Dziecko Królowej Pokoju

Pokój musi zapanować pomiędzy człowiekiem i Bogiem, a także między ludźmi

Nadchodzi 2012 rok

Posted by Dzieckonmp w dniu 31 Grudzień 2011

Ci którzy się modlą nie boją się przyszłości

Drogie dzieci! Dziś wzywam was do odnowienia modlitwy i postu z jeszcze większym entuzjazmem, aż modlitwa stanie się dla was radością. Dzieci, kto się modli nie boi się przyszłości, a kto pości nie boi się zła. Je powtarzam jeszcze raz, tylko z modlitwą i postem można powstrzymać wojny – wojny z waszej niewiary i jego strach przed przyszłością. Jestem z wami i nauka dzieci: w Bogu jest waszym pokojem i nadzieją. Tak więc zbliżyć się do Boga i umieścił go na pierwszym miejscu w życiu. Dziękuję, że odpowiedzieliście na moje wezwanie. (25.01.2001)

„Bóg nas kocha bracia i siostry. Królowo Pokoju chcemy przede wszystkim podziękować za wszelkie dobro, które Ojciec Niebieski dał nam w tym roku (2011) dla mnie, mojej rodziny, czytelnikom tego bloga i wszystkich drogim dzieciom. Dziękujemy za Twoje Królowo Pokoju wstawiennictwo u Pana i Syna Twego Jezusa, przebacz nam nasze grzechy i pomóc nam w naszym nawróceniu i uświęceniu, nigdy nie zostawiaj nas, bo bez Ciebie, my, Twoje drogie dzieci, jesteśmy niczym. W 2012 roku my Twoje dzieci tego świata, prosimy  Cię pomóż nam w realizacji planów, które masz w zapasie dla nas. Prosimy Cię uświęć nas, daj nam spokój, opiekuj się nami, przymnóż zdrowia i szczęścia, tak byśmy mogli pokonać szatana i mieli życie wieczne. Amen „.

Błogosławieństwa Bożej Dzieciny – przyszłego Króla Polski z rąk Maryi
Królowej Polski na cały rok 2012 i lata następne życzymy ja i Radosław wszystkim czytelnikom bloga , wszystkim Polakom zamieszkałym w kraju i poza jego granicami.

Odpowiedzi: 105 to “Nadchodzi 2012 rok”

 1. Ines said

  piekne zyczenia z calego serca dziekuje i dolaczam sie do zyczen odwajemniajac rownoczesnie

 2. anna said

  Pokoju, miłości i Bożej Opieki dla całego świata.

 3. grzes said

  • wierny said

   Przepraszam,jaki przerazający film i jakie wcielenie zła jak pisze w tytule?Od żadnego swiatowego przywódcy nie słyszałem tak ładnych i tolerancyjnych życzeń dla chrześćjan z okazji Bożego Narodzenia.Widac teraz jak media manipulują Iranem i w jakim świetle pokazują prezydenta Iranu.

   • Ann said

    No wlasnie…jaki przerazajacy???…Mozna nawet powiedziec,,,ze cieplo sie zrobilo pod sercem od Takiego
    pozdrowienia…Niestety maja w tym cel inne panstwa, aby przedstawic go jako wcielonego zla…

   • cox said

    Poprostu na to co mówią nam nasze ,,wolne media” trzeba patrzeć przez filtry!

 4. babcia said

  Dzięki za Zyczenia.Oby sie spełniły!!!
  KRÓLUJ NAM CHRYSTE!!!
  Przy okazji:
  Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

 5. Pro Publico Bono said

  Pomysłodawcom bloga i blogowiczom Błogosławionego Dosiego Roku 2012
  Chrystus Królem

  • KRYSTYNA said

   NA NOWY NADCHODZĄCY ROK 2012

   Niech Was Pan błogosławi i strzeże.

   Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad wami,

   niech was obdarzy swą łaską.

   Niech zwróci ku wam oblicze swoje

   i niech was obdarzy pokojem (Lb 6,24-26).

   KRÓLUJ NAM CHRYSTE ! ! !

 6. pio9a said

  Nawróćcie się, póki czas, bo wszyscy zginiecie!!!

  Takie przesłanie otrzymał Władysław Biernacki w jednej ze swoich wizji. Po raz pierwszy doznał objawienia w kołobrzeskiej katedrze. Twierdzi, że dane mu było rozmawiać ze Stwórcą, a to co usłyszał znalazło swoje potwierdzenie w Biblii.

  „Piekło na ziemi – bo tak to można nazwać – będzie trwało trzy i pół miesiąca. Wojna zacznie się od Włoch. Na początku we Włoszech będzie straszna rewolucja. Zacznie się od Stolicy Apostolskiej. We Włoszech powstanie ustrój socjalistyczny. Socjaliści rzucą się na duchowieństwo. Będą znęcać się, torturować i mordować. Papież Jan Paweł II po trupach swoich kardynałów będzie musiał uciekać z Watykanu. Ucieknie do Francji. Stamtąd do Polski, gdzie pozostanie do końca wojny. Trzy i pół miesiąca nie będzie go na Stolicy św Piotra. Stolica Apostolska zostanie zdewastowana, zniszczona i znieważona […]. Jan Paweł II ma bardzo trudny pontyfikat, najcięższy ze wszystkich papieży. Rewolucja obejmie później Francję i Hiszpanię, jednak w tych krajach siły anty chrześcijańskie nie utrzymają się długo.
  W tym czasie Niemcy, czując zagrożenie, zechcą okrążyć i uderzyć na Rosję. Najpierw uderzą na Czechy i Słowację. Najeźdźcom sprzyjać będzie ludność cywilna i wojsko czeskie, Słowacy nie. Stamtąd klinem uderzą na Polskę i dojdą do Wałbrzycha. Wałbrzych i Kotlina Kłodzka będą zniszczone. Z drugiej strony Niemcy przez desant morski uderzą na Kołobrzeg. Miasto to zostanie zniszczone podobnie jak podczas Drugiej Wojny światowej. Niemcy zdobędą Kołobrzeg i utrzymają się w nim przez osiem dni. Dziewiątego dnia wojska polskie i rosyjskie okrążą desant niemiecki i tych, którzy nie zginą, wezmą do niewoli. Działań wojennych w Polsce środkowej nie będzie (nie znaczy to, że nie będzie tam innych zniszczeń spowodowanych kataklizmami, nie mówiąc już o głodzie, który będzie powszechny na całym świecie). Zniszczenia wojenne obejmą częściowo pas nadbrzeżny szerokości około 50 kilometrów od Kłajpedy aż do Szczecina. Atak na te ziemie rozpocznie się od strony morza, gdzie będzie stacjonowała grupa operacyjna wojsk Paktu Północnoatlantyckiego. Niektóre miasta, jak Gdańsk czy Elbląg, będą później niszczone przez wycofujące się oddziały rosyjskie. Działania wojenne przeniosą się następnie do Czech. Praga zostanie doszczętnie zniszczona. Za to, że naród czeski odstąpił od wiary, Bóg ześle na niego wielką karę. Praga nigdy nie będzie odbudowana.
  W kilka dni po rozpoczęciu działań wojennych w Europie środkowej i Wschodniej armia chińska ruszy na Rosję. W Rosji wybuchnie rewolucja. Chińczycy w zwycięskim pochodzie będą pokonywać do 200 kilometrów dziennie. Żołnierze chińscy okażą się jeszcze większymi barbarzyńcami niż hitlerowcy. Żadnego żywego Rosjanina nie puszczą żywego, czy to małego, czy dorosłego. Wojska rosyjskie będą cofać się w popłochu. Część dowódców rosyjskich zdradzi swój kraj i przejdzie na stronę nieprzyjaciela. Rosjanie widząc, że przegrywają na wschodzie, wycofają swoje oddziały z Czech i Niemiec. Na Niemcy zrzucą bombę atomową (będzie to o godz. 2 w nocy). W Niemczech nagromadzone są wielkie ilości różnej broni i amunicji. Gdy bomba atomowa wybuchnie, to eksplodują również składowiska broni. Większość Niemców zginie. Ci, którzy nie zginą, będą zalani wodą. Wszechmocna prawica Boga już od wieków przygotowuje Niemcom zagładę. Kara spadnie teraz za te wszystkie krzywdy na ich pokolenie, na ich potomstwo. Ocaleje tylko kawałek Brandenburgii, tj. ziemi leżącej koło Szczecina. Po dwunastu godzinach od wybuchu bomby atomowej w Niemczech miasto Gdańsk przeżyje trzęsienie ziemi, lecz nie poniesie wielkich strat.
  W tym czasie w Polsce wybuchnie rewolucja, która potrwa sześć dni. Wychowankowie komunistów rzucą się na nich samych i w straszny sposób będą się nad nimi znęcać. Będzie to zapłata za ich obecne wychowanie bez Boga […].
  Siódmego dnia rewolucji Bóg ześle na nasz tron mesjasza z Krakowa. Tak więc Kraków wyda dwóch mesjaszy. Jednego na tron Stolicy Piotrowej, a drugi na tron naszego kraju. Tym władcą na polskim tronie będzie zakonnik z Krakowa. Będzie on też naczelnym wodzem wojsk polskich. Przemówi do narodu polskiego i wtedy naród się uspokoi […].
  Wojska rosyjskie będą wycofywać się z Czech przez Węgry, Słowację i Ukrainę. Rosjanie w odwecie za dążenia Ukraińców do samodzielności zastosują taktykę spalonej ziemi. Będą bić, niszczyć i palić. To będzie wielka kara Boża. Tak jak w Czechach, tak i na Ukrainie naród odstąpił od Boga – cerkwie są puste, a kościoły polskie pozamykane. Wtedy gdy dziać się to będzie, Ukraińcy, obawiając się zagłady swojego narodu, wyślą delegację do Warszawy, do władcy polskiego z prośbą o ratunek. Armia polska pospieszy z pomocą. Polacy ze swoimi sojusznikami utworzą front sięgający od Kłajpedy aż po Morze Śródziemne. Na tym drugim froncie będą też obce wojska, które pospieszą Polsce z pomocą. Z północy: Szwecja, Norwegia i Finlandia, a z południa: Węgry i Rumunia. Z pomocą wojskową i gospodarczą pospieszy Francja i czarny lud. Węgrzy i Rumuni będą już po przewrocie rewolucyjnym, który będzie mieć miejsce w tym samym czasie co i w Polsce.
  Wojska rosyjskie będą uciekać w popłochu przed tak wielkim frontem wojsk sprzymierzonych. Nad Horyniem, pod miastem Kostopol, dojdzie do wielkiej trzydniowej bitwy. Straty będą duże po obu stronach. Horyniem popłynie czerwona od krwi woda. Rosjanie poddadzą się do niewoli. Polskie oddziały na południowym froncie ruszą aż nad Dniepr, do starych granic polskich i będą odpoczywać tam przez trzy doby W tym czasie armie chińskie zajmą już znaczną część terytorium Rosji. W obawie, aby Chińczycy nie zawojowali całego świata (takie plany mają już dziś), do wojny przystąpią Stany Zjednoczone, a następnie Kanada, Wielka Brytania, Australia, Indie, Indonezja i część sojuszniczych państw afrykańskich. W szybkim czasie zajmą Wietnam, Laos, Kambodżę, Tanzanię, Północną Koreę i wylądują na terytorium chińskim. Razem z zajęciem tych krajów przez wojska sprzymierzone upadnie tam na zawsze komunizm. Szybkimi atakami zdobyta zostanie niemal połowa terytorium Chin, ponieważ Chiny nie będą przygotowane na otwarcie przez sprzymierzonych drugiego frontu. Nastąpi to w czasie, kiedy główne siły armii chińskiej będą dochodzić już do Wołgi, a do Moskwy pozostanie im już tylko około 1000 kilometrów. Kiedy dowództwo polskie otrzyma informacje, że armia chińska zbliża się już do Wołgi, w porozumieniu z aliantami w Azji wyda rozkaz uderzenia na nacierające dywizje chińskie. Nad Wołgą przez cztery dni będą toczyć się zaciekłe walki. W tym czasie inne zgrupowania polskie zajmą Moskwę. Na południowym froncie Chińczycy przystąpią do kontrofensywy. Rzucą tak wielkie siły, że Polacy w popłochu zaczną się cofać aż do Dniepru. Na Dnieprze wojska polskie zajmą linie obronne. Tymczasem armia chińska będzie dążyć do okrążenia północnego skrzydła wojsk polskich i ich sojuszników broniących Moskwy, ale jej się to nie uda. Naczelny wódz wojsk polskich będzie pełen łaski Bożej, pełen miłości Bożej. Zwróci się z gorącą modlitwą do Boga Ojca, ponieważ Bóg Ojciec ma naród polski jako naród wybrany, któremu obiecał wszechstronną pomoc. Bóg udzieli pomocy. Obudzi swoje śpiące wojsko, a przede wszystkim ducha w oddziałach polskich. Wskutek kontrnatarcia Chińczycy zaczną się w nieładzie cofać. W odwecie użyją bomby atomowej. Na szczęście wszechmocna Prawica Boża do tego nie dopuści. Specjalistom polskim uda się za pomocą urządzeń elektronicznych zmienić tor lotu pocisku i skierują ją z powrotem na pozycje chińskie. Tak więc Chińczycy zginą od własnej broni.
  W czasie gdy amerykańska armia zajmie połowę terytorium Chin, w USA powstanie wielki chaos, co wpłynie na morale żołnierzy amerykańskich na froncie. Wybuchnie tam krwawa wojna domowa, bratobójcza rzeź, podobna do tej w Rosji. Biedota rzuci się na farmerów i fabrykantów Niemal wszystkie fabryki i fermy zostaną zdewastowane i spalone. Nastąpi wielka bieda i głód. Złoto na wiele się nie przyda, bo za nie chleba nie kupi. Pojawi się szereg groźnych chorób i epidemii. Całe Stany Zjednoczone rozpadną się na małe państwa. Będą zabiegać o pomoc żywnościową od Polski. Waszyngton i Nowy Jork zostaną zniszczone wskutek trzęsienia ziemi. Stanie się to w nocy, o godz. 3 nad ranem. Miasta te nigdy już nie zostaną odbudowane. W USA przez dwa i pół roku nie będzie rządu.
  Wielka Brytania w tym czasie też będzie przeżywać wielką tragedię – rewolucję. Para królewska będzie zmuszona uciekać na Bermudy, lecz i tam dopadną ją zabójcy. Dwa lata Brytyjczycy będą bez rządu. Dopiero po tym okresie wkroczy tam armia francuska, która zaprowadzi ład i umożliwi powstanie nowego rządu. Obecnie Francja odchodzi od wiary, ale po wojnie będzie bardzo gorliwa. Duży wpływ na postawę religijną rodaków będzie miał niezwykle pobożny władca Francuzów. Zaprowadzi on porządek nawet w innych krajach […].
  Po Trzeciej Wojnie światowej nie będzie krajów kapitalistycznych ani komunistycznych. Nastaną rządy demokracji Chrystusowej, oparte na prawdzie, sprawiedliwości, godności człowieka i miłości. Polska stanie się wielkim mocarstwem, takim, jakim jeszcze nie była za swego istnienia. Bóg nas podniesie do tak wysokiej rangi przez nasze modlitwy, które zanosimy do Niego. Także naród rosyjski stanie się bardzo gorliwym ludem Bożym i dobrowolnie znajdzie się pod patronatem Polski. Nastąpi zjednoczenie Słowian Europy. Do Polski dobrowolnie przyłączą się Czechy, Słowacja, Brandenburgia [pozostałość Niemiec], Estonia, Litwa, Łotwa, Białoruś i Ukraina. Do tej wielkiej braterskiej wspólnoty dołączą również Węgry i Rumunia. Wiara i modlitwy narodu polskiego tak rozpalą miłość Boga Ojca, Jezusa Chrystusa i Matki Najświętszej , że sam Bóg będzie walczył w naszym imieniu i da narodowi polskiemu całkowite zwycięstwo nad armią chińską. Przywódca chiński skłoni głowę przed polskim władcą. Chiny zechcą włączyć podbite tereny w skład swego państwa, ale wskutek zdecydowanej postawy Polaków skłonne będą zawrzeć z Polską traktat pokojowy w Chabarowsku. Do tego jednak nie dojdzie. Podpisanie traktatu pokojowego nastąpi dopiero po kilku tygodniach w Warszawie. W jego wyniku Chiny wycofają się z okupowanych terytoriów. Powstaną nowe państwa azjatyckie. Wojska japońskie, które wejdą w głąb Rosji, ostatecznie zajmą tylko Władywostok i swoje stare ziemie, po czym zawieszą działania wojenne […].
  Rewolucję przejdzie wiele narodów na całym świecie, w tym także Kanada i Australia. W trakcie tych strasznych wydarzeń zginie część Anglii. Londyn zostanie zniszczony przez trzęsienie ziemi. Zginą całe miasta i państwa, jak: Dania, Holandia i Portugalia. Jedne lądy zginą, a nowe wyłonią się na oceanach. Położenie geograficzne Ziemi będzie inne. Zmieni się położenie terytorialne dwóch obecnie wielkich mocarstw: Stanów Zjednoczonych i Rosji, które później staną się państwami podrzędnymi. Po strasznej tragedii wojennej nastanie wielki dobrobyt. Ziemia wyda ludziom wszystkie bogactwa, jakie posiada. Ludzie będą żyli dostatnio jak nigdy dotąd. Zapanuje wielka miłość do Boga i do bliźniego. Będzie wielki kult do Serca Pana Jezusa i Matki Najświętszej. Po wojnie zostaną odbudowane m.in. Paryż, Rzym i Madryt. Nad wieloma miastami będą fale wody, a niektóre porosną mchem. W tej wojnie procentowo najmniej zginie ludzi rasy żółtej, bo ich Bóg zachowa jako narzędzie kary dla rasy białej. Rasa biała będzie musiała jeszcze znosić cierpienia od rasy żółtej za to, że biali siebie uważali za lepszych i mądrzejszych. Sami byli panami, a innych mieli za niewolników i znęcali się nad nimi. Dlatego sami staną się niewolnikami. Nastąpi to jednak dopiero później, gdy rasa żółta zaleje cały glob ziemski i będzie panować przez trzy lata i sześć miesięcy […].
  W 1978 roku w Babilonie, z żydowskiej prostytutki, narodził się Antychryst. Żyje on jeszcze w ukryciu i ujawni się w swoim czasie. Swoją wiedzą zdobędzie cały świat. Będzie małpował Chrystusa-Mesjasza, a gdy wejdzie na tron w Chinach, powie: Jestem Chrystus-Mesjasz pochodzący z matki Żydówki, a ten, co był, to zwodziciel […] .Antychryst dla pozoru, żeby zwieść jak najwięcej ludzi, umrze, a trzeciego dnia zmartwychwstanie (pozornie umrze i pozornie zmartwychwstanie). Wielu ludzi w niego uwierzy zwłaszcza Żydów […].
  Przez swoją mądrość wybije się na wielkiego władcę w Chinach. Zdobędzie świat podstępnie i bez boju. Będzie tak sprytny, że bardzo szybko, zaledwie w ciągu kilku miesięcy, przez postawienie ultimatum opanuje cały świat, w tym także Polskę. Zastępcą jego będzie katolicki biskup. Represje najpierw dotkną duchowieństwo. Zacznie mordować kapłanów i biskupów, zamorduje też ostatniego papieża […].
  Tych, którzy nie przystaną do jego nauki, Antychryst będzie bezlitośnie zabijał. Nie da żywności. Trudno będzie znaleźć kapłana, żeby przyjąć Sakramenty Święte. Kościół przejdzie do podziemia […].
  Pan Bóg ześle z Raju do walki z nim Eliasza i Henocha. Prorocy ci będą głosili Świętą Ewangelię o Chrystusie. Po trzech i pół roku swej misji zginą z rąk Antychrysta. Ciała ich będą leżały nie pochowane przez trzy dni. Trzeciego dnia, na oczach tłumu, mocą Bożą zmartwychwstaną i wstąpią do Nieba. Gdy Antychryst będzie małpował wniebowstąpienie, kiedy mocą szatana uniesie się w obłoki, zostanie zabity piorunem przez św. Michała Archanioła i spadnie na oczach tłumów w otwartą czeluść ziemi, ziejącą siarką i ogniem. Niedługo po tym nastąpi Sąd Ostateczny i wskrzeszenie umarłych oraz nowe Niebo i nowa Ziemia”.

  Co Myślicie o tej wizji?

  • pio9a said

   Czy ktoś to czytał?

   • pio9a said

    Poprawiony link:

    • appa said

     A czy ta Pani to Katarzyna Szymon? Wspaniała kobieta też mistyczka, zapomniana troszkę. Jej zycie było bardzo ubogie, pełne Boga, duzo cierpiała, prosta kobieta a jak szlachetna. Wzór pokory. Musze wrócić kiedyś do jej lektury, w internecie jest tekst o jej życiu, miło się czyta, poczatek tekstu to opinie ludzi o niej samej. Polecam. Z tego co pamiętam Matka Boska własnie u niej wzywa kobiety by nie nosiły spodni. Pana Władysława nie znam, ale pamiętam że gdzies czytałem o walce Eliasza i Henocha z antychrystem.

    • benka said

     ad. Pio9a
     Nie czytałam tej pozycji.
     O Panu Biernackim , czytałam w książce Sieradzkiego /proroctwa dla Polski/.
     Na tej fotografii ,razem z nim jest Katarzyna Szymon?
     Nie wiem co sądzić o tej jego przepowiedni , tam jest wszystko naraz . Może nie potrafię tego czytać?
     Tobie Pio9a – dziękuje za wstawiane homilie Ks.Piotra.
     Obserwuję długi czas Twój trud , i za to Ci dzięki.
     ŻYCZE CI , BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO NA CAŁY ROK 2012

    • pio9a said

     Dziękuję za życzenia i wzajemnie póki mogę to dodaje na YouTube kazania chodź nie wiem ile to potrwa jeszcze. A po za tym chciałem powiedzieć przy okazji że strona http://www.swiadectwanawroconych.pl powstała z woli Pana Jezusa po przez przekazanie słów przez Mieczysławę Kordas i tak samo tematyka więc ja sobie tego nie wymyśliłem porostu posłuchałem Pana (by taka stronę założyć) a niestety nie zachowałem tych słów i nie mogę ich tutaj wkleić. Wszystkim życzę Błogosławionego 2012 nowego roku z Panem Bogiem. A wszystkim nieprzyjaciołom i przeciwnikom moich działań również Błogosławieństwa Bożego i wielu Darów Ducha Świętego. Na koniec fragment Pisma Świętego: 13 Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą.

    • KRYSTYNA said

    • słońce said

     wszystkim nam na Nowy Rok życzę: abyśmy byli JEDNO i abyśmy byli ŚWIĘCI!!!!!!!!

    • słońce said


     a to druga częsć ale inaczej nie umiałam wkleić

    • słońce said

     o wkleiło się jak chciałam….heheheheh:)

  • NIEDZWIADEK said

   Przeciez tu od pierwszego zdania jest nieprawda.Jan Pawel II juz kilka lat nie zyje a tu takie proroctwo.Wydaje mi sie ,ze nalezy bardzo uwazac na te niby przepowiednie.Mysle ,ze podstawa jest skierowac cala swoja ufnosc do Jezusa i zdac sie calkowicie na niego.Modlic sie i ufac.Krucjata Rozancowa jest doskonalym narzedziem ,aby Bog zmienil swoje plany wzgledem nas.On zawsze sie lituje jesli ludzie szczerze go wzywaja.Nie lekajcie sie i wierzcie w Ewangelie.A nowy 2012 rok niech bedzie rokiem pokoju i bratania sie ludzkosci oraz rokiem chwaly naszego Boga.Kroluj nam Chryste

  • alba said

   Z tymi Chińczykami w Europie mam watpliwości, bo dla nas Bożym biczem maja być muzułmanie. Antychryst w Chinach też mi nie pasuje, cisza o znaku bestii, nie ma równiez mowy o dokonaniu Intronizacji i przez kogo. Podchodzę do tego z dystansem.

 7. Jarek said

  I dzięki niech bedą Bogu za rok 2011.

 8. Magda said

  O roku 2012 napisano wiele,zwykle w kontekście negatywnym.Patrząc na naszą i międzynarodową sytuację ekonomiczno-polityczną-nowy rok zapowiada się nie najlepiej.
  Jednak zaczyna się on w dzień Zmartwychwstania Pańskiego i może będzie rokiem zmartwychwstania.
  Życzę wszystkim odrodzenia w wierze,w miłości,w nadziei,we wzajemnym szacunku oraz opieki Matki Najświętszej i Zbawiciela .
  Z Panem Bogiem

 9. ANE said

  Pokoju w Zbawicielu,
  odpoczynku u Jego stóp
  uśmiechu Jego Oblicza
  promiennego i świetlanego,
  radości z Jego obecności!
  Chrystusa co raz bliższego
  to co zapewni
  szczęśliwy nowy rok

 10. Alaude arvensis said

  „Oto wszystko czynię nowe.
  Oto przybytek Boga z ludźmi:
  i zamieszka wraz z nimi,
  i będą oni Jego ludem,
  a On będzie „BOGIEM Z NIMI”

  Błogosławionego Nowego 2012 AD dla wszystkich prowadzących, czytających, piszących przyjaciół tego bloga,
  wspaniałych dzieci Królowej Pokoju, by Dzieciątko Jezus wraz ze Swoją Mamą otaczało wszystkich płaszczem Swojej opieki w tym nadchodzącym czasie i przez wszystkie lata, prowadziło nas Bożymi ścieżkami do wieczności z Bogiem, by ten Nowy Rok był dla nas czasem, w którym narodzi się w nas Nowy człowiek, gotowy do Nowej Ziemi i Nowych Niebios, by Bóg był z nami w każdy czas / Alaude

  Modlitwa na zakończenie starego roku
  Ks. F. Zebrok

  Panie Jezu Chryste,
  który jesteś Bogiem i Człowiekiem jednocześnie.
  Który jesteś Królem Wieczności i Królem Czasu.
  Oto my Twoi poddani przychodzimy do Ciebie na skraju Starego Roku,
  aby oddać Ci to wszystko, co było treścią naszego życia w miesiącach,
  które przeminęły.

  Oddajemy Ci się o Jezu takimi, jakimi jesteśmy.
  Oddajemy Ci to wszystko, na co nas stać.
  Twoimi niech będą o Jezu te dzieci, które w tym roku wśród
  nas się narodziły. Niech żyją dla Ciebie i przez Ciebie otrzymują łaski.
  Twoimi niech będzie to wszystko co składa się na życie naszych dzieci,
  które już od lat wychowujemy.

  Oddajemy Ci ich beztroskie chwile i poważne choć może dziecięce jeszcze strapienia,
  troski, zmartwienia i bóle.

  Twoimi niech będą wszystkie ich zabawy, obowiązki wobec rodziny, szkoły, rówieśników.
  Oddajemy Ci mijający rok życia naszej młodzieży.
  Wszystkie ich wzloty i szamotanie się ze słabością.
  Oddajemy Ci ich idealizm i naturalna dobroć, oraz to wszystko co ich kształtowało,
  by nie dać się zaciągnąć w dol.
  Oddajemy Ci trud i uderke szarego życia codziennego wszystkich ludzi,
  którzy należą do pokolenia dorosłych.

  Pozbieraj ich ranne wstawanie do codziennych obowiązków.
  Pozbieraj ich pot sączący się z czoła w czasie wytężonej pracy.
  Pozbieraj wszystkie nieprzespane noce pracujących na nocnych zmianach ojców.
  Pozbieraj nieprzespane noce troszczących się o zdrowie swoich dzieci matek.

  Oddajemy Ci wszystkie odruchy dobrej woli, by zachować spokój
  i przyjaźń ze sąsiadami.
  Oddajemy Ci te wszystkie jakże kosztujące człowieka zamilknięcia,
  aby w rodzinie panowała harmonia i jedność.
  Oddajemy Ci wszystkie cierpienia doznane od ludzi zlej woli,
  które jednak nie szukają pomsty.
  Oddajemy Ci długie i przeraźliwie nudne dni ludzi chorych i starszych.
  Oddajemy Ci ich nieprzespane noce.
  Oddajemy Ci cierpienia i jęki ludzi, którzy w tym roku bardzo chorowali.
  Oddajemy Ci to wszystko co składało się na konanie tych,
  którzy w tym roku odeszli do wieczności.
  Oddajemy Ci wszystkie wzniesienia naszego serca, gdy modlimy się do Ciebie
  Oddajemy Ci nasze Drogi Krzyżowe tegorocznego Wielkiego Postu,
  radosne śpiewanie Marii Królowej Maja i nasze przesuwanie
  różańca w październiku.
  Oddajemy Ci wszystkie kroki, które zrobiliśmy do naszego Kościoła.
  Oddajemy Ojcu Twojemu jeszcze raz Ciebie, któregośmy ofiarowali
  tyle razy, gdy razem zbieraliśmy się na Mszy św.
  Oddajemy Ci jeszcze raz nasz żal za grzechy wyznawane
  przy konfesjonale.
  Oddajemy Ci nasza radość, gdy podczas Komunii św.
  przychodzisz do naszego serca.
  Ofiarujemy Ci nasze postanowienia, poczynione w czasie adwentowych
  i wielkopostnych rekolekcji, oraz w czasie słuchania Słowa Bożego.
  Ofiarujemy Ci o Jezu wszystko co nasze,
  aby cokolwiek wejdzie w nasze życie w Nowym Roku,
  prowadziło nas do Ciebie i do Ciebie przybliżało

  Amen.

  • Alaude arvensis said

   Przybyło mi dziś Nowe „Dzieciątko”.
   Jedno z „podwórkowych” dzieci, które czasem i teraz zimową porą przybywają na Apel, spytało mnie słodką minką, proszę Pani, a mogę do Pani mówić ciociu?
   Kiedy otrzymała pozytywną odpowiedź,natychmiast przeszła dalej do „swego” uroczego planu.
   Mała Małgosia spytała następnie, a weźmie mnie ciocia jutro do kościoła, bo mama z tatem nie chcą chodzić, ale mi pozwalają iść z ciocią.( wcześniej przez telefon już uzyskała pozwolenie)
   Obie moje Małgosie, najmłodsza latorośl również nosi imię czcicielki Serca Jezusowego są bardzo szczęśliwe, trwały w dziękczynieniu podczas Apelu Jasnogórskiego, wcześniej w nabożeństwie dziękczynnym za przeżyty Rok
   „Przybrana” Małgosia przygotowuje się do I Komunii świętej,smutne jest to,że nie znajduje wsparcia w rodzinnym domu ale jest piękne, że dziecko łaknie Boga i szuka do Niego dojścia.

   Po uroczystej Mszy św i Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie spotkałam Dzieciątko Jezus tego wieczora w przychodzącej na Apel małej dziewczynce, która spragniona Boga sama Go ukazuje w swojej tęsknocie za Nim.Jak nie dziękować Bogu za takie wielkie łaski?
   Często wypowiadamy słowa w modlitwie ” Naucz nas Panie dzielić się radością i chlebem ze wszystkimi braćmi, przez Chrystusa, Pana naszego”
   Podzieliłam się ta radością na zakończenie tego wyjątkowego odchodzącego roku.
   Amen.

 11. pio9a said

  http://www.swiadectwanawroconych.pl/wiadectwa/57-pieko/1647-przygotuj-si-na-przyjcie-pana-5-dni-w-niebie-i-w-piekle.html

  • Jarek said

   Jest tam napisane, że czyściec nie istnieje. Ten tekst jest z całą pewnością niezgodny z nauką Kościoła.

   • pio9a said

    Rzeczywiście tak jest napisane hmm zastanowię się czy dalej to publikować skoro takie kłamstwo napisane jest albo porostu zły duch się wmieszał tutaj.

    • ANE said

     „To jest Maria! Idź i powiedz wszystkim, że Maria nie jest Królową Nieba. Ja jestem
     Królem Nieba, Królem królów i Panem panów. Tym który mówi: ‚JA JESTEM DROGĄ I
     PRAWDĄ I ŻYCIEM’ (Jan 14:6-7). Idź i powiedz zaślepionej ludzkości, że czyściec nie istnieje.
     Gdyby istniał pokazałbym wam go. Istnieje natomiast piekło, jezioro ognia, drogocenne Jeruzalem,
     i raj który ci pokazałem. Ale powiedz im, że nie ma czyśćca. Powiedz im, że to diabelskie kłamstwo;
     CZYŚCIEC NIE ISTNIEJE.”

     O ZGROZA!!!!!*****CO ZA HEREZJE

    • pio9a said

     Już usunięte:)

 12. pio9a said

  • benka said

   NIE przejmuj sie tym minusem.
   Widocznie coś dobrego wstawione ,dlatego drażni.

  • Zbyszko said

   Myslę że wszyscy jak tu jesteśmy życzymy w Nowym Roku, Ks Natankowi ale także Księdzu opiekującemu sie tym blogiem, Zdrowia, Zdrowia i jeszcze raz Zdrowia, by dalej mieli tą SIłę zasiewania w nas Tego Ziarna Wiary które daje nam Tą Siłę i Radośc zbliżania sie do Naszego Pana Boga w Trójcy Przenajświetszej.
   Adminowi zaś oprócz Końskiego Zdrowia, także Wszelkiej Pomyślności i Błogosławieństwa w tym Wielkim Dziele dzielenia sie z nami swoją Wiarą. Zaś nam wszystkim, jak najlepszych owoców w pogłębianiu Wiary.

  • Sceptyczka said

   Bardzo dziękuję za wklejanie kazań ks.Natanka. Z której strony one pochodzą? Szczęść Boze w Nowym Roku!

 13. pio9a said

 14. Promyczek Nadziei said

  Bóg zapłać za życzenia i dla każdego bez wyjątku wszystkiego najlepszego w Nowym 2012 roku. Przede wszystkim spokoju wewnętrznego, wielu łask, nieustającego Błogosławieństwa Bożego i Opieki Matki Najświętszej, Królowej Pokoju. Niech pokój gości w naszych sercach zawsze.

  • Eva zchicago said

   Ja tez zycze wszystkim BLOGOSLAWIONEGO 2012 ROKU aby blogoslawienstwo Boga bylo zawsze znami,aby ,,burze izawieruchu” nas omiijaly.

 15. pio9a said

  http://webhosting.pl/Ostatnie.pozegnanie.na.YouTubie.Osobiste.wideo.chorego.nastolatka.bije.rekordy.popularnosci

  Ostatnie pożegnanie na YouTubie. Osobiste wideo chorego nastolatka bije rekordy popularności

  • Promyczek Nadziei said

   Nie znam angielskiego ale ja dziś Koronkę odmówię całą w intencji tego chłopca, aby pożegnanie zmieniło się w …. powitanie.
   Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych i na nasze prośby (oby dużo osób się dołączyło) Pan może uczynic kolejny CUD!

   To proponuję skromnie dołączać się do Koronki za tego chłopca.
   Czy ktoś wie, jak On ma na imię?

   • Promyczek Nadziei said

    Strzeliłam jak przysłowiowy „łysy grzywką o parapet”.
    Już wiem, że On nie żyje…
    Koronka za Jego dusze oraz za wszystkich chorych na raka….
    Jak On miał na imię? bo dla Boga przecież wciąż żyje.

 16. benka said

  Wszystkim użytkownikom tej strony życzę , aby ROK 2012
  zorganizował nam SAM BÓG ,NASZ OJCIEC NIEBIESKI.
  Aby pokrzyżował zbrojeniowe plany
  Aby nie dopuścił do biedy , głodu i śmierci niewinnych.
  Aby oświetlił sumienia tych ,którzy są przyczyną płaczu swoich braci .
  Aby zmienił przyszłość ,którą szykują nam psychopaci polityczni i finansowi.
  Aby świat i jego prawa przejał CHRYSTUS KRÓL , ABY PAN PRZYSZEDŁ I WRESZCIE ZROBIŁ PORZĄDEK
  KRÓLUJ NAM CHRYSTE w 2012 ROKU I NA WIEKI.

  • Patriota said

   Przyłączam się. Dziękując Adminowi za trud prowadzenia bloga a ks. Nemo za opiekę nad naszym IKM. A w Nowym Roku życzę wszystkim mocniejszego przylgnięcie do Matki Boskiej a przez Nią do Jej Syna, miłości do Boga i wiary, która góry przenosi. Na dzisiejszej Mszy na koniec roku polecę was wszystkich jak i ten blog Jezusowi. :)

   • Ewa-Barbara said

    Rowniez i ja polece ten blog i wszystkich blogowiczow opiece Matki Bozej i Dzieciatku Jezus.
    Wybieram sie kolejny juz raz przywitac Nowy Rok w Kosciele na mszy swietej.
    Wlasnie tam,gdzie strajkuja ministranci odbedzie sie dzis o godz.23 msza swieta,ktora zwykle trwa do pierwszej w nocy.
    Tylko jeden z ministrantow okazal sie lamistrajkiem i uslugiwal przy Oltarzu podczas Swiat Bozego Narodzenia,
    do niego dolaczyli byli ministranci-panowie okolo 30 letni.Ten niemiecki Kosciol przypomina mi wystrojem wnetrza polskie koscioly.
    Znajduje sie tu cudowna figurka Matki Boskiej z Dzieciatkiem -laskami slynaca,o czym swiadcza liczne wota ofiarne.
    Dwa kleczniki pozwalaja na godne przyjmowanie Pana Jezusa.
    Z radoscia i ufnoscia bede witac Nowy Rok czego rowniez zycze dla Was wszystkich.
    Do siego Roku!

 17. Donna said

  Choć prognozy są bardzo negatywne, ja życzę wszystkim blogowiczom na czele z Administratorami, wiele nadziei, wytrwania w wierze, pokoju i spokoju, aby Pan, gdy przyjdzie zastał nas czuwających na modlitwie.Niech Pan Jezus Wam błogosławi i w danej chwili wesprze swoim Duchem Świętym. Bywajcie zdrowi ! Zaglądajcie tu na tą stronę obleczeni w miłość braterską i cieszmy się sobą, bo może niedługo nam będzie dane tu bywać. Z Bogiem! Króluj Nam Chryste !

 18. 302 said

  Tak wejdźmy w 2012 rok…w wielką walkę świata i nasze osobiste bitwy…

 19. młody said

  Szczęśliwego Nowego Roku 2012.Spodziewam się bardzo złego roku z wieloma wielkimi wydarzeniami w Polsce i na świecie.

 20. Imelda said

  DZIĘKI CI ZA TO , ŻE JESTEŚ NAM MATKĄ….

  Dołączam się do Waszych serdecznych życzeń!

  • babcia said

   „Wstaw się za nami, Matko do Niego,
   by On……WYSŁUCHAL NAS”
   Z przyjemnością przypomniałam sobie tę piosenkę i śpiewałam z młodzieżą. A kto spiewa, ten sie dwa razy modli!
   Dzięki.

 21. Malaga said

  ja również życzę WSZYSTKIM Szcześliwego Nowego Roku 2012. Oby był lepszy od poprzedniego i aby Chrystus i Maryja byli codziennie w Naszym życiu.

 22. Starszy Jerzy said

  Każdemu kto pisze na tym blogu życzę w 2012 roku, rozsądnej mądrości by cokolwiek pisząc tak pisali, by za każdy wpis Najświętsza Maria Panna i sam Jezus Chrystus stawiali im plusa.
  Czytelnikom wpisów także życzę rozsądnej mądrości by czytając wpisy innych osób zanim zdecydują się na kliknięcie myszą zadali sobie pytanie: Jaki znak postawiłaby Najświętsza Maria Panna, jak zareagowałby, jaką odpowiedź dałby na to co przeczytałam(em) sam Jezus Chrystus.
  Niech nas wszystkich Bóg prowadzi po ścieżkach życia!

 23. Tuptusia said

  Teraz trwają piękne

  nieszpory z kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej

  http://www.radiojasnagora.pl

 24. Polak Potrafi said

  Witam was

  Z okazji zbliżającego się 2012 roku życzę,

  Niech powstanie Bóg
  i rozproszą się jego wrogowie
  niech ci, którzy go nienawidzą,
  uciekają przez Jego obliczem.
  Jak rozwiewa się dym, tak niech się rozwieją,
  jak taje wosk wobec ognia, tak nie zginą Szatani
  od oblicza miłującego Boga…

  Życzę nam by Pan uwolnił nas od trudności duchowych i nękań wszelakich.

 25. Pustelnik said

  Szczesliwego Nowego Roku 2012 ,.Duzo lask Bozych ,mocnej wiary zycze wszystkim czytajacym blog,oby Kochany Bog mial nas w opiece i nasze rodziny i ostatnimi laskami nas obdarzyl.

 26. iris said

  Znalezione w necie moje życzenia dla Was,kochani,na Nowy Rok 2012.
  Panie, połóż zbytkowi granice
  i pozwól granicom być zbytecznymi.

  Nie pozwalaj ludziom fałszować pieniędzy,
  ale i pieniądzom fałszować ludzi.

  Zabierz żonom ostatnie słowo
  i przypomnij mężom ich pierwsze.

  Daruj naszym przyjaciołom więcej prawdy,
  a prawdzie więcej przyjaciół.

  Polepszaj urzędników,
  przedsiębiorców i robotników,
  którzy są czynni, ale nie dobroczynni.

  Daj rządzącym lepszą polszczyznę,
  a Polsce lepszy rząd.

  Panie, spraw,
  abyśmy wszyscy dostali się do nieba,
  Ale nie zaraz!

  Życzenia Noworoczne
  z 1883 roku

 27. Jestem dzieckiem Boga said

  Ja też życzę wszystkim dużo ciepła,pokoju i miłości.
  Chłodnych umysłów i gorących serc.
  I Bożego poczucia humoru.
  :):):)

 28. Nadzieja said

  Orędzie Matki Bożej z Medziugorja przekazane Ivanowi na Podbrdo 30 grudnia 2011 roku

  „Drogie dzieci!
  Również dzisiaj Matka z radością wzywa was: bądźcie moimi nosicielami, nosicielami moich orędzi w tym zmęczonym świecie. Żyjcie moimi orędziami, przyjmijcie moje orędzia z odpowiedzialnością.
  Drogie dzieci, módlcie się razem ze mną za moje plany; pragnę, aby się wypełniły. Szczególnie dzisiaj wzywam was, módlcie się za jedność, za jedność mojego Kościoła, moich kapłanów.
  Drogie dzieci, módlcie się, módlcie się, módlcie się. Matka modli się razem z wami i wstawia się za wami wszystkimi przed swoim Synem.
  Dziękuję, drogie dzieci, również dzisiaj, że odpowiedzieliście, że przyjęliście moje orędzia i żyjecie moimi orędziami”.

 29. Kayo said

  Orędzie z Ontario, sobota, 31 grudzień 2011
  W MOIM GŁÓWNYM PLANIE, NIC NIE JEST PRZYPADKOWE

  Dzieci Mojego Boskiego Serca,
  JESTEM KTÓRY JESTEM. JESTEM ALFA I OMEGA.
  Mówi JESTEM. Usłyszcie Mnie. Otwórzcie swoje serca. Ulegnijcie Mi. Poddajcie się Mojej Boskiej Woli.
  Zgódźcie się, bym was przemienił. Powołuję was do życia modlitwą.
  Wymagam, byście nie myśleli o sobie, a potrzeby innych zawsze umieszczali w pierwszej kolejności.
  Wołam, abyście służyli w miłości. Otwórzcie swoje domy dla potrzebujących.
  Otwórzcie swoje serca dla tych, których do was poślę.
  W Moim Głównym Planie, nic nie jest przypadkowe.
  To Ja umieściłem na waszej drodze każdą osobę, którą spotykacie. Zrobilibyście dobrze pamiętając o tym.

  Podzielcie się wszystkim, co posiadacie. Niczego dla siebie nie zatrzymujcie.
  Nie gromadźcie bogactw, bo doświadczycie wielkiego oczyszczenia.
  Poprzestawajcie na małym. To jest podstawą do życia przepełnionego szczęściem.
  Zachęcam, abyście u Mnie szukali porad. Przyglądnijcie się Moim czynom. Popatrzcie w jaki sposób Ja traktowałem innych.
  Spójrzcie na Moje Nauczania i przyswójcie sobie Moje Posłania Miłości. Czytajcie codziennie Pismo Święte.
  Przebywajcie w Moim Towarzystwie każdego dnia, dłużej niż pięć minut.
  Pragnę wam błogosławić. Potrzebujecie częściej do Mnie przychodzić. Wykorzystujcie czas spędzony ze Mną.
  Czas odgrywa istotną rolę. Pewnego dnia zrozumiecie, dlaczego tak naciskałem na was Moimi prośbami.
  A na razie, postępujcie drogą miłości, chodźcie w pokorze, chodźcie w radości.
  Nie pozwólcie, aby trwożyły się wasze serca. Nie dajcie szatanowi możliwości, by was trzymał.
  Ufajcie Mi we wszystkim. Zostawiam wam Mój Pocałunek Pokoju.
  Shalom

  http://jabezinaction.blogspot.com/

 30. Kayo said

  Kochani,
  Życzę wam, aby Nowy Rok wypełniony był miłością, zrozumieniem, cierpliwością i zgodą w waszych rodzinach,
  wiarą co potrafi góry przenosić i niezachwianą nadzieją.
  Niech Doskonały Bóg Błogosławi zdrowiem i kieruje po swoich bezpiecznych Drogach, niech pomaga w zawiłościach dróg życia i niech was strzeże i otacza wspaniałymi, szczerymi ludźmi.
  Niech Swoją Mocą namaści każde wypowiadane przez was słowo, aby przynosiło innym ulgę w ich strapieniu i leczyło rany.
  Niech hojnie udzieli wam Swoich Darów, aby przez was, wielu Boga – Miłość poznało.
  Błogosławionego nowego Roku!

  Króluj nam Chryste!

 31. Malaga said

  Tak bym chciała wierzyć,że Osoba na którą czekam jest mi przeznaczona.. gdybym wcześniej szukała Jezusa i zagłębiła się w wiarę może bym tej Osoby nie straciła przez swoje zachowanie :(

  • Patriota said

   Malago kochana można by powiedzieć, że miałam podobny problem. Miałam bo wierze, ze moje nawrócenie w późniejszym czasie było zaplanowane przez Pana a moja samotność teraz ma swój cel. Może i twoja ma czemuś służyć?
   U mnie w domu się zawsze mówi: Jak ma być Twój to będzie. :) Głowa do góry!

 32. malgosia said

  Dziekuje naszej Matce, Krolowej Pokoju za to ze jest z nami, ze mowi do nas z taka miloscia i pokojem, ze daje nam nadzieje…. co bysmy zrobili bez Cebie? Matko Boza otulaj nas wszystkich swoim plaszczem ochrony i wspomagaj nas w nowym 2012 roku. Dziekuje z calego serca.

 33. Tuptusia said

  Krucjata Modlitwy
  http://www.thewarningsecondcoming.com/
  w j. pol. http://www.internetgebetskreis.com/pl/

  Z posłania Pana Jezusa dla Marii Bożego Miłosierdzia w dn. 17 listopada 2011:
  „Moja ukochana córko, poproś Moje dzieci, aby odmawiały te modlitwy od teraz aż do Ostrzeżenia. Moi uczniowie są proszeni o odmawianie tych modlitw, które Ja będę ci dawał każdego dnia, dla zbawienia dusz.”

  (1) Mój dar dla Jezusa, dla zbawienia dusz – 17 listopada 2011
  Mój najdroższy Jezu, który kochasz nas tak bardzo, pozwól mi na mój skromny sposób, pomóc zbawić Twoje cenne dusze. Miej miłosierdzie dla wszystkich grzeszników, bez względu na to, jak bardzo ciężko Cię obrażają.
  Pozwól mi, przez modlitwę i cierpienie, pomóc tym duszom, które mogą nie przetrwać Ostrzeżenia, aby mogły starać się o miejsce obok Ciebie w Twoim Królestwie.
  Wysłuchaj mojej modlitwy, O słodki Jezu, abym mógł pomóc Ci zwyciężyć nad tymi duszami, za którymi tęsknisz.
  O Najświętsze Serce Jezusa, ślubuję Moją wierność Twojej Najświętszej Woli przez wszystkie czasy!

  (2) Modlitwa za globalnych dyktatorów
  – 18 listopada 2011
  Mój Ojcze Przedwieczny, w Imię Twojego umiłowanego Syna Jezusa Chrystusa, proszę, ażebyś ochraniał Twoje dzieci przed prześladowaniami ukartowanymi przez globalne siły przeciwko niewinnym narodom.
  Modlę się o przebaczenie grzechów tych dusz, które są przyczyną tej nędzy i cierpienia, tak, aby mogły one zwrócić się do Ciebie z sercem pokornym i skruszonym.
  Proszę, daj Swoim torturowanym dzieciom siłę, aby przetrzymały te cierpienia, na przebłaganie za grzechy świata, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  (3) Uwolnij świat od lęku – 19 listopada 2011
  Och Mój Panie Jezu Chryste, błagam Cię, abyś uwolnił świat od lęku, który odrywa dusze od Twojego kochającego Serca.
  Modlę się, żeby dusze, które będą przeżywały autentyczny lęk podczas Ostrzeżenia, powstrzymały się, i pozwoliły Twojemu Miłosierdziu zalać swoje dusze, tak więc oswobodzone, będą mogły kochać Cię w taki sposób, w jak powinny.

  (4) Zjednocz wszystkie rodziny – 20 listopada 2011
  Panie Jezu, zjednocz wszystkie rodziny podczas Ostrzeżenia, tak, aby mogły otrzymać odwieczne zbawienie.
  Ja modlę się, aby wszystkie rodziny pozostały w zjednoczeniu z Tobą, Jezu, tak, aby mogły odziedziczyć Twój Nowy Raj na Ziemi.

  (5) Chwała Bogu Najwyższemu – 21 listopada 2011
  Och Ojcze Przedwieczny, przynosimy Ci nasze modlitwy w radosnym dziękczynieniu za Twój drogocenny dar Miłosierdzia wobec całej ludzkości.
  Radujemy się i przedkładamy Ci, najwspanialszy Królu, nasze uwielbienie i adoracje za Twoje kochające i czułe Miłosierdzie.
  Ty, Bóg Najwyższy, jesteś naszym Królem, i za ten dar, który nam teraz przynosisz, my upadamy do Twych stóp w pokornym poddaństwie. Prosimy Cię Boże, zmiłuj się nad wszystkimi Twoimi dziećmi!

  (6) Modlitwa o powstrzymanie Anty-Chrysta – 22 listopada 2011
  Och Jezu, ja modlę się, aby Bóg w Swoim Miłosierdziu uniemożliwił Anty-Chrystowi i jego niegodziwej armii spowodowanie terroru i wywołanie nędzy i cierpienia Twoich dzieci.
  My modlimy się, aby został on powstrzymany, i żeby można było uniknąć Ręki Kary dzięki nawróceniu, które zostanie osiągnięte podczas Ostrzeżenia.

  (7) Modlitwa za tych, którzy odrzucają Miłosierdzie – 22 listopada 2011
  Jezu, ja chcę Cię przekonać, żebyś przebaczył tym grzesznikom, których dusza jest tak ciemna, że odrzucą światło Twojego Miłosierdzia.
  Przebacz im Jezu, błagam Cię, dla odkupienia ich z grzechów, z których tak bardzo trudno będzie im się samym wydobyć.
  Zalej ich serca promieniami Twojego Miłosierdzia i daj im szansę powrotu do Twojej owczarni!

  (8) Spowiedź – 22 listopada 2011
  „Ja, Jezus, Wasz Król i Zbawiciel, podaję teraz Moją modlitwę do spowiedzi. Ta modlitwa powinna być odmówiona podczas Ostrzeżenia oraz po Ostrzeżeniu, aby prosić o łaski przebaczenia grzechów.” Wasz Zbawiciel, Jezus Chrystus

  Najdroższy Jezu, proszę o przebaczenie wszystkich moich grzechów oraz bólu i krzywd, jakie wyrządziłem innym.
  Ja pokornie modlę się o łaski, abym mógł uniknąć ponownego obrażenia Ciebie, oraz mógł ofiarować Ci pokuty zgodnie z Twoją Najświętszą Wolą.
  Ja błagam o przebaczenie wszelkich przyszłych wykroczeń, które mógłbym popełnić i które spowodują Twój ból i cierpienie.
  Zabierz mnie ze Sobą do Nowej Ery Pokoju, abym mógł na wieczność stać się częścią Twojej rodziny.
  Ja kocham Ciebie Jezu!
  Ja potrzebuję Ciebie!
  Ja oddaję Tobie cześć, oraz wszystkiemu temu, do czego Ty dążysz!
  Pomóż mi Jezu, abym mógł być godzien wejścia do Twojego Królestwa!

  (9) Ofiara cierpienia jako dar – 28 listopada 2011
  O Przenajświętsze Serce Jezusa!
  Naucz mnie akceptować zniewagi w Twoje Święte Imię, gdy z pokorną wdzięcznością głoszę Twoje Słowo.
  Naucz mnie zrozumieć, jak upokorzenie, ból i cierpienie przyprowadzają mnie bliżej do Twojego Przenajświętszego Serca.
  Pozwól mi zaakceptować takie próby z miłością i hojnością ducha, abym mógł przedłożyć je jako dary tak cenne dla Ciebie w celu zbawienia

  (10) Nieść płomień Twojej miłości
  – 29 listopada 2011
  Pomóż nam kochany Jezu, wzrastać bez lęku w Twoje Imię, aby móc nieść płomień Twojej Miłości do wszystkich narodów.
  Daj nam, Twoim dzieciom siłę w obliczu nadużyć, jakich będziemy świadkami pośród wszystkich tych, którzy nie wierzą prawdziwie w Twoje miłosierdzie. Amen „.

  (11) Powstrzymaj nienawiść wobec wizjonerów – 30 listopada 2011
  O Przenajświętsze Serce Jezusa proszę powstrzymaj nienawiść i zazdrość, jakie panują pośród Twoich uczniów wobec Twoich prawdziwych wizjonerów w tych czasach.
  Ja modlę się, abyś słyszał moją modlitwę i dał wizjonerom siłę, jakiej potrzebują, aby głosić Twoje Najświętsze Słowo do niewierzącego świata. Amen „.

  (12) Modlitwa o uniknięcie grzechu pychy –
  3 grudnia 2011
  Moja córko, Ja potrzebuję modlitwy wszystkich wierzących, aby mogli uratować dusze nikczemnych. Wielu jest tak przepełnionych pychą z powodu swojej samo-głoszonej znajomości Mojego nauczania, że ich brak pokory zadaje Mi ból. Muszą oni modlić się o łaski, aby mogli stać się znowu małymi i zaufać Mi. Poproś ich, aby odmawiali tę modlitwę:

  Och Mój Jezu pomóż mi uniknąć grzechu pychy, gdy mówię w Twoim Imieniu. Przebacz mi, jeśli kiedykolwiek poniżyłem kogoś w Twoje Święte Imię. Pomóż mi słyszeć Jezu gdy mówi Twój głos, i napełnij mnie Twoim Duchem Świętym, abym mógł rozeznać prawdę Twojego słowa, gdy Ty wołasz do ludzkości. Amen

  Modlitwa o powstrzymanie wprowadzenia w Europie nowej waluty – 9 grudnia 2011

  Boże Ojcze, w Imię Twojego umiłowanego Syna Jezusa Chrystusa, ja błagam Cię, ażebyś powstrzymał tę obrzydliwość kontrolowania Twoich dzieci. Proszę ochraniaj wszystkie Twoje dzieci w tych strasznych czasach, abyśmy mogli znaleźć pokój i godność żyjąc naszym życiem wolnym od diabła.

  (13) Modlitwa o uwolnienie dla odrzucających Jesusa podczas Ostrzeżenia – 11 grudnia 2011
  Bóg Ojciec uroczyście obiecał szczególne łaski dla tych, którzy odmówią tę modlitwę przez miesiąc w intencji naszych braci i siostr, którzy stale odrzucają Miłosierdzie Boże – a dzięki tej modlitwie zostaną uratowani. Pan Bóg trzy razy woła o tę modlitwę ratującą przed potępieniem – w orędziach: 11 grudnia 2011, 22 grudnia 2011 i 28 grudnia 2011.

  Och Ojcze Niebieski przez miłość Twojego umiłowanego Syna Jezusa Chrystusa, Którego Męka na Krzyżu wybawiła nas od grzechu, ja proszę, zbaw wszystkich tych, którzy wciąż odrzucają Jego Rękę Miłosierdzia. Zalej ich dusze, Drogi Ojcze, oznakami miłości.
  Ja błagam Cię, Ojcze Niebieski, wysłuchaj mojej modlitwy i zbaw te dusze od wiecznego potępienia.
  Za przyczyną Twojego Miłosierdzia pozwól im być pierwszymi, którzy wejdą do Nowej Ery Pokoju na Ziemi. Amen

  (14) Modlitwa o zbawienie dusz – 14 grudnia 2011
  Och Ojcze Wszechmogący, Boże Najwyższy
  Proszę miej miłosierdzie wobec wszystkich grzeszników.
  Otwórz ich serca ażeby zaakceptowali zbawienie i otrzymali obfitość łask.
  Usłysz moje prośby o moją własną rodzinę i zapewnij, że każdy z nich znajdzie uznanie w Twoim kochającym Sercu.
  Och Boże Ojcze Niebieski ochroń wszystkie Twoje dzieci na ziemi od wojny jądrowej lub innych aktów, które są planowane, aby zgładzić Twoje dzieci.
  Zachowaj nas od wszelkiej krzywdy i ochroń nas.
  Oświeć nas, żebyśmy otworzyli nasze oczy dla usłyszenia i przyjęcia prawdy o naszym zbawieniu bez jakiegokolwiek lęku w naszych duszach.”

  (15) Podziękowanie za Dar Bożego Miłosierdzia – 19 grudnia 2011

  Och Mój Ojcze Niebieski! Z głębokim uznaniem oddajemy Ci cześć za ofiarę, jaką złożyłeś, gdy posłałeś na świat Zbawiciela.
  Z radością i dziękczynieniem ofiarujemy Ci w pokornej wdzięczności naszą modlitwę za dar, jaki dajesz teraz Swoim dzieciom, Dar Bożego Miłosierdzia.
  Zlituj się nad nami Boże Najwyższy, abyśmy się stali godnymi i z wdzięcznością zaakceptowali to Wielkie Miłosierdzie. Amen.

  (16) Modlitwa o pozostanie mocnym czasie Ostrzeżenia – 31 grudnia 2011
  Och Mój Jezu zachowaj mnie silnym podczas tego procesu Twojego Wielkiego Miłosierdzia
  Daj mi łaski potrzebne, aby stać się małym w Twoich oczach
  Otwórz moje oczy na prawdę o Twojej obietnicy Wiecznego Zbawienia
  Przebacz mi moje grzechy i pokaż mi Swoją miłość i rękę przyjaźni
  Przygarnij Mnie w ramiona Świętej Rodziny, tak, abyśmy wszyscy mogli ponownie stać się jednością
  Ja kocham Cię Jezu i obiecuję od dnia dzisiejszego, że będę głosił Twoje Święte Słowo bez strachu w moim sercu i w czystości duszy na wieki wieków. Amen.

  • alba said

   Tuptusiu, skserowałam te modlitwy , zeby przezkazać dalej ,ale gdy się wczytałam, to prawie wszędzie niepotrzebnie dodałaś słowo „ja” co brzmi mniej gramatycznie i jeszcze gdzieś jest przeinaczone. Nie wiem co teraz z tym robić, chyba będę musiała poprawiać długopisem.

 34. Kazimierz said

  Bóg jest dobry!
  Przyszedł na świat w Dzieciątku Jezus,
  by mnie sobą nie speszyć, by mnie rozbroić miłością….
  Głębokiej radości i odważnego przyjęcia Jezusa Emmanuela
  do siebie – na dziś, na jutro,…na cały Nowy Rok!

 35. KRYSTYNA said

  http://ostrzezenie.wordpress.com/

  Bez Mojego Aktu Miłosierdzia narody zniszczyłyby siebie nawzajem. Krucjata Modlitwy (16) – O przyjęcie łask ofiarowanych podczas Ostrzeżenia

  Orędzie nr 299 z serii Ostrzeżenie

  Otrzymano sobota, 31 grudzień 2011, godz.12.00

  Fragment z prywatnego przekazu objawionego Marii Bożego Miłosierdzia, który zawiera 16 Modlitwę Krucjaty dla ludzi, aby przyjęli łaski dawane im przez Jezusa podczas Ostrzeżenia oraz ślubowanie głoszenia Jego Najświętszego Słowa dla świata.

  Moja córko, Ostrzeżenie udowodni wszystkim autentyczność tych Moich Świętych Orędzi dla świata. Nie wolno wam nigdy w nie wątpić. Żadne z nich nie zostało skażone w jakikolwiek sposób.

  Przygotujcie się do Ostrzeżenia i powiedzcie waszym rodzinom i dzieciom, aby odmawiali krótką modlitwę z prośbą o przebaczenie za ich grzechy.

  Dam wam teraz specjalną Modlitwę Krucjaty dla świata, aby pomóc duszom, by były mocne w czasie Wielkiego Aktu Miłosierdzia, który ofiaruję teraz światu.

  „O mój Jezu, zachowaj mnie silnym podczas tej próby Twojego Wielkiego Miłosierdzia.
  Daj mi łaski potrzebne, by stać się małym w Twoich oczach.
  Otwórz moje oczy dla Prawdy Twojej obietnicy Wiecznego Zbawienia.
  Wybacz mi moje grzechy i okaż mi Twoją Miłość i Rękę Przyjaźni.
  Przyjmij mnie w ramiona Świętej Rodziny, tak abyśmy wszyscy mogli stać się ponownie Jednością.
  Kocham Cię Jezu i ślubuję, że od dzisiaj będę głosił Twoje Święte Słowo
  bez strachu w moim sercu i z czystością duszy, na wieki wieków Amen.”

  Nigdy nie obawiajcie się tego Wielkiego Aktu Mojego Miłosierdzia, który musi nastąpić, lub narody zniszczyłyby siebie nawzajem.

  Większość ludzkości nawróci się, ale bitwa o dusze będzie się nasilać.

  Wasz ukochany Jezus
  Odkupiciel całej ludzkości

 36. Krystynas said

  Kochani Przyjaciele! Dziekuje Panom Adminom i wszystkim Internautom za te zyczenia z serca plynace. I ja zycze wszystkim blogoslawionego Nowego Roku, aby Milosierny Bog mial caly swiat, nasza Ojczyzne,rodziny i nas samych w swojej opiece.Panie Boze daj prace bezrobotnym,chleb glodnym,pokoj swiatu, a nam przymnoz wiary, nadziei, milosci i aby kazdy z nas spotykal prawdziwych przyjaciol.Szczesc Boze wszystkim w Nowym Roku.

 37. aleks said

  Przepowiednie podobne do p. Biernackiego już kiedyś czytałem. Czy będzie tak, a może inaczej? Przecież – OSTRZEŻENIE dane przez Boga – wszystko zmieni na świecie! Podejrzewam, ze jest w tej przepowiedni wiele wątków prawdziwych i tych drugich. My natomiast mamy się kierować -ufnością w Boże Plany – one są doskonałe. Będzie tak jak zechce Bóg. My – Jego armia, mamy na modlitwie czuwać i… wykonywać Jego wolę. On da rozwiązanie, a może to nawet być – coś zupełnie niezwykłego. Póki co mamy iść drogą świętości!
  Wszystkim tu zaglądającym i piszącym, życzę w Nowym Roku 2012 Błogosławieństwa Bożego, Jego prowadzenia w codziennych sprawach, a większości, by dojrzeli do stania się -żertwami ofiarnymi!
  Bóg zapłać – adminowi za tę wielką posługę prowadzenia tego bloga, bo jest tu miejsce dla Boga, a tym samym – utwierdza nas w wierze.

 38. bog65 said

  Wszystkim forumowiczom życzę aby Maryja i Jezus obdarzali błogosławieństwem oraz łaskami które pomogą przejść szczęśliwie ten Nowy Rok 2012.

 39. wierny said

  Wszystkiego najlepszego z okazji nadchodzącego nowego roku dla własciciela bloga oraz wszystkich piszacych i czytających ten blog.Niech Jezus Chrystus i Matka Boża zatriumfują w naszych sercach w tym nowym 2012 roku!Adminowi życzę dalszej owocnej pracy.Ja ze swej strony chcę podziękować Panu Bogu za ten mijający rok za uwolnienie mnie z pewnego nałogu i systematyczne wyrywanie mnie z sideł złego.Wszystkim bez wyjątku SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU!

 40. Dawid said

  Też życzę wszystkim czytelnikom i adminom Wszystkiego Najlepszego na Nowy Rok. To orędzie od Władysława Biernackiego to chyba nie zart bo jest napisane że rasa żółta najmnie wycierpi a w Apokalipsie pisze że po 1000 lat Nowe Ery będzie wojna i jest napisane że ,,liczba ich jak piasek morski” nic dziwnego bo Chińczyków jest mnogo i będzie mnogo to by pasowało. Pozdrawiam

 41. Ela said

  Panie, połóż zbytkowi granice
  i pozwól granicom być zbytecznymi.

  Nie pozwalaj ludziom fałszować pieniędzy,
  ale i pieniądzom fałszować ludzi.

  Zabierz żonom ostatnie słowo
  i przypomnij mężom ich pierwsze.

  Daruj naszym przyjaciołom więcej prawdy,
  a prawdzie więcej przyjaciół.

  Polepszaj urzędników,
  przedsiębiorców i robotników,
  którzy są czynni, ale nie dobroczynni.

  Daj rządzącym lepszą polszczyznę,
  a Polsce lepszy rząd.

  Panie, spraw,
  abyśmy wszyscy dostali się do nieba,
  Ale nie zaraz!

  Życzenia Noworoczne
  z 1883 roku

 42. Ela said

  Teraz zaczęła się bezpośrednia transmisja Mszy Św z Medziugorje na pożegnanie starego roku,polecam …

  http://medziugorje.blogspot.com/p/blog-page_9740.html

  • babcia said

   Jak to dobrze, że podałaś link. Ogladamy , modliliśmy sie a teraz śpiewamy „dziękuję Ci Jezu”

   • Ela said

    Gospa Majka moja, kralica mira….:)
    Niech Was wszystkich Królowa Pokoju otacza swoim płaszczem w Nowym Roku….

  • babcia said

   I było Błogosławieństwo!
   Dziękuję! To był wspaniały Sylwester!

   Helena.

 43. bozena said

  Serdeczne pozdrowienia i podziękowania dla wszystkich, co przyczyniają się do rozwoju duchowego ku naszemu pożytkowi i innych. Serdeczne dzięki Niebu za kierownictwo i pokarm duchowy. Chwała Bogu w Trójcy Jedynemu za godność dzieci Bożych , które mogą poznawać w ten sposób mądrość i plany swego Ojca. Chwała prawdzie głoszonej dla zbawienia wielu.

 44. red said

  Szczęśliwego Nowego Roku dla Wszystkich Twórców tego Bloga oraz Osób wpisujących się tutaj. Dziękuję, że jesteście :-)

 45. Ann said

  Nawiązując do hymnu „Te Deum”, który odśpiewano podczas nieszporów w podziękowaniu za kończący się rok, papież powiedział: „Tak śpiewa również Kościół, który jest w Rzymie, dziękując za cuda, jakie Bóg w nim zdziałał. Z sercem pełnym wdzięczności przygotowujemy się do przekroczenia progu roku 2012, pamiętając, że Pan nad nami czuwa i nas strzeże”. „Jemu pragniemy tego wieczoru powierzyć cały świat. Składamy w Jego ręce tragedie naszego świata i powierzamy również nadzieje na lepszą przyszłość” – modlił się Benedykt XVI.

  Niech Nas Wszystkich Bôg Blogoslawie na ten Nowy Rok 2012

 46. Józef Piotr said

  Ja pobrałem z sieci to co podzielam :

  1. Zamiast Zyczen…
  Duchu Swiety!
  Ktory oswiecasz serca i umysly nasze!
  Dodaj nam ochoty i zdolnoci
  Abysmy nauki jakie nam objawiles
  Przyjmowali z latwoscia,
  utrzymywali z wiernoscia,
  aby byly sie dla nas
  pozytkiem doczesnym i wiecznym!
  Amen!
  Radosław Żurawski vel Grajewski, “Największe błędy w historii Polski”
  omp
  21 listopada 2011
  Zabierając głos w dyskusji nad największymi błędami w historii Polski, jako kolejny już dyskutant,
  staję w obliczu niebezpieczeństwa powtarzania pewnych myśli, czy wskazań tych momentów dziejowych,
  które narzucają się jako istotne punkty zwrotne w naszych dziejach, oceniane negatywnie i postrzegane,
  jako źródła przyszłych nieszczęść.
  Rozmawiamy wszak wciąż o tej samej historii naszego kraju, w której sprowadzenie Krzyżaków do Polskie przez Konrada Mazowieckiego i cała późniejsza „kariera Prus”, tak fatalnie tolerowana przez Polskę, mającą kilkakrotnie okazję zlikwidować ten problem jako kwestię polityczną, jest trudna do niezauważenia i niewskazania, jako istotny element poszukiwanej „listy błędów”.
  Muszą się na niej znaleźć także omawiane już, niepotrzebnie prowokowane polityką dynastyczną Zygmunta III Wazy wojny szwedzkie,
  zmarnowana przez tegoż króla szansa objęcia cywilizacyjnymi wpływami polskimi Moskwy, forsowanie Unii Brzeskiej
  – a przez to popchnięcie prawosławnych mieszkańców Rzeczyposplitej w ramiona moskiewskie, nieumiejętność,
  a może niemożność w realiach XVII w. rozwiązania problemu kozaczyzny,
  liczne błędy „taktyczne” w kolejnych powstaniach ze szczególną ich kumulacja w powstaniu listopadowym itd.
  Nie chcąc jednak powtarzać tych ogólnie znanych i wielokrotnie już wskazywanych pomyłek naszych przodków, zaproponuję spojrzenie nie tyle na takie, czy inne błędne decyzje dotyczące konkretnych rozstrzygnięć w konkretnym momencie historycznym, ale na pewne stałe cechy naszych – tj. polskich zachowań politycznych, które ujawniają się konsekwentnie poprzez kolejne epoki i ważą negatywnie na owych konkretnych decyzjach – a zatem można by je uznać za swego rodzaju źródła błędów, z których wszystkie następne wypływają.
  Po pierwsze wskazałbym na pewien niedojrzały stosunek do własnego państwa. Z jednej strony jest ono w deklaracjach uznawane za wartość bardzo istotną, a nawet, co udowadnialiśmy wielokrotnie, jesteśmy gotowi przelać morze krwi za jego odbudowę i obronę. Z drugiej jednak, obawiamy się jego wzmocnienia i jesteśmy je gotowi traktować jako potencjalne zagrożenie dla naszych obywatelskich wolności. W wiekach XVI-XVIII ta obawa streszczała się w złowieszczym dla mas szlacheckich terminie absolutum dominium, które wyzierało zaraz zza każdej potrzeby uchwalenia większych podatków na wojsko, lub zwiększenia uprawnień królewskich.
  Obawa ta paraliżowała zatem wszelkie trwalsze zamiary zreformowania państwa, wzmocnienia jego struktur administracyjnych a przede wszystkim nadania powagi i efektywnych zdolności egzekucyjnych władzy wykonawczej. Wydaje się, że po 1989 r. ta postawa nadal nam towarzyszy i streszcza się w haśle grożącej nam niby dyktatury – w domyśle prawicowej – groźnej dla swobód obywatelskich. Jakkolwiek by to absurdalnie nie brzmiało i jak niewiele miałoby to wspólnego z rzeczywistymi zagrożeniami, wydaje się, iż większość obywateli Rzeczypospolitej biorących udział w wyborach na poważnie traktuje takie niebezpieczeństwo.
  Ponadto, tak teraz, jaki przed 300 laty oczekujemy, iż nasze państwo będzie właściwie „samofinansujące się” i bronione przez jakiś wybranych i dobrze opłacanych (tylko nie bardzo wiadomo przez kogo) ochotników i pasjonatów wojskowości – w każdym razie bez tak obciążającego udziału obywateli (najlepiej by było gdybyśmy nie płacili podatków i nie służyli wojskowo).
  To, jako żywo, przypomina postawę naszych przodków z epoki I Rzeczypospolitej.
  Co więcej, nadal oczekujemy także, iż nasze bezpieczeństwo zostanie zagwarantowane przez kogoś innego, a my w szerszej strukturze sojuszniczej, czy konstrukcji politycznej, będziemy sobie żyli jak u Pana Boga za piecem, nikomu nie wadząc i polegając na tym, iż obce potencje, z tej przyczyny, iż jesteśmy niegroźni, a za to tacy wspaniali i mili, dadzą nam spokój, będą wspierać nasz rozwój i działać w naszym interesie, a w razie pojawienia się jednak – jak chcemy wierzyć – bardzo mało prawdopodobnego zagrożenia – przyjdą i nas obronią, nie dadzą nam upaść, ze względu na swój własny interes i poczucie ogólnej moralności panujące „jak powszechnie wiadomo” w stosunkach międzynarodowych.
  Są to spostrzeżenia nie nowe, które w istocie powtarzają sądy formułowane w XIX w. przez krakowską szkołę historyczną, ale czyż nie warto w nowym kontekście doświadczeń ostatnich dwóch dekad, powtórnie się nad nimi zastanowić? „Czy nie pozostał nam wstręt do wszystkiego, co się urzędowym nazywa? (…) Czy nie pojmujemy naszych instytucji (…) zbyt często jako obowiązanych przede wszystkim do zwolnienia rygoru prawa, podczas gdy powinniśmy od nich żądać najskrupulatniejszego onegoż wykonywania?…” pytał niemal 150 lat temu Józef Szujski. Z takiej postawy wynikają konkretne decyzje polityczne, które każą przypuszczać, iż Polacy A.D. 1652 (pierwsze liberum veto) jak i A.D. 2011 w swej masie bardziej obawiają się wzmocnienia struktur państwa niż pogrążania się ich w korupcji i szarpania dla prywaty „sukna Rzeczpospolitej” przez różne koterie magnackie czy współczesne „grupy trzymające władzę”. Wydaje się wręcz, iż taki stan słabości państwa większości z nas odpowiada.
  Michał Bobrzyński w swych słynnych „Dziejach Polski w zarysie” wręcz pisał o paraliżującej obawie przed utworzeniem prawdziwego rządu w Polsce, który miałby narzędzia wymuszania posłuszeństwa, jako o głównej anomalii ustrojowej naszego państwa. Oczywiście wszelkie doktrynerstwo w tym względzie może okazać się bolesne, o czym świadczy przykład zalimitowania się Sejmu Wielkiego i powierzenia dalszej pieczy nad sprawami kraju wyłącznie Straży Praw – a zatem władzy wykonawczej, motywowane właśnie uszanowaniem dla tejże, co okazało się rozwiązaniem ułatwiającym kapitulację i przystąpienie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego do Targowicy.
  Jakkolwiek z łatwością można by zatem wskazać na zbyt wielkie uproszczenia takiej wizji historii Polski, to jednak nie wchodząc w dyskusję, która w tej sprawie dawno się już odbyła, warto nad samą myślą Bobrzyńskiego ponownie się zastanowić.
  Czy nie cierpimy wciąż na coś, co Szujski określał mianem „braku odwagi cywilnej” – a zatem niezdolności do publicznego dawania świadectwa rzeczywistości, która w istocie wśród elit jest być może w znacznej części uświadamiana, ale z różnych względów w debacie publicznej wyraźnie nie nazywana. Wszak nasi przodkowie, przynajmniej od pierwszej ćwierci XVIII w. zdawali sobie sprawę z fatalnych skutków liberum veto, a jednak szlachecka opinia publiczna w swej masie wciąż uznawała tę instytucję za źrenicę wolności i żadna poważna debata nad jej dalszym funkcjonowaniem, ogarniająca całe społeczeństwo obywatelskie i zdolna do skompromitowania opartej na niej praktyki ustrojowej się nie odbyła, aż do epoki bezpośrednio poprzedzającej Sejm Wielki. Czyż ówczesna – w XVIII w. już całkowicie iluzoryczna demokracja szlachecka, nie przypomina nam obecnych naszych zachowań. Czyż nie jest prawdą, że nasza dzisiejsza demokracja, w której nie do pomyślenia jest, aby jakakolwiek debata sejmowa zmieniła opinię tego czy innego posła na temat takiej czy innej istotnej ustawy i żeby odważył się on głosować wbrew stanowisku swego partyjnego klubu, jest właściwie wielkim teatrem politycznym bez istotnego znaczenia, bowiem to nie w dyskusjach politycznych w sejmie ucierają się stanowiska i zapadają decyzje. Gdy stanowisko takiej czy innej partii w parlamencie nie zależy od większości opinii jej członków, ale każdy pojedynczy poseł jest ściśle podporządkowany rygorom określanym w konkretnych sprawach poprzez przywództwo swego ugrupowania, pod groźbą usunięcia z szeregów partyjnych – powstaje pytanie, gdzie są rzeczywiste centra decyzyjne, które wypracowują stanowisko poszczególnych ugrupowań i od kogo one zależą? Jest to sytuacja, która jako żywo przypomina sejm XVIII w. Rzeczypospolitej, gdzie taki czy inny „głos wolny” zrywający sejm okazywał się głosem nie posła z danego powiatu, ale głosem Radziwiłła, Potockiego, Lubomirskiego, czy też jakiegoś ościennego dworu. Nie trzeba przenikliwej inteligencji żeby to dostrzec, tak w XVIII w. jak i w XXI, ale trzeba dużo cywilnej odwagi, aby publicznie o tym powiedzieć i zakwestionować dobre samopoczucie współobywateli, a już nie ma zupełnie żadnych szans, aby zmusić ich do wyciągnięcia konsekwencji z tak opisywanej rzeczywistości ustrojowej i do działania w celu zmiany opisanej sytuacji. Dla wskazania jak zgubna to może być postawa, posłużę się ponownie cytatem z Szujskiego:
  „Gdzie zaś nie ma odwagi cywilnej, tam zaczyna w społeczeństwie panować fałsz urzędowy, fałsz kłamiący rzeczywistemu położeniu, fałsz, którego pomnikiem są owe szumne mowy posłów wznoszących pod niebiosa stan Rzeczypospolitej, gdy była już zajezdna karczmą wojsk Fryderyka i Rosji, fałsz, któremu świadczą drukowane panagiryki, sfałszowana historia, fałsz, który doprowadza na kraniec przepaści i wpycha w nią, bo ją zasypuje różami…”.
  Autor jest profesor Uniwersytetu Łódzkiego.

  1. Marucha powiedział/a
  2011-12-31 (sobota) @ 20:41:03
  Życzenia wzięte z portalu Autonom.pl
  Powoli mijają ostatnie godziny 2011 roku. Co prawda jako aktywiści dnia codziennego nie uważamy nocy z 31 grudnia na 1 stycznia za wielki przełom, a tylko za zmianę cyfry w kalendarzu, jednak dla wszystkich czytelników i współpracowników portalu przygotowaliśmy garść życzeń.
  Niech żaden z nas nie ustaje w dążeniu do Prawdy i szerzeniu jej wszelkimi możliwymi sposobami, od ulicy po internet. Niech nigdy nie zabraknie siły, pomysłów i nowych pól dla aktywizmu, a także chęci do współpracy wszystkich szeroko pojętych nacjonalistycznych środowisk antysystemowych.
  Pamiętajmy, że System jest tylko kolosem na glinianych nogach i każdego dnia, nawet w reżimowych mediach, pojawiają się na to kolejne przykłady. Wykorzystajmy każdą szansę, aby podkopać i w końcu obalić dyktaturę kłamstwa, represji i wyzysku zwykłego szarego człowieka.
  A ogień rewolucji niech zapłonie jak wóz TVNu.
  1. Joanna d’Arc powiedział/a
  2011-12-31 @ 22:31
  Wszystkim Polakom życzę, by już w Nowym Roku 2012 na tronie Piastów i Jagiellonów zasiadł monarcha , pod którego berłem zjednoczą się wszystkie polskie ziemie od Dzikich Pól po Wyspę Rugię, od Budziszyna po Dźwinę. TAK NAM DOPOMÓŻ BÓG !

  Błogosławionego Nowego Roku 2012 dużo zdrowia wszystkim polakom którzy myślą po polsku i nie ulegają tej propagandzie i temu wszystkiemu co wyrabiają z naszą ojczyzną niech Bóg nam i naszej Ojczyźnie dopomoże wyjść z tego niszczycielskiego ją rządzenia przez ludzi dla których Polska to nienormalność.Króluj nam Chryste
  http://kraina-mysli.blog.onet.pl/Rozaniec,2,ID436934827,n
  Gdy na dwa dni przed swoją śmiercią, zapytano o. Pio, co miałby ważnego do przekazania ludziom, odpowiedział: „Chciałbym zaprosić wszystkich grzeszników z całego świata, aby kochali Matkę Bożą. Odmawiajcie zawsze różaniec. I odmawiajcie go tak często, jak tylko możecie. Szatan stara się zawsze zniszczyć tę modlitwę, ale mu to się nigdy nie uda. To jest modlitwa Tej, która króluje nad wszyskim i wszystkimi. To ona nauczyła nas modlić się na różańcu, tak ja Jezus nauczył nas mówić Ojcze nasz.”

 47. jowram said

  Błogosławionego Roku 2012- Pozdrowienia dla Bronka i wszystkim lubelakom oraz czytelnikom Bloga Królowa Polski.

 48. marian said

  Przyłączam się i ja . Szczęśliwego Nowego Roku . Obyśmy jeszcze bardziej przybliżyli się do Pana Boga i ukochali Go tak jak nas ukochał . Życzę każdemu z was radości i pokoju w sercu .Oby nigdy , już do końca świata nie zmalała w nas miłość to Pana Jezusa .

 49. Kazimierz said

  Jeszcze jedno zdanie już w nowym roku. Zapewne większość z was dobrze się bawi w tą Sylwestrową noc a ja mam takie gorzkie przemyślenia, gdybym to ja dostawał ciągle minusy przy modlitwie czy różańcu to nie wiem czy chciałbym tu jeszcze pisać aby nie dawać powodów do obrażania Matki Bożej. Zwłaszcza przy Dróżkach Różańcowych z tak mi bliskiego od dzieciństwa Tuchowskiego Sanktuarium to boli bardzo boli. jak ktoś tu wejdzie nowy i zobaczy minusowanie modlitw to co pomyśli ? ze to nie jest blog katolicki bo katolik kocha pana Boga i Maryję i modlitwy. Polecam tym wszystkim negatywnie nastawionym do modlitwy Różańcowej więcej słuchać O. Daniela i prowadzonych przez Niego modlitw także o uwolnienie niż słuchanie suspendowanego księdza za Którego wiele jeszcze trzeba nam się modlić. Tam tylko piekło diabeł, zło… i tak ten rogaty potem nakręca. Życzę Wam Błogosławieństwa i daru mądrości oraz bojaźni Bożej. W nowym roku będę mniej już tu zaglądał chciałbym ale nie mogę po prostu nie mogę na to patrzeć jak niby kocha się boga i bliźniego a nienawidzi się ludzi.

  • Kazimierz said

   Przepraszam za błąd miało być oczywiście Boga, ale jeszcze nie mam pełnej sprawności lewej ręki i czasem mi się kliknie na klawiaturze coś co nie powinno a tutaj edytować nie można.

  • ANE said

   Kazimierz@ Po pierwsze; kwestia suspendowanego księdza za co i dlaczego najpierw prosze zbadać dokładnie powody
   i czy są słuszne ,, a nie w slepo wierzyć Nie posłusznym Biskupom!! ktorzy Go suspendowali.
   Po drugie Ten Ks nie tylko mowi o piekle jak byś Go dobrze sluchał……niestety bardziej modlitwy my potrzebujemy niz On.
   A po trzecie; słuchać cały czas cukierkowatych kazań…Bóg jest miłością..to wspaniałe…
   ale nie wystarczaąjce Kazimierzu…Trzeba poznać dobrze wroga aby sie umieć przed nim obronić z POMOCA BOZA
   Na tym Ci życze pięknego Błogosławionego Roku 2012.

  • Promyczek Nadziei said

   @Kazimierz
   „gdybym to ja dostawał ciągle minusy przy modlitwie czy różańcu to ….”

   No cóż… Bóg zapłać!
   Zawsze pozostaje 5 kamieni MB:
   Najświętsza Matka daje nam sposób, jak zwalczać szatana przy pomocy pięciu wymierzanych na niego „kamieni”:

   1) codzienna Eucharystia,

   2) codzienne odmawianie całego Różańca,
   3) czytanie fragmentu Pisma Świętego,

   4) częsta spowiedź i

   5) post (np. o chlebie i wodzie w środy i piątki).

   • Ann said

    Promyczku….
    bardzo Ci dziekuje za ta video:)

    • Ann said

     Nie wiem jak Wy..ale siedze i ogladam do pôzna te Nieszpory z papiezem i…jestem zachwycona..naprawde czuje sie tam Ducha Swietego
     I Papiez tak pieknie powiedzial homilie..ze az nie jestem juz tak przygnebiona.
     Przez Tego Papieza naprawde Duch Sw przemawia…
     O Piekna Matko Boga i ludzi…Przytul nas na ten Nowy Nadchodzacy Rok…..

 50. rem said

  Bóg zapłać obu Adminom za wspaniale prowadzoną stronę, z której się wiele dowiaduję – wpadłam w nałóg siedzenia przy komputerze.
  Życzę wszystkim zdrowia i aby 2012 dało się jakoś przeżyć z pomocą Maryi – bo bez Jej pomocy – nie da się.
  Piszą ledwo ledwo bo padł mi komp stacjonarny – jest w naprawie, a ten działa ledwo ledwo na Nortonie. Nie mogłam wczoraj zminusować Lucjusza , nie mogłam najechać myszką na kciuk w dół – chyba to jakiś wirus – nie rozumiem. Zobaczę jak mi zadziała nowa wersja Nortona.
  Pozdrawiam: rem razem z merem.
  http://www.marypages.com/GuadalupePolski.htm
  Ave Crux!

 51. Tuptusia said

  Ekstaza Katarzyny Szymon z 1 stycznia 1985 roku –
  mówi Najświętsza Maryja Panna Królowa Nieba i Ziemi

  Dzieci Moje przyszłam tu, by powiedzieć i przypomnieć, nawiedzić. Żebyście dzieci Moje czynili tak, abyście nie osłabli w modlitwie. Byście mieli więcej radości w tym Nowym Roku. Nie smutek, nie przyszłam przynieść tu smutek, ale radość. Jeżeli wasze serce ma tą radość. I wasza miłość daje radość. Wspomnijcie więcej o Moim Synie. I więcej o Niebie. Przyszłam was odwiedzić na początek Nowego Roku. Jak wam będzie w tym Nowym Roku. Ile was odejdzie z tej ziemi. Już wszyscy się przygotujcie. Bo jeżeli będzie taki świat jaki jest Moje dzieci, przyszłam odpowiedzieć, że będzie smutek. Jeżeli lud powróci do Mego Syna i do Mnie, to będziecie się mieć jeszcze dobrze. Ale nic nie ma Moje dzieci. Mało jest różańców. Kto was wybawi jak nie różaniec święty? Różaniec was wybawi ale módlcie się dużo. Duży różaniec. I dzisiaj się wymodlicie na ten Nowy Rok. Jeszcze starym ale już Nowy nadchodzi. Że wam ten stary rok da dużo radości i też dużo smutku. Ale w tym roku nie wiecie co was oczekuje. Zależy od ludu całego. I od wiernych sług. Jak słudzy będą czynić. Jak będą słudzy nawracać. Jak będą słudzy myśleć. Dobrze czynić. Bo jak będą upadać, to świat będzie też upadać. (…)

  Dokąd będę się łzami zalewać, dokąd Mój Syn będzie płakał i łzami się zalewał. Będzie krzyżowany. Dokąd Moje drogie dzieci, wspominajcie swoje życie. Tu tymczasowo jesteście. Tymczasowo jesteście i musicie odejść z tej ziemi. A jeśli lud na ziemi nie naprawi się dobrze nie będzie się miał dobrze. Ciężkie sądy otrzyma. I dusza idzie na potępienie. Dużo idzie na potępienie. Bo szatanowi służą. Bluźnierstwa. Bo Mojemu Synowi nie chcą wierzyć, mówią, że Go nie ma. Bluźnią. Krzyże zrzucają. Mój Syn jest do krzyża przybity. Nie ma Go dzieci w domach, w szkołach. A bez Mojego Syna nic nie uczynicie. (…)

  Odnoście się z miłością, pobożnością, dobrą wiarą. Nie załamujcie się, ale abyście trzymali się na nogach. Abyście nie poddali się szatanowi. Tylko macie to jedno wybrane Niebo. Wszyscy macie Niebo, ale musicie dobrze czynić. Wszyscy do Nieba. Nie bluźniercy. Ale prawdziwym słowem. Życzliwi bądźcie. Chorych odwiedzajcie i umarłych pogrzebujcie. (…) Bądzcie zawsze przygotowani w sakramentach, w pokucie. Wszyscy się przygotujcie na tę drogę. Jesteście, bo żadnego nie minie. Każdy musi odejść. Jeszcze możecie przeżyć, jeszcze możecie żyć. Ale trzeba się przygotować.(…) Niech każdy się tego chwyci, że wy macie być przygotowani. Żebyście Moje drogie dzieci żyli a nie umierali. Abyście się wszyscy nawracali, jeden drugiego pociągali do dobrej wiary, do miłości, do czystości. By lud się nawrócił. By lud przestał grzeszyć już. By lud więcej nie obrażał więcej Mojego Syna. I te dzieci nienarodzone na świat. Rozważcie. Te dusze niewinne.

  O tym pamiętajcie, że się zobaczycie przy Moim Synie. Bo wszyscy tam pójdziecie. Cały świat. Jednych będzie surowo sądził, innych będzie lekko sądził. Jednych będzie średnio, a innych nie będzie sądził bo nie dał talentu. Tam gdzie dał dużo talentu – będzie dużo sądzony. Bo nie wykonywał tego. Tak odliczajcie wszystko co w tym Nowym Roku wam przyniesie. To zależy od ludu całego. Jeśli lud powróci do wiary, będzie mieć jeszcze lepiej. Jeśli lud nie powróci, jeśli będą większe grzechy to zgładzenie świata będzie.(…) przypominam wam róbcie rachunek sumienia, żałujcie na tej ziemi, abyście nie byli sądzeni, pokutujcie na tej świętej ziemi, abyście byli ocaleni i przychodzili do Raju Niebieskiego, bo jest Niebo dla wszystkich. Amen

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Na wieki wieków. Amen

  Błogosławieństwo Boże niech zstąpi na was wszystkich. Niech zawsze będzie was błogosławić Bóg Ojciec, Bóg Syn Boży, Bóg Duch Święty. Niech będzie zawsze z wami.

  • alba said

   „….Duży różaniec. I dzisiaj się wymodlicie na ten Nowy Rok….”. Czyli cały Różaniec. Przyzwyczajajmy sie codziennie odmawiać cały Różaniec. To jest mozliwe, tylko trzeba mocno postanowić i zrezygnować z mniej waznych rzeczy.

 52. Józef Piotr said

  Tytuł z : Zenobiusz blog

  TEGO W SZKOŁACH NIE UCZĄ
  ********************************

  ze strony http://adonai.pl/cuda/?id=30

  Moc modlitwy różańcowej

  W historii narodu polskiego modlitwa różańcowa odegrała wielką rolę. Polacy niejednokrotnie mieli okazję przekonać się o tym, że wytrwałe, pełne ufności odmawianie różańca stanowi niezastąpioną pomoc i pewny ratunek w najtrudniejszym nawet położeniu. Fakt ten podkreślał Ojciec Święty Jan Paweł II w swoim dokumencie Rosarium Virginis Mariae: „Kościół zawsze uznawał szczególną skuteczność tej modlitwy, powierzając jej (…) najtrudniejsze sprawy. W chwilach, gdy samo chrześcijaństwo było zagrożone, mocy tej właśnie modlitwy przypisywano ocalenie przed niebezpieczeństwem, a Matkę Bożą Różańcową czczoną jako Tę, która wyjednywała wybawienie”.

  Potęga tej modlitwy uwidoczniła się między innymi w moralnym odrodzeniu, jakie się dokonało po objawieniach Matki Bożej w drugiej połowie XIX w. w Gietrzwałdzie na Warmii. W czasach rozpasanej germanizacji ziem polskich w zaborze pruskim, kiedy walka z polskością przybierała na sile, Najświętsza Panna wezwała miejscową ludność do odmawiania różańca. W krótkim czasie ujawniły się tego owoce. Jak relacjonował potem proboszcz Gietrzwałdu, świadek objawień: „Wśród wszystkich mówiących po polsku radosne postępy czyni szczególnie zapał do modlitwy i Bractwo Wstrzemięźliwości. Miliony modlą się na różańcu, przez co utwierdzają się w wierze katolickiej i ogromna ilość pijaków wyrwana została z doczesnej i wiecznej zguby. Do tego należy dodać czystość życia, jaką można zaobserwować wśród młodzieży, liczne powołania zakonne męskie i żeńskie, różne nawrócenia i konwersje oraz częste przystępowanie do sakramentów świętych. W całej Warmii, prawie we wszystkich domach, różaniec jest wspólnie odmawiany”.

  Objawienia się Matki Bożej na ziemi warmińskiej wywołały więc duchową odnowę mieszkańców tych terenów i zapoczątkowały podobne przemiany w innych regionach Polski, a ponadto stały się podstawą, dzięki której odzyskanie niepodległości przez nasz kraj zaczęło nabierać realnych kształtów.

  Suwerenność Polski, odzyskana wraz z zakończeniem pierwszej wojny światowej, po wielu latach niewoli, została poważnie zagrożona w roku 1920, kiedy to nasza ojczyzna przeżywała natarcie potężnej armii bolszewików. Wydarzenie owo zostało upamiętnione pod nazwą „cudu nad Wisłą”, gdyż rzeczywiście jedynie w kategoriach cudu można je rozpatrywać. Wystarczy wspomnieć, że naprzeciwko sowieckiej potęgi (12 dywizji piechoty i 2 dywizje jazdy) stanęło zaledwie trzy i pół dywizji polskiej piechoty oraz kilka drobnych oddziałów. Wynik konfrontacji wydawał się z góry przesądzony… Rychłego zwycięstwa bolszewików oczekiwali też Niemcy, dla których zdobycie Warszawy miało się stać hasłem do oderwania Gdańska i Górnego Śląska.

  Wojska bolszewickie w szybkim tempie zbliżały się do stolicy. Zatrwożeni warszawiacy zaczęli tłumnie wypełniać świątynie; wydano zarządzenie, że od 6 do 14 sierpnia we wszystkich kościołach zostanie wystawiony Najświętszy .Sakrament, na placu Zamkowym zaś około 30 tysięcy kobiet, dzieci oraz ludzi w podeszłym wieku żarliwie modliło się na różańcu. Dodawano sobie wzajemnie otuchy, przypominając słowa, które 31 lipca wypowiedział młody warszawski katecheta, ks. Ignacy Skorupka: „Nie martwcie się, Bóg i Matka Boska Częstochowska, Królowa Korony polskiej, nie opuści nas… Nastąpi zwycięstwo. Bliskim jest ten dzień! Nie minie 15 sierpnia, dzień Matki Boskiej Zielnej, a wróg będzie pobity”. Tymczasem z oddali dochodziły już odgłosy toczącej się bitwy…

  Walka rozgorzała na dobre w nocy z 13 na 14 sierpnia. Wziął w niej udział także ks. Skorupka, który niosąc krzyż wzniesiony wysoko nad głową, pobudzał wiarę polskich żołnierzy oraz dawał im przykład męstwa i odwagi, do czasu gdy został trafiony w głowę odłamkiem pocisku. Jego niezwykle ofiarna postawa i bohaterska śmierć odebrane zostały przez Polaków jako potężny, nadprzyrodzony impuls, który wywarł wielki wpływ na ducha narodu i wojska oraz przyczynił się do tego, że 15 sierpnia 1920 r., w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, potęga wroga załamała się i zapowiedziane zwycięstwo polskiego oręża nad potężną armią bolszewików stało się faktem.

  Jeden z uczestników bitwy warszawskiej 1920 r., ks. Stanisław Tworkowski, następująco podsumował tamte dramatyczne wydarzenia: „Cud nad Wisłą to dzieło Bożej Opatrzności, w które swój wysiłek włączył mój naród, naród wierzący, naród wzywający Boga, miłujący Go… To była walka w imię Jezusa Chrystusa, w imię Krzyża Świętego. Symbolem tego jest nasz kapelan katolicki – ks. Ignacy Skorupka, który z krzyżem w ręku biegł w tyralierze pod Ossowem. (…) Tajemnicę Cudu nad Wisłą stanowi modlitwa ludu Warszawy na placu Zamkowym… Przebieg walki z przytłaczającymi siłami bolszewików i odparcie ich w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny”.

  Także druga połowa XX wieku obfitowała w objawienia maryjne, podczas których Matka Boża wskazywała na wielką potrzebę modlitwy różańcowej, między innymi w rodzinie. Nie wszystkie wprawdzie te objawienia zostały oficjalnie potwierdzone przez władze kościelne, ale każde jest dokładnie obserwowane i w wielu wypadkach uznano błogosławione owoce duchowe, które przyniosły. Spróbujmy zatem opisać pokrótce niektóre z nich, przypuszczalnie mniej znane polskiemu czytelnikowi.

  W roku 1980 w miejscowości Cuapa w Nigerii wieśniak Bernard Martinez, który spytał Najświętszą Pannę o Jej życzenia, otrzymał następującą odpowiedź: „Pragnę, abyś codziennie odmawiał różaniec”. Nieco później zaś Matka Boża dodała: „W rodzinie, wraz z dziećmi – od chwili, gdy będą zdolne zrozumieć. Trzeba odmawiać różaniec o stałej godzinie, po zakończeniu zajęć domowych”. A innego dnia objawień Matka Boża dodała: „Odmawiajcie różaniec, rozmyślajcie nad tajemnicami, słuchajcie słowa Bożego zawartego w tajemnicach”. Objawienia w Cuapie nie zostały jeszcze oficjalnie uznane, ale miejscowy biskup zachęcał wiernych do rozważania i realizacji przesłania Maryi.

  Nad trwającymi od 1983 r. objawieniami w Campito w Argentynie, otrzymywanymi przez Gladys Quirodę de Mota, czuwa bezpośrednio biskup Castagna, który z uwagą śledzi rozwój kultu w miejscu objawień i stwierdza wielkie ich duchowe owoce. 6 czerwca 1987 r., gdy światowe telewizje transmitowały różaniec z papieżem Janem Pawłem II, Matka Boża powiedziała wizjonerce: „Dziś Pan będzie słuchał różańca świętego tak, jakby był on odmawiany moim głosem”.

  W obu oficjalnie uznanych objawieniach w Naju w Korei (połowa lat 80. XX w.) Matka Boża przekazała następujące orędzie: „Odmawiajcie z żarliwością różaniec, w intencji pokoju na świecie i za nawrócenie grzeszników. Starajcie się, aby odżyła świętość rodzin”.

  We wszystkich tych przesłaniach – a także w wielu innych – różaniec jest ukazywany jako najważniejsza po Mszy św. forma modlitwy, sposób na zażegnanie lub złagodzenie cierpień grożących światu za jego odejście od praw Bożych. Dzięki systematycznemu praktykowaniu nabożeństwa różańcowego możemy zaprosić do swego życia osobistego oraz rodzinnego Jezusa i Jego Matkę.

  Ażeby zaś nasze zaufanie do mocy różańca mogło stale wzrastać, byśmy byli coraz bardziej świadomi jego piękna, módlmy się jak najczęściej słowami apelu bł. Bartolomea Longo: „O błogosławiony różańcu Maryi, słodki łańcuchu, który łączysz nas z Bogiem, więzi miłości, która nas jednoczysz z aniołami; wieżo ocalenia od napaści piekła; bezpieczny porcie w morskiej katastrofie! Nigdy cię już nie porzucimy. Będziesz nam pociechą w godzinie konania. Tobie ostatni pocałunek gasnącego życia. A ostatnim akcentem naszych warg będzie Twoje słodkie imię, o Królowo Różańca, o Matko nasza droga, o Ucieczko grzeszników, o Władczyni, Pocieszycielko strapionych. Bądź wszędzie błogosławiona, dziś i zawsze, na ziemi i w niebie”.

  Zachętą do odmawiania różańca niech będą dla nas także słowa Ojca Świętego Jana Pawła II: „Dziś skuteczności tej modlitwy zawierzam (…) sprawę pokoju w świecie i sprawę rodziny (…). [Pamiętajmy bowiem, że] różaniec był zawsze modlitwą rodziny i za rodzinę, że niegdyś była ona szczególnie droga rodzinom chrześcijańskim i niewątpliwie sprzyjała ich jedności. (…)

  Tak więc różaniec, kierując nasze spojrzenie ku Chrystusowi, czyni nas również budowniczymi pokoju w świecie. Mając charakter nieustającego, wspólnego błagania, zgodne z Chrystusowym wezwaniem, by modlić się »zawsze i nie ustawać« (por. Łk 18,1), pozwala on mieć nadzieję, że również dzisiaj »walka« tak trudna jak ta, która toczy się o pokój, może być zwycięska. Różaniec, daleki od tego, by być ucieczką od problemów świata, skłania nas, by patrzeć na nie oczyma odpowiedzialnymi i wielkodusznymi, i wyjednuje nam siłę, by powrócić do nich z pewnością co do Bożej pomocy oraz z silnym postanowieniem, by we wszelkich okolicznościach dawać świadectwo miłości, która jest »więzią doskonałości« (Koi 3, 14).(…)

  Patrzę na Was wszystkich, Bracia i Siostry wszelkiego stanu, na Was, rodziny chrześcijańskie, na Was, osoby chore i w podeszłym wieku, na Was, młodzi: weźcie znów ufnie do rąk koronkę różańca, odkrywając ją na nowo w świetle Pisma Świętego, w harmonii z liturgią, w kontekście codziennego życia. (…) Modlitwa różańcowa jest wielką pomocą dla naszego czasu. Sprowadza ona pokój i sumienie; wprowadza nasze życie w tajemnice Boże i sprowadza Boga do naszego życia”.

  Robert Bil

 53. Wojtas13 said

  Wszystkim przyjaciołom na blogu Sczęść Boże w Nowym Roku 2012.
  Odnalazłem Was po prostu wpisując na wyszukiwarce ‚ Królowa Pokoju ‚,
  nie wiedząc o istnieniu tego blogu.
  Zastałem tu ludzi myślących podobnie do mnie.
  To nie jest przypadek.
  Wasz przyjaciel

  Wojtas13

  • Kayo said

   Dobrze, że jesteś.
   Niech i Tobie Pan Bóg błogosławi w Nowym Roku.

   Króluj nam Chryste!

 54. Józef Piotr said

  NIEKTÓRE ELEMENTY INWENTARYZACJI NA ODCINKU SYTUACJI POLSKI NA 31.12.2011.
  ********************************************************************8
  Polski diplomat Pan Witold Misiak

  kom; : było to 13.12.2011. W tym dniu chyba jest święto Hanuki.
  On po prostu świętował!
  On jest jeszcze z ekipy Geremka !
  Zwalił się jak belka na poziom zero czyli horyzontalnie.
  Zwróćcie uwagę jak ma wydłużone ręce , niczym szympans Gdy pokazany jest na ujkęciu jak wraca do stołu.

  Oj kompromitują zniewolona Polskę , kompromitują. I gadają :”pijany jak polak”….tylko co z Polską miała wspolnego ekipa Gereemka ?
  ***************************
  I nie wiem jak powstają filmy typu jak niżej . Ale czy autorzy dobrze podsłuchali Tudonta ?
  Zobaczcie sami;


  ##########################################

  31.12.2011. życzenia ….
  Co może świadczyć zwrot ?

  …….życzę wam Polakom ……………
  *********************
  Aby nie być gołosłownym przenoszę wypowiedż dwoch blogerów ze strony :
  http://marucha.wordpress.com/2011/12/31/nowy-rok-biezy/#comments
  1. veri powiedział/a
  2011-12-31 (sobota) @ 21:16:23
  Dzisiaj zasłyszane ( i nie przesłyszane )
  Premier zainstalowanego w Polsce rządu : ” życzę wam, Polakom … ”
  … ja moim Rodakom życzę wszelkiej pomyślności w Nowym, 2012 Roku !!! :-)))
  2.
  Piotrx powiedział/a
  2011-12-31 (sobota) @ 21:51:59
  Re 14:
  Premier zainstalowanego w Polsce rządu : ” życzę wam, Polakom … ”
  Faktycznie bardzo to wymowne – czyli „wyszło szydło w worka”
  Ale z drugiej strony zkoro dla Tuska i jemu podobnych „polskość to nienormalność” …….
  A niedawno pojawiła się informacja o uznaniu przez sąd w OPPELN tak zwanej „narodowosci śląskiej” – nie jest to kolejne curiosum a raczej kolejny element rozbioru Polski. Czyżby po wizycie w Berlinie premier wydal odpowiednie dyrektywy? Czekamy więc na „narodowośc”: kaszubską, mazowiecką , małopolską, podkarpacką itd. – czyli powrót do dzielnicowego /względnie euroregionalnego/ podziału Polski.
  http://www.wprost.pl/ar/285675/Narodowosc-slaska-uznana-przez-sad/
  http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/488258,stowarzyszenie-osob-narodowosci-slaskiej-zarejestrowane,id,t.html?cookie=1
  „Opolski Sąd Rejonowy zarejestrował Stowarzyszenie Osób Narodowości Śląskiej – poinformowali założyciele stowarzyszenia. Rejestracja nastąpiła po skardze na odmowę wpisania organizacji do Krajowego Rejestru Sądowego.
  – Zebraliśmy się tutaj prawie 10 miesięcy po tym, jak informowaliśmy o złożeniu wniosku o rejestrację stowarzyszenia. Dziś informujemy, że sąd w Opolu zarejestrował Stowarzyszenie Osób Narodowości Śląskiej. Uzasadnienie decyzji sądu jest lakoniczne, informuje tylko o wpisaniu nas do rejestru stowarzyszeń – powiedział Piotr Długosz, jeden z założycieli organizacji.
  Opolski sąd odmówił pierwotnie rejestracji opolskiego stowarzyszenia, uzasadniając, że warunkiem było usunięcie ze statutu odwołań do narodowości śląskiej, czego wnioskodawca nie uczynił. Wcześniej sądy dwukrotnie odmawiały rejestracji podobnych stowarzyszeń – w 1998 r. Sąd Najwyższy nie zarejestrował Związku Ludności Narodowości Śląskiej, uznając, że coś takiego jak narodowość śląska nie istnieje. Z odmową SN spotkała się także próba wpisania do rejestru Stowarzyszenia Osób Deklarujących Przynależność do Narodowości Śląskiej.”

  ##############################

  W tej sytuacji :

  *********************
  Blgosławionego Nowego Roku 2012 !

 55. alba said

  Życzę Błogosławionego Nowego Roku 2012, radości , pokoju , mocy Ducha Świętego wszystkim na tym blogu z Adminami na czele, niech Pan Bóg rozpromieni nad Wami Swoje Oblicze. Szczęść Boże!!!!!!

 56. szach said

  Ja również dołączam życzenia dla blogowiczów i adminów -Błogosławieństwa Bożego w Nowym 2012 Roku, radości płynącej z Łaski wiary i spełnienia nadziei na lepsze jutro. :)
  Wszystkim dedykuję http://www.youtube.com/watch?v=RMhY9uU7yEI

  PS. To życzenia od T.Sakiewicza
  http://vod.gazetapolska.pl/941-wrog-ludu-31122011

 57. aga said

  Wszystkim Wam kochani życzę Szczęśliwego Nowego Roku, pełnego nadziei i siły ducha, optymizmu i Bożej opatrzności, chcę się również podzielić filmem, który uwielbiam;

 58. Ariel said

  Przyłączam się do listu tego i również dziękuje Przenajświętszej Trójcy i Matce Bożej za wszystko co dla mnie zrobili. Dziękuje i KOCHAM WAS!!!!!!!!!!!!

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

 
Obserwuj

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.

Dołącz do 370 obserwujących.

%d bloggers like this: