotkania z Toba, do Paruzjii. Formuj nas i chron Twoja Armie Reszty Kosciola.
  MARANA THA !!! KROLUJ NAM CHRYSTE !!!

 8. Gosia-3 said

  Drogi Adminie! obiecuję bronić wiary aż do końca i wezwałam innych pod tamtym wpisem o to samo.
  Wspólnymi siłami musimy ochraniać ten blog i toczyć walkę z szatanem aby Matka Boża torowała nam drogę do naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Nie pozwólmy zmarnować tego Wielkiego dzieła które zasiewa wiarę. To by było zbyt wygodne dla szatana, byśmy ot tak stchórzyli i niektórzy by odetchnęli z ulgą – nareszcie!. O nie tak łatwo będzie nas pokonać. Pomoże nam w tym sama Matka Boża – królowa
  pokoju z Medjugorie. Odmówmy w tej intencji dzisiaj Różaniec.

  • szafirek said

   Duchu Święty-natchnij mnie
   Miłości Boża-pochłoń mnie
   na właściwą drogę-zaprowadż mnie.
   Maryjo Matko, spojrzyj na mnie,
   z Jezusem błogosław mnie:
   Od wszelkiego złego,
   od wszelkiego złudzenia,
   od wszelkiego niebezpieczeństwa,
   zachowaj mnie. Amen.

   Modlitwa o uzdrowienie relacji międzyosobowych

   Jezu, Ty nas wzywasz do miłości braterskiej,
   a szczególnie do miłości rodzinnej i małżeńskiej;
   prosimy Cię, ulecz łaską swoją chore relacje
   trapiące NAS TU NA BLOGU.
   Usuń wrogość serc, rozprosz mroki podejrzeń i oskarżeń.
   Niech w naszych rodzinach, wspólnotach i miejscach pracy
   zapanuje błogosławiony pokój.
   Ześlij na nas Ducha Świętego ,Ty, który żyjesz i królujesz na wieki wieków.
   Amen.

   Jezu Ufam Tobie

 9. młody said

  Też zgadzam się z autorką tego listu.Nigdy nie krytykuję osoby papieża Franciszka jednak samo jego zachowanie uważam za pajacowate i idiotyczne.Zamiast podobać się Panu Bogu on próbuje się przypodobać ludziom.To jest nie do przyjęcia.

 10. serce333 said

  Pięknie odkryta w tym liście Prawda.
  Jest to co prawda mała jej część ale dobrze, że jest już zauważana. Brak mi najbardziej w tym liście poruszenia kwestii niejednoznacznego stanowiska papieża Franciszka w sprawie homoseksualistów. Widzimy okropne owoce tej wypowiedzi na calym świecie jak homoseksualiści podpierają się w prawach do akceptacji właśnie tymi szokującymi wypowiedziami jakże sprzecznymi z tym o czym nauczali poprzedni papieże. Zapewne dlatego, że autorki ten problem raczej nie dotyczył personalnie.

  Z Bogiem i Maryją.

 11. Atanazy said

  „Wiem, że Bóg podarował Ci bystry umysł, i tak sobie wyobraziłam, gdy próbowałam się sama pocieszyć, że wszystko co robisz i co mówisz, jest częścią strategii, by zmylić przeciwnika, gdy pokazujesz się przed nim z białą flagą, osiągając tym to, że opuści on swoją kryjòwkę.”

  Prawe serce tej kobiety nie może uwierzyć w to, co w Orędziach MBM jest powiedziane na temat następcy papieża Benedykta. Trudno się dziwić, gdyż prawda byłaby zbyt szokująca.

 12. KRYSTYNA said

  Zmiana godziny Mszy Trydenckich niedzielnych w Gdańsku
  ===================================================

  Informujemy, że od niedzieli 10 listopada, Msze Święte niedzielne w Gdańsku Brzeźnie będą odprawiane o godzinie 14.30.

  Gdańskie Środowisko Tradycji Katolickiej zaprasza także na Msze odprawiane w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Sopocie w każdy ostatni czwartek miesiąca o godzinie 19.15 oraz Msze w kościele OO. Cystersów w Gdańsku Oliwie w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 19.30. Więcej informacji oraz szczegółowy kalendarz można znaleźć na stronie środowiska.

  http://www.nowyruchliturgiczny.pl/2013/10/zmiana-godziny-mszy-niedzielnych-w.html

  KRÓLUJ NAM CHRYSTE ! ! !

 13. Jeśli to czyta jakiś kapłan i czuje wewnętrzny głęboki sprzeciw wobec poczynań FP, gdy jest modlitwa powszechna niech wzywa tylko w modlitwie ” Módlmy się za papieża ….. ” bez podawania jego imienia. Tym samy wspomoże Benedykta XVI w jego Golgocie. Zresztą FP jest na radosnej drodze bo: „Kościołowi nigdy nie wiodło się tak dobrze jak dzisiaj.”

 14. Dzieckonmp said

  Islamiści w Syrii kilka dni temu niszczą Figurkę Matki Bożej

  • Nn said

   Dostojna Królowo Niebios i Pani Aniołów!
   Ty otrzymałaś od Boga moc i posłannictwo starcia głowy szatana,
   pokornie Cię prosimy, ześlij zastępy Aniołów, aby pod Twoimi rozkazami
   ścigały szatanów, zwalczały ich wszędzie, ukróciły ich zuchwalstwo i strąciły w przepaść piekielną. Amen.

  • Gosia-3 said

   Matko Boża wybacz im bo nie wiedzą co czynią. Jakże nasza Mateńka Kochana cierpi, odprawiajmy pierwsze soboty miesiąca wynagradzające jej te straszne poniżania Matki Boga.

 15. AntyNWO said

  http://losyziemi.pl/chiny-i-korea-poludniowa-sproszkowane-ludzkie-szczatki-w-kapsulkach-odchudzajacych
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/najmrozniejsza-zima-w-chile-80-lat-wielkie-straty-w-rolnictwie
  http://zmianynaziemi.pl/wideo/brytyjski-premier-wezwal-powstrzymania-przyjazdu-imigrantow-polski
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/naukowcy-moga-ukrywac-prawde-o-sytuacji-w-yellowstone

 16. AntyNWO said

  Mamo, chwalą nas – ja was, a Ty nas. „Polacy coraz wyraźniej widzą, że jest coraz gorzej, coraz drożej i coraz bardziej bez sensu”

  Jak widać, propaganda sukcesu dla lemingów musi trwać w sposób nieprzerwany, tym bardziej, że PO stacza się na dno, co pokazuje choćby sposób załatwiania pracy na Dolnym Śląsku w zamian za głos wyborczy. Bank Światowy opublikował właśnie raport na temat przedsiębiorczości „Doing Business 2014”, w którym Polska w sferze poprawy warunków prowadzenia biznesu na 189 ocenianych państw przesunęła się o 3 pozycje na 45. Tytuły portali internetowych to już czysty odlot, WP.pl: „Gigantyczny wzrost, co za tempo”, Onet.pl: „Niesamowity skok Polski w rankingu”.
  Można powiedzieć, że to już czysta fanfaronada i dziecinne wręcz pompowanie balona. Polska to podobno raj dla przedsiębiorców i tygrys gospodarczy, tyle tylko, że tygrys wegetariański odżywiający się tylko szczawiem i propagandą. Na rządowej konferencji, gdzie premier D. Tusk i były premier J. K. Bielecki nie omieszkali pochwalić się tym „sukcesem”, zapomniano nam tylko powiedzieć, że w owym rankingu Banku Światowego wyprzedzają nas takie kraje jak: Rwanda, Białoruś, Ukraina, Macedonia, Burkina Faso, Kirgizja, Burundii, Egipt, Mali i Sierra Leone. Chyba więc nikt, kto zna realia nie traktuje poważnie tego typu rankingów, a raczej jako „marketingowy bełkot” światowej finansiery.
  Niewątpliwie Polska rozwija się dzisiaj coraz szybciej w coraz większym łupieniu własnych przedsiębiorców i obywateli oraz utrudnianiu życia polskim podmiotom gospodarczym będących realną konkurencją dla wielkich zagranicznych koncernów i zagranicznych banków. W raporcie „Doing Business” pod względem płacenia podatków Polska lokuje się gdzieś między Tunezją, a afrykańską Republiką Malawi. Ciekawe czy w ramach kategorii „uproszczenie prawa” Bank Światowy uwzględnił podwyższony 23 proc. VAT przedłużony do 2016 r., nowe całkowicie zasady opłacania VAT od 2014r. i milionowe kary płacone przez przedsiębiorców za błędnie naliczony VAT. Premier J. K. Bielecki był bardzo zdziwiony i zaskoczony, że Polska w dostępie do elektryczności zajmuje 137 miejsce na 189 krajów, za to w możliwości zadłużania się jako obywatele i przedsiębiorcy jesteśmy na 3 miejscu – jest więc gdzie dalej strzyc owieczki. Niewiele mówi się na temat tego jak ciężko będzie spłacić obecne już bilionowe zadłużenie Polski i Polaków. A przecież tu nad Wisłą dla wielkich koncernów zagranicznych, światowej finansjery i bankowej lichwy stworzono przysłowiowe „Eldorado”. Warunki prowadzenia biznesu w Polsce dla obcego kapitału zagranicznego są wręcz fantastyczne:
  – wykształcona i bardzo tania siła robocza
  – wysokie bezrobocie
  – wakacje podatkowe, ulgi i zwolnienia
  – gigantyczna, niekontrolowana możliwość manipulowania zyskiem, a nawet możliwość całkowitego unikania płacenia podatków
  – szerokie możliwością transferowania zysków za granicę
  – wielki bałagan, znacząca korupcja i totalna bezkarność prawdziwych rynkowych rekinów.
  Na pierwszym miejscu wśród krajów najbardziej przyjaznych przedsiębiorcom według raportu „Doing Business 2014′ znajduje się Singapur, mimo tego, a może właśnie dlatego, że za korupcję urzędniczą można zostać skazanym na karę śmierci. Widać wyraźnie, że obecny rząd PO-PSL ma już tak niewiele sukcesów gospodarczych, że musi się podpierać rankingowym bajkopisarstwem w wydaniu Banku Światowego. Za chwilę okaże się też, że MF J. V. Rostowski nasz wybitny „Sztukmistrz z Londynu” i jeszcze bardziej wybitny MPPiPS W. Kosiniak-Kamysz, co to mógłby pracować nawet za 1200 zł, wraz z całym rządem poniosą spektakularną i kompromitującą porażkę z lobby OFE, TVN i Prezydentem RP w sprawie zmian ustawy o OFE. Zaklinanie rzeczywistości poprzez wydumane sondaże, „pompowane rankingi” na niewiele się zdadzą ponieważ Polacy coraz wyraźniej widzą, że jest coraz gorzej, coraz drożej i coraz bardziej bez sensu.

  Janusz Szewczak
  Główny Ekonomista SKOK

  • Atanazy said

   Pan Szewczak się grubo myli.
   Polacy nic nie widzą. Są uśpieni mentalnie i duchowo, i prowadzeni jak barany na rzeź. Dopóki woda w kranie płynie, nie wyłączą telewizorów i nie ruszą się z domów.
   Działanie PO jest bardzo skuteczne propagandowo, jednak socjotechnika ma swoje granice i następne wybory wygra zapewne PiS. Co zasadniczo niewiele zmieni.

   Polskę może uratować tylko Intronizacja Jezusa Chrystusa (a nie takiego, czy innego polityka – celowo nie wymieniam nazwisk!).

   Im szybciej Polacy wbiją to sobie do głowy, tym mniej się po drodze nacierpią. Im dłużej będą czekać, tym trudniejsza będzie droga, a może i krew trzeba będzie znowu przelać.

 17. AntyNWO said

  http://www.pch24.pl/syria–bojownicy-z-al-kaidy-podpalili-kolejny-kosciol,18781,i.html

 18. AntyNWO said

  http://www.pch24.pl/europejska-walka-z-odkurzaczami–kolejna-eurobzdura,18768,i.html

 19. AntyNWO said

  Papież Franciszek konsekwentnie w obronie rodziny

  Wbrew twierdzeniom lewicy papież Franciszek nie rezygnuje z obrony życia nienarodzonych i rodziny. W swoim przemówieniu podkreślił, że rodzina oparta na małżeństwie jest naturalnym centrum ludzkiego życia, a ochrona praw dzieci i osób starszych to wybór na rzecz cywilizacji. Jak powiedział Ojciec Święty, dzieci i starsi są jednocześnie najbardziej potrzebujący i najbardziej zapomniani.

  Podczas przemówienia do Papieskiej Rady Rodziny papież przestrzegł także przed przyszłością, jaka czeka społeczeństwa lekceważące prawa dzieci i osób starszych. – Społeczeństwo, które porzuca dzieci i marginalizuje starszych, czeka ponura przyszłość – powiedział.

  Franciszek przypomniał także, że fundamentem rodziny jest sakramentalne małżeństwo. – Poprzez akt dobrowolnej i wiernej miłości, nowopoślubieni chrześcijanie zawierają sakramentalny związek, będący fundamentem rodziny i umacniający więź między małżonkami, opartą na wzajemnym poświęceniu – powiedział papież. – Rodzina to silnik świata i historii. Każdy buduje swoją osobowość w rodzinie, gdy wzrasta z mamą, tatą, braćmi i siostrami w domowym cieple – dodał. Papież wspomniał także, że chrześcijanie mają obowiązek dawania świadectwa wierności chrześcijańskiej, cierpliwości, otwartości na życie i szacunku dla starszych. Jest to niezwykle ważne w zlaicyzowanych społeczeństwach.

  Spotkanie zorganizowano z okazji 30 rocznicy uchwalenia Karty Praw Rodziny. Została ona ogłoszona w 1983 r. jako zbiór zasad, którymi powinni kierować się wszyscy ludzie i instytucje działające w świecie współczesnym. Składa się z 12 artykułów, które mówią m.in. o naturze rodziny jako nierozerwalnym związku mężczyzny i kobiety. Zgodzie z tradycyjną nauką Kościoła deklaracja zwraca uwagę na prymat rodziny w stosunku do państwa.

  Wypowiedź Franciszka podczas spotkania z Papieską Radą Rodziny to już kolejna zdecydowana wypowiedź głowy Kościoła dotycząca kwestii życia i rodziny. W ostatnim miesiącu w przemówieniu skierowanym do Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy papież powiedział, że sprzeciw wobec aborcji to chrześcijańska odpowiedzialność. Wezwał do sprzeciwu wobec zabijania nienarodzonych i podkreślił, że ich życie jest wartością, która nie podlega negocjacjom.

  Skrytykował także hedonistyczną i materialistyczną mentalność współczesnych społeczeństw. Jak powiedział kultura marnotrawstwa zniewala serca i umysły wielu ludzi. Wymaga ona eliminacji ludzi, szczególnie tych fizycznie lub społecznie słabszych. – Naszą odpowiedzią na tę mentalność jest zdecydowane „tak” dla życia – powiedział wtedy papież.

  Franciszek zwrócił także uwagę na to, że lekarze wkrótce mogą przestać być sługami życia. – Każde dziecko, które się nie narodzi, lecz zostanie niesłusznie skazane na aborcję ma twarz Jezusa Chrystusa sprzed Jego narodzin – powiedział. – Podobnie każdy człowiek stary i chory ma twarz Chrystusa – dodał. Papież przypomniał encyklikę „Caritas in Veritate”, w której Benedykt XVI podkreślał, że otwartość na życie jest fundamentem wszelkiego rozwoju.

 20. Nn said

  bł. Jan Paweł II:
  „Każdy gest uszanowania, każde przyklęknięcie przed Najświętszym Sakramentem jest ważne, gdyż stanowi akt wiary w Chrystusa, akt miłości do Niego.”
  bł. Jan Paweł II, 29 września 1979
  „Wszędzie należy uszanować nastawienie tych, którzy czują się związani z liturgiczną tradycją łacińską, poprzez szerokie i wielkoduszne zastosowanie wydanych już dawniej przez Stolicę Apostolską zaleceń co do posługiwania się Mszałem Rzymskim według typicznego wydania z roku 1962.”
  Motu proprio „Ecclesia Dei” bł. Jana Pawła II z 2 lipca 1988.

  • lucek said

   @ Nn
   Mysle ze to sa b. wazne slowa ,
   Czlowiek jest wtedy naprawde CZLOWIEKIEM – kiedy kleczy przed Bogiem .

 21. AntyNWO said

  U nas jest coraz gorzej ciągle nasi rodzice szczególnie u mojej dziewczyny wyzywają się z powodu orędzi MBM Szatan działa bardzo idą niekulturalne słowa po co? nie wiem jak to będzie dalej wyłanczają mojej dziewczynie prad zeby nie czytala oredzi czesto jak mowimy cos o oredziach smieja sie z niej albo gadają od rzeczy ze masoni to masoni tamto masakra to nie ludzie to demony one działaja tak az strach sie bac jak by opanowali ich w 100% to by nas pozabijali moze nawet….nawet pieczec powyrzucali…..niedobrze sie dzieje 1 slowem chcialbym uciec z dziewczyna ale gdzie nie mamy pracy znowu jejku zeby to sie juz ten swiat skonczyl to obled co sie dzieje……

  • Atanazy said

   Może potrzebna jest większa konspiracja?
   Może napiszcie prośbę o ochronę modlitewną do jakichś zakonów?
   Walka z otwartą przyłbicą jest ciężka i od czasu do czasu się obrywa. I to mocno. Nie można przeciwnika lekceważyć.

   Oczywiście jako poddani Jezusa Chrystusa Króla na pewno z Nim zwyciężymy. Ale będą ranni i polegli po drodze, bo to jest wojna duchowa, a nie zabawa!

  • Moni said

   Właśnie mi uświadomiłeś w jak komfortowej jestem sytuacji bo moi rodzice czytają orędzia(głównie mama ale tata się na pewno im nie przeciwstawia) czyta i rodzeństwo. Mąż sam z siebie nie czyta ,czasami ja mu czytam to wysłucha ale przynajmniej nie atakuje mnie.
   Pewnie jest Wam bardzo ciężko mieć wśród najbliższych przeciwników Prawdy :( jeszcze niedawno sama byłam sceptycznie nastawiona do tematu masonerii i prawdziwości orędzi mimo że moja mama je czyta od początku i już dawno mi o nich mówiła… bardzo współczuje i obiecuje modlitwę, ona może zmienić najbardziej zatwardziałych i zagubionym wskazać drogę…

   Z Bogiem

 22. KRYSTYNA said

  http://gazetawarszawska.com/2013/10/29/kocha-byc-kochanym-przez-wszystkich/

 23. Darek said

  Ofiara ks. Jerzego a los Rosji i Polski

  Wyrok wydał Jaruzelski – wywiad z ks. Stanisławem Małkowskim

  Poniżej publikujemy wywiad, jaki przeprowadziliśmy z ks. Stanisławem Małkowskim z okazji uroczystości beatyfikacyjnych ks. Jerzego Popiełuszki. Rozmowa, która ukaże się w czerwcowym numerze Katolickiego Magazynu Społecznego “Moja Rodzina”, dostępnym w sprzedaży od poniedziałku, dotyczy zarówno beatyfikacji patrona “Solidarności”, ustaleń tzw. procesu toruńskiego, ale również katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia br. Czerwcowy numer “Mojej Rodziny” polecamy także z uwagi na wywiad udzielony nam przez Jarosława Kaczyńskiego.

  Czym jest beatyfikacja ks. Jerzego w wymiarze narodowym?

  Uważam ją za szczególne wstawiennictwo księdza Jerzego w naszych sprawach ojczystych. Ta beatyfikacja pokazuje także wielkość ofiary księdza Jerzego złożonej pomiędzy Katyniem 1, a Katyniem 2 z 10 kwietnia br., poprzez podobieństwo – jeśli chodzi o sprawstwo i cel – wszystkich tych mordów. Ksiądz Jerzy poniósł śmierć męczeńską w okresie stanu wojennego, który w istocie trwał do 1989 r., a wyniesienie na ołtarze dokonuje się na tym samym placu, na którym Jan Paweł II wołał: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi”. Ponadto beatyfikacja dokonuje się w roku kapłańskim. To są wszystko znaki. Aktualność ofiary księdza Jerzego wynika m.in. stąd, że dziś na nowo ma miejsce konfrontacja pomiędzy stanem wojny a odradzającą się po 10 kwietnia solidarnością narodową. Tak, jak ksiądz Jerzy był prorokiem czasu „Solidarności” i czasu stanu wojennego, tak jego proroctwo wraz z wyniesieniem na ołtarze nabiera nowego znaczenia, gdy konfrontacja między stanem wojny i solidarnością niezmiennie istnieje.

  Instytut Pamięci Narodowej prowadzi śledztwo dotyczące osób z hierarchii partyjnej, stojących powyżej Ciastonia i Płatka. Mocodawcy zostaną wykryci i osądzeni?

  Jeżeli Platforma Obywatelska zagarnie całą władzę i zniszczy niepokorne wobec niej instytucje publiczne, zwłaszcza IPN, to wtedy szanse, żeby wyjaśnić sprawę, w którą zamieszane są najwyższe czynniki PRL, będą równe zeru. Natomiast jeśli układ monopartyjny zostanie podważony jest pewna szansa, że dowiemy się więcej. Wiemy, że scenariusz przedstawiony podczas procesu toruńskiego jest nieprawdziwy, nie mamy jednak cały czas wiedzy kiedy i w jakich okolicznościach zamordowano księdza Jerzego. Nikogo spośród mocodawców nie udało się ukarać być może dlatego, że morderstwo zlecili Kiszczak i Jaruzelski. Dyspozycja wydana we wrześniu 1984 r. Kiszczakowi przez Jaruzelskiego: „Załatw to, niech on nie szczeka” została wykonana.

  Na rozkaz Moskwy?

  To było współsprawstwo. Księdza Jerzego przedstawiano jako „siewcę nienawiści” zarówno w mediach krajowych, jak i wschodniego sąsiada.
  Był Ksiądz, jeszcze przed księdzem Jerzym, przeznaczony do likwidacji przez SB…
  Byłem na liście księży – jak to określono – „do specjalnego potraktowania”. Była to chłodna kalkulacja komunistów: czy najpierw zabić księdza Jerzego, czy też mnie. Kalkulacja co z punktu widzenia resortu spraw wewnętrznych było bardziej opłacalne. Wybór padł na księdza Popiełuszkę…

  Kiedy poznał Ksiądz księdza Jerzego?

  W seminarium, gdy wrócił z wojska. Miał zasłużoną opinię człowieka odważnego, wiernego, który – jako żołnierz w specjalnej jednostce kleryckiej – nie poddał się komunistycznym prześladowaniom. Zresztą wszyscy klerycy, którzy po odbytej służbie wojskowej wracali do seminarium, darzeni byli takim szacunkiem, jak ksiądz Jerzy. Potem sporadycznie spotykaliśmy się podczas działalności duszpasterskiej, m.in. przy kościele Świętej Anny, gdzie ks. Jerzy sprawował posługę jako duszpasterz średniego personelu służby zdrowia, a ja wygłaszałem prelekcje o ochronie życia dzieci poczętych. Aż wreszcie w lipcu 1983 r. zaproponował mi podjęcie współpracy z proboszczem, ks. Teofilem Boguckim, i z nim w parafii św. Stanisława Kostki. Chętnie się na to zgodziłem.

  To chyba było coś więcej, niż współpraca?

  Można mówić o przyjaźni. Był jeden duch, jeden cel, choć może inny styl, ponieważ byłem takim wolnym strzelcem i w parafii, i we wspólnocie. Chcę przy okazji przypomnieć ks. proboszcza Teofila Boguckiego, wspaniałego patriotę, opiekuna duchowego księdza Jerzego. Można powiedzieć, że nie byłoby księdza Jerzego męczennika, gdyby nie było heroizmu i wiary ks. prałata Boguckiego.

  Księdza Jerzego inwigilowano w ramach sprawy operacyjnego rozpoznania „Popiel”. Donosił na niego m.in. działacz NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze i członek władz Konfederacji Polski Niepodległej Tadeusz Stachnik…

  Jak również osoby z najbliższego otoczenia księdza, które darzył zaufaniem. Waldemar Chrostowski, według wszelkich poszlak, był współpracownikiem SB i „wystawił” ks. Jerzego.

  Agenturalność Chrostowskiego potwierdzili m.in. historyk IPN Leszek Pietrzak, a także prezes IPN Janusz Kurtyka, który stwierdził, że „w świetle materiałów, jakie znajdują się w IPN, można powiedzieć, że Waldemar Chrostowski był TW SB”. Ale na księdza Jerzego donosili także duchowni, w tym ks. Andrzej Przekaziński, TW „Kustosz”, i ks. Michał Czajkowski, TW „Jankowski”.

  Ksiądz jest zagorzałym zwolennikiem lustracji w Kościele…

  Obecnie można mówić raczej o agenturze wpływu, która jest o wiele bardziej groźna, niż wykonywanie dyrektyw oficera prowadzącego. Chodzi o tych duchownych, ukształtowanych wcześniejszą współpracą z SB, którzy teraz wykonują zadania długofalowe, zmierzające do tego, by Kościół milcząco i chętnie zaaprobował zagrożenia dla suwerenności Polski. By zerwał swoją, tak silną za ks. prymasa Wyszyńskiego, wielowiekową więź z narodem. Wtedy – tak jak twierdził Antonio Gramsci – ateizacja, laicyzacja i uniformizacja przyjdą poprzez instytucje i kulturę. Kościół nie będzie już narodową opoką.

  Podczas żałoby po katastrofie smoleńskiej było widać, że jest głód prawdy, głód autorytetu…

  Więź Kościoła z narodem potwierdziła się w tych tygodniach. Fenomen budzenia się narodowej świadomości pokazuje film „Solidarni 2010”. Gdy byłem pod Pałacem Prezydenckim czułem tę solidarność setek tysięcy ludzi, tak charakterystyczną dla lat 1980-1981. Pytanie, czy przełoży się ona na miliony i czy wytrwamy wobec ataku, który już ruszył? Jako duchowny i katolik jestem człowiekiem nadziei, którą pokładam w wierze, więc ufam, że ta solidarność przetrwa. Polsce miała zostać zadana ostateczna rana, dlatego prezydent oraz szefowie niezależnych od PO instytucji zostali 10 kwietnia zlikwidowani w zamachu.

  O zamachu mówią ludzie, rząd się z tym nie zgadza.

  Był to nie tylko zamach stanu, ale akt wojny przeciwko Polsce. Zamach stanu jest sprawą doraźną, wewnętrzną. My mamy natomiast tutaj sojusz czynników: wschodniego, centralnego i zachodniego. W wyniku tego, przynajmniej biernego, trójporozumienia, dokonała się zbrodnia o nazwie Katyń 2. Nasza sytuacja geopolityczna jest gorsza, niż w latach 80., gdy mieliśmy obrońców na Zachodzie, którym zależało na tym, by Polskę wykorzystać w grze przeciwko Związkowi Sowieckiemu, zmierzającej do rozkładu bloku wschodniego. Mieliśmy też szczerych przyjaciół, takich jak Ronald Reagan. Teraz tych przyjaciół brak. Grozi nam strategiczne porozumienie rosyjsko-niemieckie. Zachód i USA grają razem z Moskwą.
  Bez odwołania się do władzy najwyższej, Pana Boga i Matki Najświętszej, wobec wewnętrznej słabości i braku zewnętrznych sojuszników, pozostaje nam bezradność. Bez intronizacji Chrystusa jako Króla Polski nasz kraj nie przetrwa. Tak samo nie przetrwa Rosja i Polska bez ofiarowania jej Niepokalanemu Sercu Maryi przez Ojca Świętego w jedności z biskupami Kościoła powszechnego.

  Julia M. Jaskólska
  Piotr Jakucki

  http://aniol-ave.blogspot.com/

 24. KRYSTYNA said

  Franciszek Ubogi prosi lichwę o zwalczanie biedy w świecie.
  =============================================

  http://gazetawarszawska.com/2013/10/28/franciszek-ubogi-prosi-lichw-sie-o-zwalczanie-biedy-w-swiecie/

  Pope Francis, World Bank president Jim Yong Kim mull joint action on poverty

  Pope Francis with World Bank’s President Jim Yong Kim as they meet at the Vatican. Photo: AP

  Vatican City: Pope Francis and World Bank president Jim Yong Kim have discussed the possibility of working together in the struggle against global extreme poverty during a meeting at the Vatican.

  “What the Holy Father has been saying about inclusion and poverty is exactly the same thing as what we’ve been saying,” Mr Kim, a trained doctor, told reporters after his audience with the pontiff on Monday.

  “We discussed how we could work more closely together… We feel that if we can find ways of working together we could build a social movement that could accelerate progress,” he said.

  Mr Kim, who worked in Latin America for many years and spoke with the Argentine Pope in Spanish, said that Francis has already become a powerful voice against poverty since his election in March.
  Advertisement

  “As an advocate, Pope Francis I think is unparalleled,” he said. “His participation and his leadership in the global movement to end poverty would really solidify that movement.”

  Mr Kim explained that the World Bank is also looking at restoring an inter-faith advisory council and had already reached out to leaders of other faiths.

  Mr Kim said he had told the Pope during their 25-minute meeting that as an activist he had once campaigned against the World Bank but added that the institution had now changed “dramatically”.

  “He emphasised to me that growth has to be for the people and not for the sake of money. A point on which he and I on a very personal level agree.”

  AFP
  Read more: http://www.smh.com.au/world/pope-francis-world-bank-president-jim-yong-kim-mull-joint-action-on-poverty-20131029-2wcj4.html#ixzz2j35O70A6

  KRÓLUJ NAM CHRYSTE ! ! !

 25. KRYSTYNA said

  Zostanie wam niebawem powiedziane, żebyście wykorzystali swoją wiarę celem zorganizowania na całym świecie kampanii politycznej na rzecz ratowania ubogich

  niedziela, 6 października 2013, godz. 23.20

  „Moja wielce umiłowana córko, głos fałszywego proroka rozbrzmiewa z wrzaskiem na temat wszystkiego, co jest święte w Moim Kościele. Ale niewiele będzie się mówiło o wadze podtrzymania Bożego Nauczania, Sakramentów i wadze Głoszenia Prawdy. Zamiast tego ujrzycie, że się różnymi sposobami odwraca waszą uwagę – tak jak sprawą troski o biednych i głodnych na świecie – i to zostanie uznane za wasze pierwszoplanowe zadanie jako sług Bożych.

  Jako sługom i naśladowcom Boga w Kościele waszym pierwszym obowiązkiem jest wierność Prawdzie o tym, co Ja wam powiedziałem. Miłość do ubogich i głodnych oraz okazywanie im pomocy jest dobrą rzeczą, ale Mój Kościół na ziemi posiada o wiele większą funkcję, której wypełnienie Mi poprzysiągł. Obejmuje on nauczanie Prawdy o wszystkim, czego was nauczyłem, i jeżeli Mnie prawdziwie kochacie, to będziecie tak postępować.

  Misją Kościoła jest nauczać Prawdy Moich Nauk. Wydobycie jednego z aspektów Mojego Słowa – jak tego o pomocy ubogim – jest wspaniałe, ale wprowadza to w błąd, jako że Moje Nauczanie wyraźnie stwierdza, że musicie dopomóc ubogim na duchu. Pomóżcie im uleczyć ich dusze, zanim pomożecie im w uwolnieniu się od życiowych nieszczęść. Gdybym Ja postawił przed wami biednego człowieka i was poprosił, żebyście mu pomogli, to jak byście tego dokonali? Podarowalibyście mu odzienie? Pieniądze, aby wyżywił swoją rodzinę? Lub może wolelibyście, żebym najpierw ocalił jego duszę?

  Wkrótce zostanie wam powiedziane, że powinniście skupić swoją uwagę na ubogich tego świata. Zostaniecie poproszeni o pieniądze – a one zostaną pobrane z rozmaitych źródeł, aby pomóc biednym, bezrobotnym i bezdomnym na świecie. Powiedzą wam, że Ja, Jezus Chrystus, zawsze kochałem biednych. Problem jednak tkwi w tym: Ja poszukiwałem jako pierwszych biednych na duchu, aby uwolnić ich od utraty swojego życia. Ubodzy duchem – ci, którzy posiadają niewiele duchowych uczuć dla Boga – są tymi, za którymi Ja więdnę z tęsknoty. Błogosławieni są ci, którzy są biedakami w tym życiu i nie mają żadnego statusu, ale którzy Mnie kochają, gdyż ludzie ci w żadnym wypadku biedakami nie są. Ten, kto jest bogaty i nie ma dla Mnie żadnej miłości, bardziej potrzebuje Mojej Miłości, Mojego Miłosierdzia, Mojego Współczucia, niż ci, którzy są zmuszeni, by poszukiwać żywności, okrycia czy dachu nad głową. To, jak Mnie kochacie i w jaki sposób Mnie prosicie, abym was uratował, jest tym, na co musicie zwracać uwagę. To sakramenty są siłą ocalającą dla tych, którzy – bogaci czy biedni – nie mają dla Mnie żadnej miłości.

  Zostanie wam niebawem powiedziane, żebyście wykorzystali swoją wiarę celem zorganizowania na całym świecie kampanii politycznej na rzecz ratowania ubogich – przy udziale przywódców w Moich Kościołach na całym świecie. Nic nie zostanie powiedziane, aby zachęcić was do przygotowania was na Moje Powtórne Przyjście, gdyż oni się nie będą mieli na tyle śmiałości, aby was przygotować na ten Wielki Dzień. Oni raczej oderwą wasze myśli ode Mnie, prosząc was, abyście spędzili więcej czasu na honorowaniu dzieł fałszywego proroka.”

  KRÓLUJ NAM CHRYSTE ! ! !

 26. adams351 said

  kiedy to ostrzezenie

  • Donna said

   Bóg tylko wie kiedy. Nie pragnij tego, bo będzie to straszne doświadczenie. Bądź gotowy w łasce uświęcającej.

   • Atanazy said

    Ależ przeciwnie! Trzeba z radością wyczekiwać tego wydarzenia, gdyż to będzie wielki dar do Boga.
    Przygotuj się jak najlepiej i nie spekuluj odnośnie terminów.

 27. myszka2 said

  Gdyby autorka listu czytała orędzia MBM nie miała by problemu kogo słuchac, komu wierzyć ( jak mówi ewangelii czy Franciszkowi ,bo to 2 rózne bieguny?) gdyż” papiez może być tylko jeden „powiedział Pan Jezus! po uczynkach powinniśmy poznać którego słuchać .Dlatego pani z Mexyku powinna się trzymac nauki papieża Benedykta XVI ,bo to własnie jego nauka pieknie łączy się z tym co mówi Pan Jezus w ewangeli.A każdy prawdziwy katolik wie i czuje,że posłuszeństwo ma swoje granice i najpierw okazuje sie je Bogu ,a potem człowiekowi ( w tym wypadku papiezowi) o ile nie wymaga od nas czynienia czegoś co się Bogu nie podoba.

 28. bozena2 said

  PRECZ POLSKIE ŚWINIE , WYNOCHA
  BRUDNE POLACZKI !!!!
  CO CIEKAWE W STOSUNKU DO TYCH OSÓB PRZEDSTAWICIELE PRAWA NIE INTERWENIUJĄ
  KIM ZATEM SĄ TE OSOBY ???? KTO WPROWADZIŁ WIDOCZNIE LEGALNE SZYKANY DO PROCEDURY EKSMISYJNEJ ????
  DLACZEGO PRZEDSTAWICIELE MEDIÓW NIE OPISALI TYCH ZAJŚĆ ????
  CZY TO JUŻ JAWNA I OTWARTA WOJNA ??
  http://miziaforum.wordpress.com/2012/12/30/eksmisje-polskich-rodzin-przy-okrzykach-wynocha-polskie-brudne-swinie/

 29. jowram said

  APOSTAZJA JEST W TOKU
  BISKUP RZYMU, BERGOGLIO, PAPIEŻ FRANCISZEK,
  PO HERETYCKU ZAPRZECZA RZECZOM OSTATECZNYM. Oto dowody…
  List otwarty Conchiglii do Emerytowanego Papieża Benedykta XVI – Città del Vaticano SCV
  i do Jego Ekscelencji Biskupa Diecezji Chiaravalle-Senigallia (AN)
  Mons. + Giuseppe Orlandoni

  http://www.conchiglia.us/POLSKA/PO_C_Lettere/13.263_PO_PAPA_Em_BENEDETTO_XVI_6a_Parte_L%27Apostasia_e%27_in_atto_Bergoglio_disconosce_I_Novissimi_13.10.13.pdf

 30. Grazyna. said

  Do Lucka.
  Twoja przewrotnosc jest przerazajaca Lucek. Ty, z tej prawdomownej, odwaznej,obnazajacej zlo, madrej bardzo i lojalnej Kosciolowi Kobiety robisz zdrajce, kapusia, porownujesz do mordercy i to najgorszej kategorii ?!
  Nie widzisz zla tam gdzie jest, a dobro nazywasz zlem ?!
  Mam nadzieje, ze przejrzysz na oczy ktoregos dnia i to wkrotce, zeby nie bylo za pozno. Ave Maria…x3

  • Gossja said

   Jestem w szoku. Lucek to kobieta! Byłam pewna, że to pisze facet.
   Lucek – twoje pisanie jest przewidywalne jak wynik obliczenia pola kwadratu. Górnolotne hasła, odwołania do wszystkich świętych, z Janem Pawłem na czele, sygnaturka z zawołaniem o królowanie Chrystusa. I w kółko to samo, to samo i to samo. A za tym wyziera pustka bez źdźbła refleksji. Tak to odbieram. Poglądy ludzi których stać na refleksję ewoluują – widze to po sobie, widzę to po innych na blogu. Rozwijamy się. A ty ciągle to samo i tak samo i TYLKO i wyłącznie o tym samym.

   • Wszyscy ci, którzy piszą pod nickiem: Lucek, Lucjusz są w silnym uścisku szatana, a ich dusze przebywają w wielkich ciemnościach. Kto ma siłę i natchnienie niech się modli za te dusze, bo one potrzebują najwięcej miłosierdzia i ofiary. Niestety dyskusja z nimi na niewiele się zda. Tu pomoże tylko interwencja Boża.

    • lucek said

     @ Naderlander
     Twoja opinia to Twoj problem .
     Tak sadzisz ? wolno Ci sadzic co chcesz.
     Nie wiem kim jestes ale po Twoich wpisach wnioskuje ze jestes czlowiekim , ktory jest bardzo waleczny. Walczy i atakuje innych , kopie po kostkach i rozdaje razy . Atakuje jak pajak swoja ofiary czekajac na odpowiedni moment.
     Nie wzdrygasz sie nawet uzyc ” ciosu Goloty ”
     Nie czuje w Twoich wpisach troski o innych ludzi.
     Mam wrazenie ze Cie ktos czy nawet sam skrzywdzil ., ze zgubiles sie na drodze powolania a rzeczywistosc w ktorej sie znalazles nie jest ta w ktorej chcialbys sie znalezsc.
     PAMIETAJ BOG CIE KOCHA TAKIEGO JAKIM JESTES. TO ZA CIEBIE I ZA MNIE PRZELAL SWOJA NAJDROZSZA KREW. TO ZA MNIE I ZA CIEBIE OFIARUJE SIE KAZDEGO DNIA WE MSZY SWIETEJ .Wiem jedno ; nawet samotnie ale ZAWSZE BEDE BRONIC OJCA SWIETEGO Bede sie za Niego modlic jak rowniez za tych , ktorzy TO robia. za przesladowcow
     Nie boje sie Ciebie , Za modlitwe dziekuje.
     Moze masz racje ? SKORO OJCA SWIETEGO ATAKUJA KATOLICY ???
     Zycze Blogoslawionego dnia. Z Panem Bogiem .

    • „Nick juz dawno mialam zmienic , ale doszlam do wniosku ze jesli ktos zwraca ” TYLKO” uwage na jakosc opakowania bez zagladniecia w tresc nie ma glebokiego zycia wewnetrznego . – zyje iluzja. ”
     Dlatego właśnie napisałem: jesteś w uścisku demonów, bo zwyciężyło postawienie na swoim. Widzisz demony najbardziej lubują się w tym, żeby przebywać pod ukryciem symbolu ich reprezentującego, np. niosącego światło.
     Dopóki tego nie zrobisz, nie zaufam Ci za grosz, bo to oznacza silny wpływ demona na Ciebie. Moja dusz nie potrzebuje Twojej modlitwy. Moja dusza potrzebuje Twojego odwrócenia się od tej odrazy. Czy potrafisz zrobić tylko to jedno dla mnie? W Imię Miłości Boga, potrafisz? Teraz proszę, błagam Cię wobec wszystkich, zrób to.

    • lucek said

     @ Naderlander
     Slusznie powiedziales – TYLKO INTERWENCJA BOZA- Mam nadzieje ze wyprosze dla Ciebie aby Dobry Bog trafil Cie swoja Laska , a ja uzyskam zaslugi na Zycie Wieczne :D :D :D

     Sw. Augustyn powiedzial: ” JESLIS URATOWAL CHOC JEDNA DUSZE , ZBAWILES SWA WLASNA ” :D :D :D

     Nick juz dawno mialam zmienic , ale doszlam do wniosku ze jesli ktos zwraca ” TYLKO” uwage na jakosc opakowania bez zagladniecia w tresc nie ma glebokiego zycia wewnetrznego . – zyje iluzja.

     Proponuje zebrac podpisy pod tym „DRAMATYCZNYM ” listem .
     A mysle ze byloby ich wiecej niz w obronie zycia.
     Kiedy napisalam , ze do swoich codziennych modlitw dolaczylam 2 dziesiatki :za dzieci poczete jeszcze nie narodzonei za przesladowanych chrzescijan , zatroskane duszyczki daly mi DUUUUUZO minusikow . ciekawa jestem w jakich intencjach te duszyczki sie modla ?
     Kroluj nam Chryste !!!

  • bozena said

   mam podobne uczucia
   3x Zdrowas Maryjo

  • lucek said

   @ Grazyna
   Napewno ta kobieta jest odwazna … )
   Przewrotnoscia nazywam ODBIERANIE DOBREGO IMIENIA OJCU SWIETEMU.i atak na Jego Osobe.
   Powtorze Twoje slowa : MAM NADZIEJE ZE PRZEJRZYSZ NA OCZY KTOREGOS DNIA .
   Zlem napewno jest krytyka, szkalowanie i podwazanie autorytetu Ojca Swietego, odbieranie Jego dobrego imienia.
   Trudno pogodzic sie z mysla ze my Polacy mielismy ta laske miec na Stolicy Piotrowej naszego Rodaka, czy ON JEST Z NAS DUMNY ?

 31. Grazyna. said

  Teraz juz wiem o co chodzi. Dobrej nocy Lucek.

 32. Wspaniale! Ta Pani tak pięknie, w prostych słowach oddaje to, co mnie od dawna w pontyfikacie Franciszka uderza! Cieszę się, że to przytoczyliście! Jestem zachwycony!

 33. AntyNWO said

  http://www.pch24.pl/francja–czy-beda-burzone-koscioly-,18782,i.html
  http://www.pch24.pl/byly-homoseksualista–nowe-homoniewolnictwo-i-homopropaganda,18774,i.html

 34. O nowym papieżu czytajcie na http://www.urbietorbi-apocalypse.net/Papiez.pl.html

 35. Pablo said

  Bp Fellay o Franciszku:

  Papież Franciszek – prawdziwy modernista!
  Kolejny problematyczny cytat z papieża Franciszka:

  Jeśli ktoś z całkowitą pewnością mówi, że spotkał Boga i nie ma cienia wątpliwości, wówczas nie jest to nic dobrego. Dla mnie jest to ważna wskazówka. Jeśli ktoś ma odpowiedzi na wszystkie pytania, to jest to dowód, że Bóg nie jest z nim. Oznacza to, że jest on fałszywym prorokiem używającym religii dla własnych celów. Wielcy przywódcy ludu Bożego, tacy jak Mojżesz, zawsze pozostawiali miejsce na wątpliwości.

  W odpowiedzi bp Fellay zawołał: „Jaką on ma Ewangelię? Jaka Biblia pozwala mu mówić takie rzeczy? To jest straszne. Co to ma wspólnego z Ewangelią? Z wiarą katolicką? To czysty modernizm, moi drodzy bracia. Mamy przed sobą prawdziwego modernistę.” „Ile czasu będą potrzebować ludzie mający władzę w Kościele, aby wstać i powiedzieć: «W żadnym razie [nie przyjmiemy tej nowej nauki]!». Mam nadzieję i modlę się, aby tak się stało. Ale to oznacza ogromne podziały w Kościele.”

  Całość:
  http://news.fsspx.pl/2013/10/usa-biskup-fellay-o-negocjacjach-doktrynalnych-z-rzymem-i-papiezu-franciszku/

 36. Grazyna. said

  Lucek, ja tez Ciebie prosze zmien tego nicka !
  Czy wiesz, ze Ty mi przypominasz p. Franciszka ?
  Czasami przemawiasz jak czlowiek wiary, jakbys wiedzial dobrze o co w tym Wszystkim chodzi, a czasami rece opadaja, jak sie wczytac w Twoje mysli.
  Czlowieku, przeciez Ty bronisz p. Franciszka jak wlasnosci swojej. Ty nie masz instynktu samozachowawczego.
  Przeciez to nie nasze domysly, ale fakty. Fakty, ktore mowia same za siebie.
  I kto przy zdrowych zmyslach idzie za tym, ktory prowadzi jawnie na zatracenie.
  Smutne jest rowniez to, ze Ty nie wierzysz w Ostrzezenia , nie wierzysz, ze to BOG Najwyzszy przez MBM przemawia do nas. Jednym slowem – nie rozpoznales Glosu BOGA – ( „Moje owce sluchaja mego glosu i ida za Mna… za obcym nie pojda”.)- Bracie, a to jest jak widzisz powazny problem.
  Lucek mnie na Tobie zalezy, na Twoim Zbawieniu, wiec koncze te mowe i biore do rak Rozaniec, a Tobie radze to samo. Modlisz Ty sie na Rozancu? Tak z reka na sercu. Co ja gadam ?! JEZU UFAM TOBIE !
  Ps. Przekaz prosze, gorace pozdrowienia i blogoslawienstwo dla Tuptusi i zycz jej ode mnie Swietych obcowania.

  • lucek said

   Moje komentarze w SPAM.

  • lucus said

   @ Grazyna
   Znalazlam Twoj liscik i sprobuje Ci odpowiedziec.
   BRONIE OJCA SWIETEGO JAK SWOJEJ WLASNOSCI- TAK – bo to jest wstretne aby katolicy atakowali Ojca Swietego. My powinnismy Go bronic i wspierac swoimi modlitwami Atakuja go liberalowie, niewierzacy, inni wrogowie kosciola i jeszcze i my – ludzie , ktorzy nazywaja siebie chrzescijanami?
   Nigdy nie pomyslalam ze moge doczekac TAKICH CZASOW. Przeciez Ojciec Swiety jest widzialna Glowa Kosciola Katolickiego . Jest Namiestnikiem Chrystusa – Skad ta nienawisc ? skad ta chec zlapania Go na jakims przejezyczeniu ? na jakims nietakcie ? Czy to jest ludzkie ? Czy tak powinni postepowac ludzie , ktorzy nazywaja sie Dziecmi Bozymi ? . Czy tego uczyl nas Pan Jezus ? Czy o tym mowi Pismo Swiete ?
   Czy nie tak postepowali faryzeusze i uczeni w pismie ? Czy nie tak postepowal tlum idacy i opluwajacy Jezusa. ?
   Jesli sa ataki na Ojca Swietego – oczami serca widze scene z Pasji – tlum zniewazajacy i uragajacy Jezusowi. Jesli

   • lucus said

    (cd)
    Ja nie czytam ostrzezen. Odkad wiem ze osoba ktora je otrzymuje posluguje sie pismem automatycznym i lewa reka. Czytam JEDYNIE OREDZIA KROLOWEJ POKOJU. Oredzia nie sa nam konieczne do Zbawienia. Wystarczy Pismo Swiete, Nauka i Tradycja Kosciola Rzymsko_Katolickiego i Katechizm Kosciola Katolickiego.
    Ja w Ojcu Swietym Franciiszku widze szczerego czlowieka , przypominajacego mi postac Matki Teresy z Kalkuty. Napewno bylby dobrym misjonarzem . jest otwarty na ludzi i wrazliwy na nedze czlowieka. Przy wszystkich swoich obowiazkach ma czas i odmawia 4 czesci Rozanca Swietego i spedza godzine na Adoracji Najswietszego Sakramentu.
    Grazynko Modle sie na Rozancu. Nie zawsze odmowie 4 czesci ale czasem zdaza sie ze wiecej. Intencji mam duzo… ile mysli tyle intencji.
    dziekuje za modlitwe odwzajemniam swoja.
    Staralam sie w skrocie odpowiedziec . O Tuptusi napisze jutro . wszystkich serdecznie pozdrawia. wspomaga nas swoja modlitwa i teskni bardzo brakuje Jej bloga . Z Panem Bogiem ..

   • wiesia said

    No i nadal powiela się bzdury?Teraz nie mam cienia wątpliwości,że jest to robione z premedytacją.Pomodlę się za Ciebie.
    Ave Maryja,Virgo fidelis!

 37. Grazyna. said

  Oj, Lucek.
  No to masz problem i nie wiesz o tym.Szkoda mi Ciebie
  Mam nadzieje, ze zdazysz sie zorientowac, zanim bedzie za pozno.
  Dzieki za odpowiedz. Gdybys przeczytal Ostrzezenie z 19 go Pazdziernika i uwierzyl, bylbys w domu.
  Marana tha !
  P.S.Wiem, ze jestes dziewczyna, ale jak dales sobie takie imie, to mowię jak do chlopaka. :-) A czy masz na imie Lucyna ?

  • lucus said

   Tak :D mam na imie Lucyna.
   Kiedys Ci to wytlumacze.
   Slucham Kazan Ks. Piotra i uwazam ze jest darem na obecne czasy.
   Mialam rowniez szczescie poznac Ks . jeszcze przed suspenza i brac razem z Nim i pieszej Pielgrzymce i sluchac Jego Rekolekcji. Oerdzia Agnieszki ks Piotr sprawdza pod wzgledem teologicznym sa bezpieczne.
   MBM nie ma kierownika duchowego. Sw. siostra Faustyna tez nie byla czasem pewna czy slowa ktore slyszy sa slowami Pana Jezusa, dlatego bardzo czesto P. Jezus mowil siostrze ustami spowiednika. .
   zreszta sluchasz Ks. Piotra wiec znasz Jego zdanie i opinie ,odnosnie oredzi.
   Grazynko nie musisz mi wierzyc , ale prosze spytaj kompetentnej osoby czy nalezac do Kosciola Rzymsko – Katolickiego mozna nie uznawac Zwierzchnosci Ojca Swietego . Przeciez Nasz Kosciol jest Hierarchiczny. Musimy Nieustannie modlic sie za Niego aby mial sile do walki z mocami ciemnosci.
   Jesli wykluczymy Glowe Kosciola – wszystko inne w oredziach moze byc bez skazy zgodne z Pismem Swietym i nauka Kosciola) sami wykluczamy sie z Kosciola. Sw. Ojciec Pio mowil ze posluszenstwo jest najwazniejsze.
   Ks. Piotr dla oskarzajacych Papieza http://gloria.tv/?media=509686
   Tuptusia powiedziala by Ci wiecej.
   Moze narazie wystarczy. zycze Blogoslawionej Niedzieli i obfitosci Bozych darow dla Ciebie i calej Twojej rodziny. Z Panem Bogiem.
   Nas atakuje jeden maly kusiciel i trudno czasem mu sie oprzec, – na osoby konsekrowane idzie cala sfora.
   Grazynko , nie jestem upowazniona mowic w czyims imieniu( najpierw musze spytac ) ale jesli chcesz spytaj Admina o moj e-mail – bede mogla Ci wiecej powiedziec. ( napisac )

 38. lucus said

  Tak moje imie Lucyna :D
  Kiedys Ci wytlumacze .
  Pisze drugi raz – przepadl moj komentarz.
  Slucham Kazan ksiedza Piotra i uwazam ze jest Darem Nieba na obecne czasy.
  Dziekuje Bogu ze mialam laske poznac Ksiedza jeszcze przed suspensa, Brac udzial w Pieszej Pielgrzymce , gdzie slowo Boze i konferencje glosil ksiadz Piotr. Bylam rowniez na Rekolekcjach, ktore prowadzil. Bogu niech beda dzieki.
  Oredzia przekazywane przez Agnieszke sa sprawdzone bardzo wnikliwie pod wzgledem teologicznym. Mozemy zaufac Ks. Piotrowi.
  Sledze Oredzia Krolowej Pokoju czuc w nich Milosc i troske o nasze Zbawienie.
  I tylko to sie liczy. Nie jest wazne co nas spotka za chwile. wszystko co nas w zyciu spotyka dzieje sie za Bozym przyzwoleniem . sa momenty ktore sa sprawdzaniem naszej Wiary i wazne jest tylko ABY WYTRWAC.

  Ks Piotr dla oskarzajacych Papieza
  http://gloria.tv/?media=509949
  Wszyscy ktorzy oczerniaja Papieza Franciszka sa Judaszami
  http://pl.gloria.tv/?media=509539

  Nasz Kosciol Rzymsko-Katolicki jest Kosciolem Hierarchicznym, Nie uznajac Glowy Kosciola sami wykluczamy sie z Kosciola.
  POWPORZE JESZCZE RAZ : SAMI WYKLUCZAMY SIE Z KOSCIOLA> Prosze spytaj swojego spowiednika.
  Tak mowil sw. Ojciec Pio.
  Jesli chcesz popros Admina o moj e- mail bedziemy mogly wiecej porozmawiac . Zycze Blogoslawienstwa Bozego . Dziekuje za Twoje uwagi i przemyslenia. Prosze napisz na moj e-mail. :D Bedzie mi bardzo milo :D
  Z Panem Bogiem :D

  MBM natomiast nie ma kierownika duchowego. Sw. siostra Faustyna kilkakrotmnie miala watpliwosci czy slowa kierane do niej pochodza od Jezusa. Pan Jezus przekazywal jej odpowiedzi ustami spowiednika.

 39. lucus said

  Moje komentarze w SPAM

 40. Grazyna. said

  Lucek, napise do Ciebie jak wroce z Kosciola. Zostan z Bogiem !

  • lucus said

   JAk podoba Ci sie moje nowe imie ?
   LUCUS :D Prawda ze ladne ? :D
   I Chyba nawet lepiej do mnie pasuje … :D :D :D
   Mysle ze juz takie zostanie. Buzka tez lepiej pasuje do niego :D
   Z Panem Bogiem ! ! !

  • lucus said

   Ja jade do Kosciola i na groby zmarlych – okolo 2 godz jazdy samochodem . wroce pozno.
   Ale odpowiem napewno. Juz sie ciesze . :D
   Lubie poznawac nowych ludzi. sa oni darem od Boga dla nas :D
   Z Panem Bogiem . Zycze Blogoslawionego dnia.
   Alleluja i do przodu ! :D
   Kroluj nam Chryste !!!

 41. Grazyna. said

  Poszlo w SPAM. Niestety.

 42. Grazyna. said

  Lucynko !
  Przeczytalam wszystkie powyzsze Twoje i komentarze i repost ‘y z 29 pazdz.
  Dobrze, ze moj list poszedl do SPAMU, nie ma on sensu.
  BOG nie da Ci zginac, pociagnie Cie za frak w odpowiednim momencie. Jestem tego pewna! Mocna z Ciebie Gosc‘ówa :-) MARANA THA !

 43. Grazyna. said

  Lucynko, Szczesc Ci Boze Dziewczynko !:-)
  Admin przeczytal komentarz nr 42 i rzeczywiscie wyrzucil moj poprzedni ze SPAMu na zawsze(:-(
  A tyle sie napisalam ! ! ! Taki byl obszerny! Nie moge go powtorzyc, nie pamietam go dokladnie, Byl spontaniczny i z serca. Przepraszam ! Jak sie masz ?:-)
  Chociaz nie wierzysz, przeczytaj sobie to Oredzie- Ostrzezenie na dzisiejszej stronie. Nie ma zartow z szatanem. Nie wolno bac sie Prawdzie spojrzec w oczy .
  Ja naprawde mam nadzieje, ze uskoczysz w bok,( jak to ktos fajnie Ci napisal), w pewnym momencie i nie wpadniesz z posluszenstwa w czelusci piekielne.
  Jak sie tam dzisiaj masz ? Napisz cos :-) KROLUJ NAM CHRYSTE ! ! !

  PS.Nadrabiam zaleglosci w kazaniach ks Natanka. Dzis rano wysluchalam z 27
  pazdziernika. Mam piekny dzien dzieki temu. :-)

 44. Grazyna. said

  No ladne masz imie Lucusiu, ladne.:-)
  Napisalam Ci w tym dlugim tekscie, ktory zniknal, zebys zaczekala troche, bo narazilam sie naszemu Adminowi mailami i teraz trzeba mi troche odczekac.
  Napisalam Ci tez, ze wiem i my wszyscy wiemy o koniecznosci posluszenstwa Kosciolowi, jego hierarchii ale…sytuacja jest teraz taka, ze Kosciol juz nie stoi na strazy Bozej Chwaly i naszej wiary, a wrecz teraz zaczynaja sie dziac takie rzeczy, ktorych zdrowo myslacy katolik nie moze zaakceptowac.Posluszenstwo nalezy sie w tej sytuacji Bogu. Sw s Faustyna byla posluszna kaplanowi przez posluszenstwo BOGU . To BOG jej kazal byc poslusznej kaplanowi.
  A teraz, ze zapytam Cie Lucusiu, gdzie jest Twoje posluszenstwo Kosciolowi, jesli podazasz i sluchasz sie ks. Natanka ? :-)
  Jestes godna podziwu z tym Twoim posluszenstwem, nawet za cene smierc( to sie daje uslyszec w Twoich na serio skladanych deklaracjach p. F), to jest piekne tak na prawde i byloby dobre, gdyby prowadzilo do Zycia Wiecznego, ale w tym przypadku. prowadzi do smierci wiecznej. My ktorzy czytamy Oredzia -Ostrzezenia o tym wiemy, bo w nie wierzymy. Czujemy Ducha Bozego w nich, czujemy sercem Prawde. Ks. Natanek jest skarbem, ale on dopiero pomalu odkrywa prawde na temat pF. Zobaczysz niedlugo, uslyszysz co powie, a on powie. O posluszenstwo Kosciolowi apelowal na blogu Nederlanden swego czasu teraz wie, ze to juz jest niebezpieczne. Ja – o nie krytykowanie pF, tylko podawanie suchych fakow. Teraz juz nie mamy watpliwosci, dokad zmierza nasz Kosciol, fakty sie mnoza. Musimy byc ostrozni, zreszta Pan Jezus wszystko uprzedzajaco nam ujawnia i to wszystko sie sprawdza. Z tego co ja wiem, kierownikiem duchowym MBM jest biskup.
  Nie wiem, czy obrazilas sie na mnie, czy jestes zajeta. Jakkolwiek, Pozdrawiam Cie i zycze Ci Lucusiu Bozej Opieki i Wstawiennictwa Matki Najswietszej ! KROLUJ NAM CHRYSTE ! ! ! :-)

  • lucus said

   @ Grazynka
   Ks Piotr nie jest EKSKOMUNIKOWANY – jesli tak sie stanie wtedy NAPEWNO nie bede zagladac do Grzechyni :D
   Na powyzszy komentarz juz odpowiadalam pytalam o TEGO BISKUPA , … czy to zart ? W Polsce , jesli chcialo sie kogos zbyc … czyli nie odpowiedziec na pytanie odpowiadalo sie ksiadz biskup. I bylo koniec dyskusji .Oby nie bylo tak i wtym przypadku , ale prosze napisz nazwisko biskupa …. chyba ze juz on jest kardynalem :D :D :D Nominacje ida szybko :D
   To tylko maly zart.
   Mam zaleglosci na wszystkich ” frontach ” pozagladam moze jutro.
   Zycze Blogoslawienstwa Bozego i opieki Maryji . Szczesc Boze.

 45. Grazyna. said

  A co, tutaj zaniemowilas?:-)

 46. Grazyna. said

  Czy Ty Lucusiu i Tuptusia macie choc Pieczeci Boga Zywego poswiecone, oprawione i wiszace na scianie na honorowym miejscu ? To jest teraz podstawa naszej egzystencji. Nawet nie zartuj, ze nie.
  Odpisz mi !

  • lucus said

   Dzisiaj rozmawialam z Tuptusia. Dziekuje wszystkim za modlitwe, przesyla pozdrowienia i rowniez modli sie w naszych intencjach.
   Prosi abysmy przeczytali ksiazzke wydana przez Fundacje Nasza Przyszlosc , napisana przez Ks. profesora WANDA BONISZEWSKA UKRYTA STYGNATYCZKA .
   Apeluje Ona o modlitwe za kaplanow – nieustanna modlitwe.

   Wlasnie Wanda Boniszewska w tej ksiazce mowi o Modlitwie , bardzo skutecznym Egzorcyzmie Prawa reka uczynic w powietrzu Krzyz na 4 strony swiata i powiedziec modlitwe :
   ” ZWYCIEZYL LEW Z POKOLENIA JUDY „.
   Pytala mnie o adres bo chciala mi ta ksiazke wyslac , ale ja postaram sie ja zdobyc.
   Grazynko mysle ze zamiescilam wczoraj jakies komentarze ale chyba trafily do SPAM. Szkoda ze nie ma Twojego pisanego spontanicznie , Takie sa najlepsze , i trudno je powtorzyc.
   Odnosnie pieczeci – nie pytalam Tuptusi ale ja swoja PIECZEC MAM NAD DRZWIAMI WYJSCIOWYMI OD 15 lat. Mopieczecia jest OBRAZEK

   • lucus said

    ( cd poprzedniego )
    Moja pieczecia jest obrazek ( poswiecony ) DWOCH NAJSWIETSZYCH SERC wisi juz od 15 lat. Jest troszke splowialy od slonca i zawiesze drugi – wiekszy – aby byl bardziej widoczny. To powiedzialam rowniez TUPTUSI aby sobie taki obrazek zawiesila. Mozna kupic na magnes lub podkleic magnesem i umiescic na samochodzie.
    Kiedy odwiedzili mnie swiadkowie jechowy spytalam jakim prawem pukaja do moich grzwi czy nie widzieli obrazka ? odpowiedzieli ze nie zauwazyli i juz wiecej jechowych nie bylo :D

    Pieczecia sa DWA NAJDROZSZE SERCA . NIEPOKALANE SERCE MARYJI I NAJSWIETSZE SERCE PANA JEZUSA –
    i taki obrazek nad drzwiami wejsciowymi ( poswiecony ) powinnismy zamiescic.
    Jesli ktos ma ten obrazek – niech sie niczego nieobawia.
    Kroluj nam Chryste !!!

 47. Grazyna. said

  Jakiego dnia ? Juz jest noc :-)
  Chyba, ze jutra :-) Dziekuje :-)

 48. Magda said

  Zapraszamy na wyjazd do Grzechyni do Ks. Natanka
  W dniach 23-24 listopada. Koszt wyjazdu z Jeleniej Góry 70, zł.
  z Kowar 80, zł.+ 25, zł. nocleg. Kontakt pod Tel. 517159362

 49. Grazyna. said

  No dobrze, ze sie odezwalas Lucusiu kochana, bo juz sie martwilam :-)
  Dzieki za te modlitwe krotka. Dzieki, za wiadomosc od Tuptusi :-D
  Ja tez mam cos dla Ciebie Lucusiu. Jutro Ci powiem o tym na biezacej stronie.
  Wlasnie skonczylam pisac komentarze i musze pojsc juz spac! Dobrej nocy z Bogiem i z Maryja !:-D

  • lucus said

   Z Panem Bogiem .
   Bog zaplac za modlitwe , ktora z przyjemnoscia odwzajemniam .
   :D :D :D
   Cos dzieje mi sie z kompem . Dobrej nocy :D

 50. Grazyna. said

  Nie .Z tym biskupem to nie jesr zart. Ja to wiem od dawna, tyle, ze nazwiska nie znam . MBM dziala w ukryciu, wiec biskup tez jest objety dyskrecja.
  Dobrego, Blogoslawionego dnia Lucus, zanurzonego we Krwi Chrystusa !
  CHRYSTUS KROLEM ! ! !

  • lucus said

   Przyjmuje Twoj ostatni komentarz jako dobry zart . :D
   Powyzej pisalam odnosnie pieczeci i mi COS przerwalo.
   MOJA PIECZECIA JEST OBRAZEK DWOCH NAJSWIETSZYCH SERC – NAJSWIETSZEGO SERCA PANA JEZUSA I NIEPOKALANEGO SERCA MARYJI. Oczywiscie poswiecony i wisi nad drzwiami wejsciowymi od 15 lat.
   Tuptusi tez mowilam aby taki sobie powiesila.

   Kroluj nam Chryste !!!

   • lucus said

    Pozdrawiam Cie serdecznie . Zycze Blogoslawionego dnia.
    Ostatnio zagladam tylko do tego kacika . Mam duze zaleglosci.
    Prosze o modlitwe i odwajemniam tym samym. Z Panem Bogiem . :D

 51. Grazyna. said

  Lucus ! Jutro okolo 17 tej napisze do Ciebie. Dobrej nocy z BOGIEM ! :-D

  • lucus said

   @ Grazynka
   Witaj . Tak myslalam ze wylewasz lzy w ” naszym ” kaciku.
   Fajnie miec taki ” Ogrodeczek ” :D
   Weszlam na Blog ale mnie ” zmdlilo … :( :( :(
   Poczekam az sie uspokoi. Nie wiem o co komu chodzi … moze cos zle ze mna … ale mam wrazenie ze mowia … po chinsku :D :D :D
   Czym wiecej atakuja ” MOJEGO ” Franciszka to ja Go bardziej lubie :D

   W sobote korzystalam z Sakramentu Pojednania i za pokute dostalam 1 dziesiatek Rozanca w intencji Ojca Swietego i za bladzacych .
   Ksiadz przyznal mi racje ze ci ,ktorzy nie uznaja Glowy Kosciola , sami wykluczaja sie z KOsciola.
   Modlitwe ta , wlaczylam do swoich codziennych modlitw. Dam rade. wstane wczesniej i odmowie :D . Z Panem Bogiem . :D
   Kroluj nam Chryste !!!

 52. Grazyna. said

  Szczesc Ci Boze Lucus !
  Nie ! Nie wylewam tu lez !
  Lubie nasz blog i tych , ktorzy pisza. Bardzo lubie ! Oni wszyscy to takie perelki.
  Wycofalam sie , bo chyba za bardzo narzucam im moj punkt widzenia, albo co niektorzy tak czuja. Oni maja racje Lucus, nie zmyslaja, a ksieza tez sa slepi.
  Ale zostawmy to Panu Bogu. Na sile nikogo nie oswiecimy Prawda. Lucusiu ! Mam dla Ciebie MEDALION ZBAWIENIA ! Istne cudo i lask z niego plynie „od groma”
  Ale o tym napisze Ci pod wieczor. Musze leciec. Blogoslawionego dnia, zanurzonego we Krwi Chrystusa.!:-D:-D

 53. Grazyna. said

  Witaj Lucusiu !
  Skonczylam modlitwe, wiec moge juz pisac do Ciebie.
  Ten Medalion, o ktorym wspomnialam ma imprimatur tak, ze spokojnie.
  Do Medalionu sa przypisane laski, wiele lask.Jedna z nich jest:
  p.2. Nie dopuszcze do tego, by ten kto nosi ten Medalion, zostal wprowadzony w blad przez falszywych prorokow i ich oredzia.
  p.8.Otrzyma szczegolna Laske odwagi do bronienia Prawdy.
  p.12.W czasie fizycznego niebezpieczenstwa przysle Moich Aniolow, by cie bronili ikierowali.
  p.17.Dostarcze ci sposobnosci do uzyskania kazdej Laski, celem uzyskania przez ciebie najwyzszego stopnia swietosci.
  p.18. Za kazdym razem gdy jestem wzywana przez ten Medalion pod tytulem Posredniczki Wszystkich Lask i Wspolodkupicielki, zostanie poslany przy boku wzywajacego jeszcze jeden Aniol, zeby oswiecal i pocieszal.
  p.25.Przy tym Medalionie bedzie Wielki Aniol, by walczyc ze zlym duchem i bronic dusz.
  I co Ty na to Lucus? :-D
  To tylko niektore Laski z 45 ciu ! Medalion jest piekny i duzy.
  Czy przyjmiesz go ode mnie Lucusiu ?
  Ja dzis bylam na Mszy Sw.i na Adoracji i znowu wydrukowalam 60 Pieczeci Boga Zywego, poswiecil je ksiadz, a Pan Jezus w NS Poblogoslawil z bliska. Ale to Ciebie nie dotyczy i tak. Czy juz odrobilas zaleglosci ?
  Czekam na Twoja odpowiedz. Z BOGIEM i z Maryja.

  • lucus said

   @ Grazynka.
   Skad masz Medalion mysle ze jest MEDAL NIEPOKALANEJ .

   Na jednej stronie Niepokalana na drugiej litera M , Czy tak ? Taki mam – nawet kilka. . Grazynko nie wiem NIC na temat Pieczeci Boga Zywego ale obrazek Dwoch Najdrozszych Serc mozesz sobie zamiescic nad drzwiami wejsciowymi .
   dzisiaj mialam bardzo pracowity dzien. – KUCHENNE REWOLUCJE : Nalesniki ze smazonymi jablkami, Jablka w ciescie i zupa pomidorowa na jutro . dzisiaj na kolacje Kluski slaskie i pozostalosci z lodowki :D Nawet bylo dobre. :D
   Jutro dzien zajety . W Parafii 40 – godzinne Nabozenstwo konczy sie Nieszporami w Niedziele.
   Pozdrawiam serdecznie . Zycze Blogoslawienstwa Bozego. Z Panem Bogiem

 54. Grazyna. said

  To nie tak Lucusiu, to nie ten Medalion. Nic nie rozumiesz, smutno mi. Z Panem Bogiem !

  • lucus said

   Przepraszam . Grazynko wiec mi powiedz. Dlaczego Ci smutno ?
   Zwyciestwo przyjdzie przez Maryje.
   Niepokalane Poczecie , Niepokalane Serce, Niepokalane rece ONA ma.
   ONA zetrze glowe weza . Jesli chcesz moge wyslac dla Ciebie TEN MEDAL NIEPOKALANEJ.
   Smiac mi sie chce bo ktos o nicku Jurand napisal ze jego zdaniem antychrystem moze byc Putin . bo pochodzi ze Wschodu . Ja napisalam ze moze rowniez byc Jaruzel – pochodzenie tez wschodnie i inne parametry jak nietykalnosc wskazuja na niego. Czy to nie paranoja ? :D :D :D.
   Jesli nie wiadomo czy sie smiac czy plakac lepiej sie smiac :D a reszte zostawic Panu Bogu. :D On kazde zlo potrafi przemienic w dobro .
   Bogu Niech Beda Dzieki za Jego milosc do nas.
   Zagladne na blog ciekawi mnie co tam zastane. Lubie minusujacych – maja charakter … ) Najgorsza jest obojetnosc – mamy byc albo zimni albo goracy !

   Zycze Blogoslawienstwa Bozego i opieki NIepokalanej. Szczesc Boze !!!

   • lucus said

    Grazynko jestes zajeta. Czy napisalas TO WAZNE co mialas napisac na biezacej stronie ?
    Zycze Blogoslawienstwa Bozego.
    Prosze o modlitwe i odwzajemniam swoja ,
    Z Panem Bogiem !

 55. Grazyna. said

  Lucusiu, nie pisze tego co planowalam, bo usunelam sie z blogu w cien. Daje ludziom pozyc beze mnie i mysle, ze ciesza sie z tego.A smutno mi, poniewaz wczoraj bylo mi smutno, a Ty moją, najpiekniejszą pod sloncem oferte – Medalion Zbawienia Maryi Posredniczki Wszystkich Lask i Wspolodkupicielki, bagatelizujesz i pokazujac mi dwa ostre , wielkie noze mowisz : Kuchenne Rewolucje !, po czym moje unoszace sie niebianskie zapachy kadzidla i mirry, zamieniasz w jednej chwili na zapachy ze swej kuchni. Dajesz mi powachac smazone nalesniki, kluski slaskie i zupe pomidorowa. Zeby to chociaz byla koperkowa, albo ogorkowa lub pieczarkowa oraz kluski ziemniaczane ze skwarkami… Ale na serio, Lucunko, ten Medalion, to istne Boze szalenstwo, a Ty go tak lekka raczka odrzucasz i mowisz, ze masz kilka, a nie masz ani jednego i nie wiesz z czego rezygnujesz ! Tak jak ten Obraz Jezusowego Serca dziala cudownie. Cos podobnie cudownego! On jest nam dany na Czasy Ostateczne. Czy Ty wogole wierzysz, ze zyjemy w takich wlasnie czasach ?
  Lucus, modl sie za p Franciszka, bo tak trzeba. Na przelomie wrzesnia i pazdziernika wymodlilam dla niego 9 Aniolow, aby go chronily i walczyly o niego.
  To jest moj brat w Chrystusie Jezusie i chcialabym, aby byl zbawiony. Nie zakochuj sie jednak tak bardzo w nim, bo bedzie Ci przykro pozniej. Obserwuj go…
  Od dzis w mojej parafii rozpoczyna sie 40 godz. ADORACJA N. S.Bede tam przez 2 noce z Panem Jezusem ! Tak sie ciesze.Miesiac temu bylam w Irlandii na takim maratonie adoracyjnym. Ale to byla frajda 3 dni w odleglosci 60 cm od Niego. Koncze, pozdrawiam Cie w Chrystusie Krolu i w Matce Zbawienia !
  Mam Twoj adres mailowy od dwoch dni,ale lubie z Toba gadac w tym kaciku :-) :-)

  • Jadwiga said

   Grażynko przepraszam że wchodzę w Waszą dyskusję ale czy ja mogę prosić o taki medalion,nie mogę dotrzeć do żródla a tyle o nim słyszałam,

 56. Grazyna. said

  Moj dlugi kom. W SPAMIE !!!

 57. Grazyna. said

  Kochana jestes Jadziu !
  Mam tylko jeden dla Lucusi, choc ona nie wie, ze warto go chciec :-D
  Teraz juz nie zdaze poszukac, bo ide na Adoracje, ale jutro podam Ci namiary.
  Ciesze sie, ze zapytalas. Z BOGIEM I Z MATKA ZBAWIENIA :-D
  Tu na tej stronie podam Ci adres mailowy i telefon.

  • lucus said

   @ Grazynko
   Prosze powiedz mi cos wiecej ?
   Dziekuje Ci z calego serca
   . Napisz o Medalionie … prosze.
   W przyszlym tygodniu bede rozmawiac z Tuptusia ciekawa jestem czy Ona wie o Medalionie . prosze napisz jak sie dokladnie nazywa i spytam wujka Google .
   bardzo lubie ten ” nasz ” kacik . Od dzisiaj do niedzieli bede wiekszosc czasu spedzac na Adoracji – mamy 40 godzinne Nabozenstwo. Co za szczescie , co za LASKA byc blizej Jezusa .
   3 listopada Ks. Piotr w kazaniu mowi ze obojetnie co by sie dzialo MY MUSIMY TRWAC PRZY KAPLANACH. I IM POWIEDZIEC , ZE Z NIMI JESTESMY. .
   Mi tez smutno ze jest tyle nagonek na kaplanow – musimy sie za Nich goraco modlic .
   Grazynko czy Ty nalezysz do Parafii Sw. Stanislawa Kostki ? Tak jak Ja ?. Czy TO PRZYPADEK ze obie bedziemy adorowac Pana Jezusa w tym samym czasie ? TEGO SAMEGO PANA JEZUSA w innym miejscu.? To jest ogromna Laska.
   Zycze Blogoslawienstwa Bozego dla Ciebie i calej Twojej rodzinki.
   Kroluj nam Chryste !!!

   • lucus said

    Grazynko
    Koperkowa musialaby by byc z lanymi kluseczkami a takich moj maz nie uznaje. :D Trzeba w cos wbic zeba , a nie cedzic przez zeby :D
    Grazynko prosze zanim do mnie napiszesz na e-mail napisz abym nie skasowala nie otworzonej poczty. Przewaznie jesli nie znam adresata poczte kasuje bez otwierania. :D
    Jestem ci ogromnie wdzieczna i przytulam Cie do mojego siostrzanego serca , ze z tego ” TLUMU ” ktory sie przez blog przewinal chcesz mnie takim skarbem jak ” MEDALION na czasy ostateczne ” obdarzyc .
    Za coz tyle szczescia !!!. Odwzajemniam sie modlitwa. Niech Niepokalana obdarzy Cie swoja przemozna opieka. Z Panem Bogiem .

 58. Grazyna. said

  Witaj Lucusiu !

  Te Adoracje, sa teraz wszedzie, tak ze badz spokojna, nie siedze Ci za plecami.
  To bylby numer :-D :-D
  Mysle, ze jestesmy daleko od siebie. Widocznie Dobry BOG pragnie obdarowac Ciebie tym Medalionem . :-D Teraz mam troche pracy, pozniej napisze do Was o Medalionie. Owocnego Spotkania z Najswietszym Sercem Pana Jezusa !
  Ja takze modle sie za Ciebie i za caly nasz Blog :-D
  Pozdrow Tuptusie .Pamietam o niej w modlitwie.
  MARANATHA !

  • lucus said

   Juz zaczelam robic przeglad GRAZYNEK wokol siebie i potencjalnych TEZ >
   :D :D :D A moze ta to jest TA GRAZYNKA ? :D :D :D
   Tak naprawde to chcialabym abys tracnela mnie w ramie i powiedziala : TO JESTEM JA :D WLASNIE JA :D TA OD MEDALONU :D
   Pytanie do Jadzi :D
   Witaj Jadziu w naszym kaciku :D Powiedz prosze JAK NAS TU ZNALAZLAS :D :D :D ?
   Kto Ci powiedzial ze dwie duszyczzki sobie tu plotkuja ?
   Mozesz dolaczyc do nas :D JEsli oczywiscie chcesz :D
   Pan Jezus powiedzial : GDZIE DWOCH LUB TRZECH SPOTYKA SIE W IMIE MOJE … JA JESTEM WSROD NICH :D
   Prosze napisz cos JADZIU :D
   Napisz jak znalazlas nasz kacik ? :D

   Bedzie nam weselej. :D :D :D
   Grazynka chce URATOWAC MOJA BIEDNA DUSZE> MOdli sie za mnie i nawet chce mi ofiarowac swoj SKARB> A ja zyje w ciemnocie i martwi sie MOJ ANIOL STROZ ( GRAZYNKA ) abym nie zeszla za wczesnie z tego swiata , :D
   Sw. Augustyn powiedzial : JESLI URATOWALES CHOC JEDNA DUSZE ZBAWILES SWOJA WLASNA ”
   Za to kocham Cie Grazynko. Modl sie za mnie ja za Ciebie i spotkamy sie w Niebie.
   Biegne do kosciola. SPOTKAMY SIE POZNIEJ :D . Zycze Blogoslawionego dnia.
   Z Panem Bogiem . :D

 59. Grazyna. said

  Dzieki Ci Lucusiu, BOG zaplac !

  Kto posiada Modlitewnik na Czasy Ostateczne , Rudolfa Szafera – Armia Najdrozszej Krwi Jezusa Chrystusa, moze na stronie 274 znalezc dokladne informacje na temat MEDALIONU pod nazwa MARYJA WSPOLODKUPICIELKA I POSREDNICZKA WSZYSTKICH LASK.
  Jeden z wizjonerow z USA mial wizje i polecenie Matki Bozej wykonania i rozprowadzenia duzego medalionu ( 21 cm² ). W imieniu Urzedu Nauczycielskiego Kosciola Swietego bp Maria Miguet z Francji dnia 15.06.1992 r. udzielil na ten wielki dar Bozy imprimatur. Medalion zawiera w sobie rozne znaki i obrazy. Kazdy szczegol ma swoje znaczenie. Matka Boza wyjasnia bogatą tresc w nim zawartą…
  W komentarzu nr. 53 wymienilam kilka lasl, ktore mozna uzyskac przy pomocy Medalionu. W Modlitweniku wymienionych jest 35 lask, w ksiazeczce oryginalnej, ktora mozna zakupic wraz Medalionem( 15 zl ) jest ich wymienionych 45.
  Ten Medalion mozna nosic na sobie albo w kieszeni.

  • lucus said

   Dzieki serdeczne.
   Armia Najdrozszej Krwii – to moj ulubiony modlitewnik. Nosze go wszedzie. Kartki sie rozlatuja wiec zwiazany jest gumka :D. Kilka dalam przyjaciolom z jakis tam okazji :D
   Modlitewnik ten nie ma imprimatur ale ten ktory ja mam ma IMPRIMATUR moje :D Jeszcze dzisiaj przeczytam dokladnie. Wezme sobie na Adoracje NS. :D
   Grazynko a ja Tobie polecam 7 Ojcze Nasz … , 7 Zdrowas Maryjo … )
   przez 12 lat … ILE TAM LASK !!!! DLA CALEJ RODZINY I NIE TYLKO :D :D :D Jesli ktos odejdzie do Pana wczesniej bedzie mial zaliczone w calosci :D
   Zycze Blogoslawionego dnia. :D Z Panem Bogiem :D

 60. Grazyna. said

  Jak zdobyc Medalion:
  Mali Rycerze, Warszawa,
  tel 22/7816781 p. Maria
  Zamowienie mozna zlozyc : e – mail. maria.mrozek 11@wp.pl.

  Zycze wielu Bogoslawienstw i Opatrznosci Bozej !:-D

 61. Grazyna. said

  Lucus, ja nie martwie sie o to, abys za wczesnie nie zeszla ( mozesz sobie zejsc, kiedy BOG zechce :-)), ja sie martwie o to, GDZIE Ty zejdziesz :-D
  A koperkowa najlepsza jest z ziemniaczkami :-D
  Nie bedzie mnie do 24 tej. Odpisze jak wroce. Z BOGIEM i MATKA ZBAWIENIA !
  Ten Medalion tez nazywa sie Medalionem Zbawienia. :-D
  Jadziu -Pozdrawiam Cie i wlaczam wmodlitwe :-D

  • lucus said

   @ Grazynka Dziekuje :D
   Grazynko robie co moge i jak moge aby nie poniewierac sie po ” przedsionkach ” A jak bedzie ? Czas pokaze :D
   Z Panem Bogiem ! :D

 62. Grazyna. said

  No, dzieki Lucusiu !
  Tos mi podsunela lakomy Kasek.
  Masz racje :-D
  Modle sie dzieki Bogu 12 ty rok :-D:-D ta piekna modlitwa. :-D

 63. Jadwiga said

  Lucusiu i Grażynko-Siostrzyczki moje kochane ja na Was natrafiłam przypadkiem choć ponoć nie ma przypadków.ale kłopot zaczął się dopiero po wyjściu z tej strony.
  Nie mogłam Was odnaleść, po tym jak poprosiłam o medalion opuściłam tę stronę i było już pozamiatane,ale dziś mi się udało choć do końca nie wiem jak ale bardzo serdecznie Was ściskam i od dziś imiennie otaczam swoją modlitwą.
  Muszę przyznać,że jestem typową blondynką jeśli chodzi o komputer,ale udało się.Bóg zapłać za adres,zaraz zamawiam Medaliony.
  Proszę pozdrowić ode mnie Tuptusię,brakuje mi jej wpisów .często wspominam Ją na modlitwach.
  Jak jeszcze uda mi się tu trafić to chętnie z Wami pogadam,Wesołe z Was babeczki a wokoło taka nuda.Ja miałam Adoracje z poniedziałku na wtorek,być może jedna z Was jest mojej djecezji albo z mojego województwa bo w moim przypadku to 2 różne miasta.
  Pozdrawiam! Z Panem Bogiem.

  • lucus said

   @ Jadzia .
   Zapamietaj adres : DRAMATYCZNY LIST … :D :D :D
   Przekaze pozdrowienia TUPTUSI. Ona jest taka kochana.i bardzo lubi plakac … z RADOSCI :D :D :D Ona tez teskni …kocha wszystkich i mowilam jej ze jej praca jest NIEWYKONYWANA ; NIKT NIE WKLEJA NOWENN.
   Tuptusia modli sie za nas wszystkich. Mam nadzieje ze sie odezwie i przekaze to co ma do przekazania. Ja nie chce byc PRZEKAZNIKIEM , chyba ze byloby to KONIECZNOSCIA> RATUJACA ZYCIE :D :D :D
   Mowie co dzieje sie na blogu nawet ile otrzymam minusow . :D :D :D
   Ale ja sie z nich ciesze … bo wiem ze jakies duszyczki przeczytaly :D to co napisalam :D i o to chodzi :D Jesli byloby 0 plusow i zero minusow — ciezka sprawa :D trzeba byloby strzepac pyl z nog i zmykac … :D :D :D
   Narazie musze bronic mojego Franciszka :D On jest kochany :D czasem mowie nawet Swiety Franciszek :D a chodzi mi o Ojca Swietego :D Kononizowany za zycia :D :D :D

   CZAS –
   TRZEBA ZYC , a nie tylko istniec – Plutarch
   Wiec zyjmy jak mozna najpiekniej
   Czy piekne czy szare sa dni
   Bo zycie to skarb w naszych rekach
   I przez nas ma swiat lepszy byc

   PIEKNEGO ZYCIA ZYCZE
   Z PAnem Bogiem

   Nie wiem jak to sie stalo ze tytaj ZAPARKOWALYSMY . Nikt tu nie zaglada … chyba ze przypadkiem … widac po plusikach. Bylam chwile na GORZE ale oberwalam po lapkach i zeszlam do kacika.
   Grazynko Bog Zaplac ciesze sie pozdrawiam Was KOCHANE SIOSTRZYCZKI. Wzmocnilam organizm pomidorowka i ide jeszcze na Adoracje.
   Jadzia ja tez nie jestem orlem a moze i dobrze bo nie chce sie od czego kolwiek uzalezniac
   Szczesc Boze !!!

 64. Grazyna. said

  Jadziu, tak myslalam, jak napisalas :-D Mialas klopot, zeby tu wrocic :-D
  Nawet myslalam, ze jestes moze moja zanajoma Jadzia , ale ona jest brunetka..
  Bedziesz miala radosc z tego Medalionu ! A nacalujesz sie Go !
  Podczas kazdej modlitwy zakladam na palec srodkowy obracze, a Medalion trzymam w dloni, W ksiazeczce rtzeba zaznaczyc sobie kolorami, lub roznymi znakami te punkty, ktore sa do wykonania, codziennie w formie gestow, te jednorazowe np nadanie Imienia Aniolowi, te do rozwazania -nabozenstwo itd.
  Inaczej trudno zapamietac i szybko znalezc. Radosc z tym Medalionem jest nieprzecietna ! :-D:-D Pozdrawiam Cie Jadziu z Bogiem i z Aniolami ! :-D
  Nie ma przypadkow !:-D

 65. Grazyna. said

  Lucusiu !
  Matko Boska ! Wlasnie o to chodzi , ze beda go kanonizowac szybko za zycia. Wielu zwiedzie, bo jego postawa nie bedzie jednoznczna i jest efekciarzem. Pan Jezus powiedzial nie tak dawno, ze naiwni pojda za nim, jak baranki na rzez !
  To dlatego Pan Jezus postawil mni przy Tobie jak Aniola, bo bardzo Ciebie kocha i nie chce Cie stracic. Ale nic juz nie mowie, mam nadzieje, ze Medalion pomoze Ci uskoczyc na czas, jak to ktos super na samej gorze powiedzial do Ciebie. Ten wpis, tej osoby podoba mi sie najbardziej.:-D . Tyle. Reszte napisze okolo 11 tej.
  ” O Maryjo, jak Cie kocham, o Maryjo wieelbiee Cie !! „!:-D :-D

 66. Grazyna. said

  Lucus! Poszedl do SPAMU !

 67. Grazyna. said

  Lucynko, wczoraj podczas dlugiej , kilkugodzinnej Adoracji, Pan Jezus dal mi to, na czym tak bardzo mi zalezalo . Na str. 177 w Modlitewniku, ktory ma Twoje imprimatur, znalazlam modlitwe wynagradzajaca, za grzechy nasze, bliskich, bliznich !!! Ekspiacja jest bardzo wazna, a tak malo sie o tym mowi! Prawie wcale !
  Trzeba to przemodlic w skupieniu ze skrucha w sercu az do str.188. Jesli dzisiaj idziesz znowu na Adoracje moze, zechcesz uczynic to?. Ja tez dzisiaj ide na 2 godz 20.00 – 22.00. Wczoraj bylam w kosciele sama przed Panem Jezusem w N S.
  przez dluzsza chwile, dla mnie bylo to bardzo przyjemne. Potem zeszli sie ludzie.
  Dzisiaj odwiedze Cie w domu mailem, bo potrzebuje Twoj adres do wysylki Medalionu.
  Wczoraj ugotowalam bardzo dobra zupe -krem, z 4 marchewek duzych i jednego sredniego pora. Obralam marchewke, pokroilam na kawalki wraz z porem ,wrzucllam tez do garnka kawalek piersi z kurczaka i kostke Knorr, pieprz, sol, a pod koniec troche roztartego w palcach majeranku i cynamon. Po 40 tu minutach gotowania pokroilam mieso na mniejsze kawalki i calosc przemiksowalam na kremowa mase. Taka goraca zupa- krem dobrze smakuje z ciepla, z piekarnika bagietka nafaszerowana maslem i czosnkiem, zwlaszcza zimowa porą.
  Na razie tyle. Pozdrawiam cieplo i zycze Blogoslawionego dnia ! :-D

  • lucus said

   Zupa – miam , miam. nigdy takiej nie jadlam … jeszcze bagietka . z maslem i czosnkiem … niebo w gebie … ale to jest BOMBA kalorii :D :D :D
   Ja 3 dni uwazam co jem i kontroluje wage a w nastepne 4 szykuje przysmaczki. Grazynko kochana ja sprobuje zdobyc ten medalion . Dziekuje ze mi o NIM powiedzialas . Moze Pan Bog ze spotkamy sie kiedys osobiscie ?
   Jesli nie zdolam zdobyc to Cie poprosze. Trzymaj narazie i pilnuj NASZEGO SKARBU. Ja wczoraj ugotowalam kapuste ( kiszona ) z biala fasola , cebulka na maselku. biala fasola ( z puszki ) i roztarte 4 grzybki suszone .Do tego 2 lyzki kaszy jaglanej . To jest przepis mojej mamy na kapuste wigilijna. Nieraz gotuje ja 2 -3 razy w roku ale w tym roku jest dopiero pierwszy raz :D Byla suoer. Zupke z twojego przepisu sprobuje ugotowac. LUBISZ DOBRE JEDZONKO TAK JAK JA> :D ;D :D
   Ale mysle ze rownie dobra jest bez miksowania ? … Prawda ? :D
   Od czasu do czasu trzeba wzmocnic organizm czyms wylwintnym :D
   Pozdrawiam serdecznie. dzisiaj bede czytac WANDE BONISZEWSKA – obiecalam Tuptusi. wczoraj rozmawialam z Tuptusia. Dziekuje wszystkim za modlitwe i zapewnia o swojej.
   Z PAnem Bogiem !
   szczegolnie w okresie pierwszych chlodow organizm nie da sie oszukac :D

   • lucus said

    Dzisiaj mamy zakonczenie 40-godzinnego Nabozenstwa. Ide na Adoracje godzine przed Nabozenstwem
    Pozdrawiam serdecznie . :D

 68. Grazyna. said

  :-D

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

 
Obserwuj

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.

Dołącz do 370 obserwujących.

%d bloggers like this: